خبرها

فیسبوک کوین میتواند میلیاردها دلار درآمدزایی بهمراه داشته باشد

facebook-cryptocurrency
نوشته شده توسط kazem

به گزارش خبرگزاری CNBC در تاریخ 11 مارس، در صورت راه‎اندازی فیسبوک کوین تا سال 2021، در حدود 91 میلیارد دلار درآمد اضافی برای فیسبوک به همراه خواهد داشت.

درامدزایی میلیاردی از رمزارز

راس سندلر (Ross Sandler) تحلیلگر اینترنتی موسسه مالی بارکلیز (Barclays) طی یادداشتی نوشت:

راه‎اندازی یک ارز رمزنگاری شده می‎تواند جریان درآمدی جدیدی را برای فیسبوک ایجاد کند که به افت ارزش سهام ناشی از رسوایی‎های سال گذشته، کمک خواهد کرد.

وی اظهار داشت که اولین نسخه‎ی رمزارز فیسبوک (فیسبوک کوین) احتمالاً یک سکه‎ی تک منظوره برای میکرو پرداخت‎ها (micro-payments) و انتقال پول همتا به همتای داخلی خواهد بود که به نظر می‎رسد بسیار شبیه به همان طرح Facebook credits سال 2010 باشد.

ساندلر در پیش‎بینی خود اشاره کرد :

گزینه‎ی درآمد مبتنی بر کریپتو، دقیقاً همان چیزی‎ست که این شرکت در شرایط فعلی شدیداً به آن احتیاج دارد؛ به ویژه که ارزش هر جریان درآمدی بی‎نیاز به تبلیغات، توسط سهام‎داران فیسبوک به خوبی درک خواهد شد.

ساندلر ادامه داد:

تخمین محافظه‎کارانه‎ او از درآمد حاصل از سکه‎ی جدید، 3 میلیارد دلار است. این تحلیلگر پروژه‎ی مبتکرانه‎ی پرداخت فیسبوک را یادآوری کرد که بسیار شبیه به رمز ارزهای کنونی‎ بود.

رمزارز جدید در مقابل ارز فیات

facebooks-cryptocurrency

 Facebook credits که در سال ۲۰۱۰ توسط شرکت Menlo Park در کالیفرنیا توسعه داده شده بود، نوعی ارز مجازی را ارائه می‏‎داد که کاربران را قادر می‎ساخت پیش پرداخت اعتباری خود را با استفاده از ارزهای داخلی انجام داده و سپس از آن‎ها برای خرید‎های درون برنامه‎ای استفاده کنند.

ساندلر افزود:

فیسبوک با تغییر ارزهای فیات به رمز ارز احتمالی جدید خود، متحمل هزینه‎‎هایی خواهد شد که درنهایت به سودآوری کسب و کار خواهد انجامید.

ساندلر همچنین وسعت این پروژه را ارزیابی کرده و خاطرنشان کرد که این پروژه از جاه‎طلبی‎های گذشته‎ی فیسبوک بزرگتر است.

وی به دیوید مارکوس، رهبر تیم کریپتو و بلاک چین فیسبوک که در گذشته رئیس اپراتور پرداخت پی پال (PayPal) بود، اشاره کرد و گفت :

فیسبوک اخیراً تعدادی از کارمندان استارت‎آپ Chainspace را نیز به خدمت گرفته است.

به دنبال گزارش نشریه‎ی بلومبرگ در دسامبر 2018 مبنی بر تلاش فیسبوک برای توسعه‎ی رمز ارز بومی خود، نشریه‎ی نیویورک تایمز (NYT) نیز در مقاله‎ای دیگر ادعا کرد که غول رسانه‎های اجتماعی با شروع پروژه‎ی مخفیانه‎ی کریپتوی خود، امیدوار است در جایی که بیت کوین شکست خورد به موفقیت برسد.

براساس گزارش نیویورک تایمز، 50 کارمند جدید درحال توسعه‎ی استیبل کوینی هستند که سه برنامه‎ی تحت اختیار فیسبوک (پیام‎رسان فیسبوک، واتس اپ و اینستاگرام) را یکپارچه می‎کند.


منبع cnbc

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید