بیت کوین خبرها

آنونس رسمی فیلم «کریپتو» منتشر شد + فیلم

bitcoin-crypto
نوشته شده توسط kazem

با منشر شدن آنانوس رسمی فیلم کریپتو (Crypto) در یوتیوب سوال های زیادی در این مورد مطرح شد، که در ادامه بررسی خواهیم کرد. محور اصلی داستان این فیلم استفاده از بیت‌کوین و دیگر رمزارزها برای انجام پولشویی‌های یک شرکت بزرگ است که بازیگران مشهوری مانند کورت راسل در این فیلم ایفای نقش می کنند.

پولشویی با ارز دیجیتال

در ماجرای فیلم، آقای Beau کارمندی درست‌کار در وال‌استریت است که باعث آزار و رنجش کارفرمای خود شده است، بنابراین او به نا کجاآباد تبعید می‌ شود که تصادفاً آن محل زادگاهش می‌باشد. وی در نقش یک افسر ضد پولشویی(AML) ایفای نقش می‌کند و در این فیلم متوجه می‌شود که شرکت او در حال همکاری با مافیای روسیه می‌باشد و به همین دلیل است که آن‌ها این شخص را دقیقاً به جایی می فرستند که در حال پوشش کلاهبرداری‌های مالی خود هستند.

موضوع جایی گیج‌کننده تر می‌شود که جزئیات مربوط به رشوه‌های مالی در یک فولدر به نام « Kickbacks» ذخیره شده‌اند. از آنجا که این فیلم ساخته‌ی هالیوود است، حرفی برای گفتن نمی‌ماند!

Kickbacks-CRYPTO

همانطور که از ویدئوهای منتشر شده در رابطه با این فیلم می‌توان فهمید، اغلب افراد فعال در وال‌استریت از ارزهای دیجیتال استفاده می‌کنند و بیشتر رمزارزهای مورد استفاده نیز در جهت پول‌شویی بکار گرفته شده‌اند، “کریپتو” هم بدون حضور مافیای روسیه به یک فیلم کریپتو واقعی تبدیل نمی‌شود.

بیشتر بخوانید: رشد ۱۹۰ درصدی معاملات ایرانیان در لوکال بیت کوین

صنعت رمز ارز

با کنار هم گذاشتن این موارد متوجه خواهیم شد که بخش‌هایی از داستان این فیلم پردازش بی‌مورد به صنعت رمزارز بوده است. در واقع با کمی دقت در فیلم‌نامه خواهید فهمید که بخش‌هایی از این فیلم براساس داستان دیگری با نام «ممتحن یا The Examiner» نوشته‌ی جف اینگبر(Jeff Ingber) نوشته شده است. آقای اینگبر حدود سه دهه فعالیت مستمر در صنعت مالی دارد، اما او هرگز ادعا نکرده که اطلاعاتی در رابطه با رمزارزها دارد.

در بخش‌هایی از داستان اصلی ممتحن آمده است:

پس از اینکه یک بازرس بسیار درستکار برای تحقیق در رابطه با بانک مورد اعتماد شهر به زادگاهش بازمی‌گردد، با خاطرات دردناکی روبرو شده و در حالی که به هیچ‌کس حتی رئیس خودش هم نمی‌تواند اعتماد کند، متوجه‌ی حضور شبکه‌‌ای از فعالیت‌های غیرقانونی و پول‌شویی می‌شود.

بنابراین می‌توان گفت که یک نفر بخش‌های اصلی The Examiner که مربوط به پولشویی و دیگر موارد بوده را در نظر گرفته و کمی چاشنی کریپتو به آن اضافه کرده است. البته تا زمانی که اسم فیلم «کریپتو» انتخاب نمی‌شد، این مسئله ایرادی نداشت.

با تمام این تفاسیر مشخص نیست که این فیلم قرار است از چه کسی قدردانی کند و بعید به نظر می‌رسد که طرفداران صنعت رمزارزی از مشاهده‌ی آن و اولین حضور بیتکوین در صفحه‌ی سینما به عنوان یک ستاره‌ی نقش منفی، راضی و خشنود شوند. با مشاهده‌ی پیش نمایش این فیلم به سختی می‌توان حدس زد که منبع خوبی از دانش رمزارزی در ساخت آن بکار گرفته شده است. به هرحال، مشاهده‌ی نتایج بدست آمده از این فیلم در زمان اکران اولیه آن در روز دوازدهم ام آپریل، جالب خواهد بود.

بیشتر بخوانید: رتبه بندی جدید پروژه های کریپتویی در سال 2019

شاید این فیلم واقعا بتواند با ارائه‌ی یک جوهره‌ی عالی، ما و طرفداران صنعت کریپتو را غافلگیر کرده و در راستای پذیرش گسترش صنعت رمزارز ها قدمی برداشته باشد. همیشه گفته می‌شود که چیزی به نام تبلیغات و عمومیت بد وجود ندارد، اما این فیلم بیشتر حس مقداری پول در شور و هیجان پیرامون جهش بیت کوین در سال 2017 را القا می‌کند(که متاسفانه به دلیل سرعت و کندی هالیوود در ساخت این فیلم می‌باشد).

خیلی بهتر می‌شد که فیلمی که توسط متخصصان صنعت رمزارز ساخته می شد ،اینگونه مورد توجه و بودجه قرار میگرفت.


منبع bitcoinist

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید