بیت کوین خبرها

6 دلیل اصلی سقوط قیمت بیت کوین در سال 2019

why-bitcoin-and-the-cryptocurrency-market-crashed
نوشته شده توسط kazem

همه چیز برای سرمایه گذاران رمزارزها به خوبی پیش میرفت تا اینکه این بازار در سال 2018 افت شدیدی را تجربه کرد، تا همین چندی پیش بیت کوین ارزشی بالغ بر 19هزار دلار داشت و کل سرمایه این بازار بیش از 800 میلیارد دلار بود.

در اولین افتی که بازار رمزارزها تجربه کرد باعث شد تا ارزش این بازار از 800 میلیارد دلار به 200 میلیارد کاهش یابد، این سقوط باعث شد تا تعداد کثیری از سرمایه گذاران از این بازار خارج شوند.

در اولین افت ارزش بازار به حدود 400 میلیارد دلار رسید و تنها چند ماه بعد این ارزش به کمترین میزان خود یعنی حدود 100 میلیارد دلار رسید.

امروز قصد داریم شش دلیل اصلی سقوط قیمت بیت کوین در این بازه زمانی را برسی کنیم، پس با ارزسل همراه باشید.

‌تحریک ناگهانی بیت کوین

در یک بازه زمانی نسبتاکوتاه بسیاری از افراد شروع به خرید بیت کوین کردند هرچند که برخی چیزی از این بازار درک نمی کردند. اخبار و مقالات متعددی درباره ی سود سرشار این بازار در رسانه ها مخابره شد که مردم را به بیت کوین علاقه مند می ساخت. گفتنی است برخی از مردم به خاطر اینکه در این بازار از دیگران عقب نیفتند شروع به خرید بیت کوین کردند تا سهمی در این بازار داشته باشند.آنها امیدوار بودند که بتوانند از رشد سریع این بازار استفاده کنند و یک شبه ره صدساله را بروند و ثروتمند شوند.


سردرگمی در مراحل سرمایه گذاری

برخی اتفاقات پی در پی و ناگهانی سبب بروز بدبینی در بین مردم شد. برخی رسانه های محبوب حس بدبینی را در بین مردم گسترش دادند. در حالی که قیمت بیت کوین در حال افزایش بود، مردم تحت تاثیر این اخبار منفی قرار گرفتند و نسبت به رمزارزها بدبین شدند.

Cryptocurrency-Market-crash

رسانه ها دائما بر انتشار بدبینی می پرداختند و اخباری مانند حباب بیت کوین یا این چنین جملاتی را پخش میکردند.سرمایه گذاران در رابطه با خرید بیت کوین به شک افتادند و از وارد کردن سرمایه های خود به بازار خودداری کردند،سرمایه گذارانی هم که رمزارزها را خریداری کرده بودند به یکباره اقدام به فروش دارایی رمزارزهای خود کردند و این موضوع حس وحشت را به بازار رمزارزها وارد کرد.

بیشتر بخوایند: پنج افت و خیز بزرگ بیت کوین

و اما اکثر سرمایه گذاران با اتخاد استراتژی نگهداری درصدد حفظ رمزارزهای خود بر آمدند و به امید اینکه قیمت این بازار به روال گذشته باز گردد و بتوانند صاحب سودهای هنگفت شوند ماندند. اما بازار روی خوش به این دسته از سرمایه گذاران نشان نداد و نهایتا مجبور شدند تا رمزارزهای خود را با شکست قابل توجهی به فروش برسانند.


پیشگویی های خودسرانه

با سقوط ارزش بیت کوین همه ی سرمایه گذاران شروع به فروش دارایی های خود و آنهم به ضرر کردند و شرکت های بزرگی مانند بلومبرگ، CNBC و Chddar طوری رفتار میکردند که گویی تمام این اتفاقات را از قبل می دانستند. این رسانه ها اصرار داشتند که ارزش بیت کوین در حال سقوط است و این اتفاقات را از قبل پیش بینی کرده بودند.


نقش ICO ها

همچنین(ICO (Initial Coin Offerings نقش دوگانه ای در این سقوط ها ایفا میکردند. ای.سی.او ها در نهایت باعث تسریع روند سقوط ارزش بیت کوین شدند. این شرکتها به نحوی تبلیغ میکردند که باعث شد بسیاری از مردم باور کنند که ای.سی.او ها بهترین و سریعترین راه برای 10 برابر کردن یک شب ی سرمایه‌شان است.

ico

پس از چندی مشخص شد که بسیاری از ای.سی.اوهایی که با سروصداری زیاد تبلیغات جذابی میکردند، کلاهبردارند. به گزارش واحد تحقیقات Group، هشتاد درصد (80٪) از سرمایه گذارانی که درای.سی.او ها سرمایه گذاری کرده بودند، دارایی های خود را از دست دادند و این کلاهبرداری ارزشی بالغ بر میلیون ها دلار داشت.

سروصدای کلاهبرداری ای.سی.او ها در همه جا پیچید و مردم از سرمایه گذاری در ای.سی.او ها اجتناب میکردند و حس ناامنی در بین سرمایه گذاران این بازار ایجاد شد.


پیامدهای فعالیت های رسانه ای

عموما افرادی که چیز زیادی از دنیای تجارت رمزارزها نمی دانند، هر چیزی را که می شنوند، باور میکنند. در ابتدای کار,بر حسب عادت به توصیه های رسانه ها گوش میکردند، رسانه هایی که دائما این ذهنیت را به مردم القا میکردند که با سرمایه گذاری در بازار بیت کوین میتوانند در سریعترین زمان ثروتمند شوند. بسیاری از مردم با تجارت رمزارزها آشنا نبودند و فقط به دنبال ثروتمند شدن بودند. بنابراین هنگامی که رسانه ها ادعا کردند که قیمت بیت کوین یک حباب است و چیزی نیست که بتوان روی آن سرمایه گذاری کرد،همه ی مردم درصدد برآمدند تا دارایی های خود را به سرمایه داران بزرگ بفروشند.


مرحله ی شادی

چرخه ی بازار، رویداد مشترک در هر تجارتیست. این چرخه در بازار املاک و مستغلات نیز وجود دارد. پس از بالا رفتن ارزش بیت کوین,با رقابت عمومی برای خرید رمزارزها، نوعی شادی و خشنودی در بین سرمایه گذاران این بازار حاکم شد. پس از این,رسانه ها با چنگ زدن به برخی پیش بینی های خود ساخته,به سرعت ناامیدی را به بازار تزریق کردند و سرمایه گذاران را به شدت ناامید کردند. نوسانات قیمت در هر بازار اجتناب ناپذیر است،اما ترکیب این اتفاق با دیگر دلایلی که ذکر شد باعث شد تا کاهش قیمت روند سریعتری به خود بگیرد.

نتیجتاً اینکه سرمایه گذاران برای ورود به بازار جدید باید همه چیز را در رابطه با آن بدانند.مشورت باافرادی که مدت طولانی در این بازار فعالیت داشته اند میتواند بسیار موثر واقع شود. سرمایه گذران خوب،دانش،تجربه و شجاعت را در خود دارند و برای قضاوت های خود تحت تاثیر عوامل بیرونی قرار نمیگیرند. یادگیری از وقایع روز و رفتارهای دیگران میتواند به شما در جلوگیری از شکست های آتی کمک کند و در بدست آوردن ثروت مفید واقع شود،اگر غیر از این باشد شما محکوم بشکست خواهید بود.


منبع bitcoinexchangeguide

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید