بیت کوین ماینینگ

استفاده از انرژی خورشیدی برای کاهش هزینه استخراج

Cryptocurrency-Solar-Power-bitcoin
نوشته شده توسط kazem

شرایط بازار و هزینه‌های برق بطور قابل‌توجهی سودآوری استخراج رمزارزها را با کاهش روبرو ساخته است. در نتیجه، ماینرها در مقیاس بزرگ و کوچک مجبور به بکارگیری از انرژی تجدیدپذیر هستند تا بدین ترتیب قادر به کاهش هزینه‌های استخراج شوند. چرا که در بسیاری از کشورهای دنیا در ازای  استفاده از برق برای استخراج بهای سنگین باید پرداخت شود که این هزینه در مقابل مقدار ارزی که استخراج می شود بسیار زیاد است در شکل زیر می توانید این هزینه را مشاهده کنید، که به عنوان مثال در ازای استفاده از دستگاهی مانند antminer s9 روازنه 1.5 دلار باید ضرر کرد این نشان می دهد هزینه برق در مقابل قیمت ارز و میزان استخراج بالاست.

asic-miner-value

 

انرژی خورشیدی راه حلی برای ماینر ها

استخراج کنندگان رمز ارزها می‌کوشند تا هزینه‌های خود را از زمان ظهور بیت کوین کاهش دهند. در حال حاضر، به دلیل شرایط نامطلوب بازار، این تلاش به شدت بحرانی شده‌است. در نتیجه برخی از ماینرها اکنون از انرژی خورشیدی برای اجرای عملیات استخراج استفاده می‌کنند. به عنوان مثال، Reddit cadese که ادعا می‌کند از پنل های خورشیدی برای کاهش هزینه‌ها استفاده می‌کند در این باره می‌گوید:

استخراج بیتکوین مرا ناگزیر به استفاده از انرژی خورشیدی می‌کند. من پنل‌های خورشیدی نصب کردم تا ماینرهایم در طول روز از آن استفاده کنند. نه تنها با این پنل ها گرمای خانه ام تامین می شود که هزینه استخراج را تا 75 درصدکاهش می‌دهم. اگر چه این تنها ارزان‌ترین شکل انرژی نیست، بلکه من از هزینه انتقال شبکه و مالیات خلاص می شوم.

استخراج رمز ارزها با انرژی تجدید پذیر

در نوامبر ۲۰۱۸ تحقیقات CoinShares مقاله‌ای منتشر کرد که گرایش‌ها، هزینه‌ها و مصرف انرژی استخراج بیت کوین را مورد بررسی قرار داد. طبق نظر نویسندگان این مطالعه نشان می‌دهد که اکثر فارم های استخراج در مناطقی از جهان که حاوی منابع بالقوه انرژی تجدیدپذیر هستند، ایجاد میشود. علاوه بر این، این گزارش تاکید می‌کند که حدود 80 درصد از ماینینگ با انرژی تجدیدپذیر تامین می‌شوند.

solar-energy

انرژی تجدید پذیر کریپتوکارنسی را متحول میکند

استفاده از پنل ‌های خورشیدی در حال تبدیل شدن به مقرون‌به‌صرفه‌ترین حالت نسبت به الکتریسیته استاندارد است. برای مثال ، Azultec Cube300 در تبلیغات خود به ماینرها میگوید:

استفاده از انرژی تجدیدپذیر برای تولید رمز ارزها میتواند تا ۷۲درصد از گرمای تولید شده را بهبود بخشد.

برای ماینرهای در مقیاس کوچک، راه حل‌های زیادی در دسترس است. بعنوان مثال ، کریپتوسولارتک (Cryptosolartech) پروژه‌ای است که در آن هدف اولیه توسعه بزرگ‌ترین مزرعه ماینینگ توسط انرژی‌های تجدیدپذیر است. مطابق اطلاعات وبسایت کریپتوسولارتک:

در کریپتوسولارتک، بخاطر این واقعیت که ما بهترین تجهیزات و فن‌آوری را در بازار داریم، بر روی 3هزار دستگاه اسیک تخصصی که با استخرهای بزرگ قابل رقابت هستند، حساب می کنیم. ماینرهای ما با انرژی تجدیدپذیر تولید شده توسط نیروگاه‌های خورشیدی ما تامین می‌شوند و بدین ترتیب استخراج برای ما به یک عمل کارآمد و پایدار تبدیل شده است.

شرکت‌هایی مانند شرکت سولار آلیانس انرژی (Solar Alliance Energy) که ارائه‌دهنده تاسیسات خورشیدی مسکونی، تجاری و صنعتی هستند، میتوانند نقش شگفت‌انگیزی در حمایت از توسعه صنعت رمز ارزها با استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر ایفا کنند.

بیشتر بخوانید: استخر استخراج چیست؟

در نوامبر 2018 ، این کمپانی قراردادی را با NuYen blockchain برای توسعه تاسیسات استخراج کریپتوکارنسی در Murphysboro ، ایلینویز امضا کرد. این تسهیلات از جامعه Murphysboro از طریق طرح ابتکاری مشاغل انرژی سبز پشتیبانی می‌کند.


منبع bitcoinist

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید