بیت کوین خبرها

سرمایه‌گذاری مارک فابر در بیت کوین

buys-bitcoin
نوشته شده توسط kazem

مارک فابر ، سرمایه‌گذار مشهور سوئیسی و منتقد همیشگی سیاست‌های بانک مرکزی، سرانجام تصمیم به خرید بیت کوین  گرفت. آیا این موضوع میتواند نوید آغاز حرکت افزایشی بازار باشد؟ چرا که افراد کهنه کاری مانند فابر با پیوستن به جامعه سرمایگذاران این ارز دیجیتال برتر، نشان دهنده اهمیت آن می باشد. در ادامه با ارزسل همراه باشید تا جزئیات را بیشتر برسی کنیم.

بیت کوین؛ تله و مرگ موش

مارک فابر ممکن است برای نظراتش درباره برابری نژادی مورد احترام نباشد. اما وقتی نوبت سرمایه‌گذاری می‌رسد، او با وارن بافت مرد کهنه کار سرمایه گذاری مقایسه میگردد و آن هم به دلیل ثبت سوابق موفقیت‌آمیز ادامه‌دار اوست. برخلاف دیگر سرمایه‌گذاران سالخورده که بیت کوین را به صورت یک “تله و مرگ موش” رد می‌کنند، فابر در نهایت اولین بخش از شماره یک سرمایه گذاری جهانی را خرید.

جلب اعتماد سرمایه گذاران

فابر که توسط مطبوعات به عنوان Dr.Doom لقب گرفته‌است، معمولاً نسبت به چشم‌انداز بازارهای مالی بدبین و از منتقدین ثابت‌قدم بانک‌های مرکزی به شمار میرود. او بر این باور است که سیاست‌های پولی آن‌ها، منجر به رکود اقتصادی می‌شود.

بیشتر بخوانید: آینده بیت کوین در نظرسنجی توییتری

سوالی مانند مصلحت است یانه؟ از موانع اصلی ای بود که فابر را  از سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین دلسرد می کرد. با این حال، هفته گذشته فابر در مصاحبه‌ای با Cash آلمان اعتراف کرد که در نهایت مقداری از سرمایه خود را به این امر اختصاص می دهد:

من برای اولین بار ده روز پیش بیت کوین خریدم 

تصمیم یک شبه یا تجربه چندین ساله؟

marc-faber

فابر یک شبه این تصمیم را نگرفت بگونه ای که یک سرمایه‌گذار بزرگ به ندرت این کار را انجام می‌دهد همانطور که ناشر خبرنامه Gloom Boom & Doom گزارش داد مخاطبین جوان‌تر او بارها او را به خرید بیت کوین در طول سال‌ها ترغیب کرده‌اند. با این حال نباید از بحث های گسترده و طولانی مدت ایشان با مدیر Xpao و مدیر اجرایی پی پال Wence Casares در اتخاذ این تصمیم به آسانی عبور کرد.

فابر همچنین به Cash گفت:

قیمت بیت کوین در حال حاضر به نسبت بالاترین قیمت آن در اواخر 2017 که به محدوده 20هزار دلار رسیده است، مناسب به نظر میرسد. علاوه بر این، بیت کوین در عرض سه ماه گذشته 15 درصد سود داشته‌است.

اینک که سرمایه ها از وال استریت و آغاز خرید دارایی ها در پایین ترین قیمت توسط سرمایه گذاران بزرگ شروع شده است، آیا این به این معنی است که بازار نزولی ممکن است به پایان خود رسیده باشد ؟

اگر این است، فابر نظری ندارد چنانکه میگوید:

اطمینانی به این موضوع نیست اما ممکن است بیت کوین به یک استاندارد در نقل و انتقال پول مبدل گردد.

او هنوز مطابق انتظار، همانند هر فرد ۷۳ ساله میزانی از مشکوک بودن سالم را نسبت به کریپتوکارنسی بعنوان یک کلاس جدید از دارایی پر نوسان برای خود قائل است.

او به مخاطبین هشدار می‌دهد

هرگز نباید بیش از آنچه توان از دست دادنش را دارند در مقوله ای سرمایه‌گذاری کنند

نتیجه

همیشه توصیه ای است صحیح و مطابق با قوانین مدیریت ریسک و سرمایه. برای مثال بسیاری از افراد در سال پیش که قیمت بیت کوین به اوج خود یعنی 20هزار دلار رسیده بود اقدام به سرمایه گذاری کلان کردند، اما بعد از گذشت چند ماه شاهد روند نزولی شدید قیمت بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال بودیم. بنابراین اگر همراه همیشگی ارزسل بوده باشید در پست های قبلی توصیه های لازم جهت خرید و سرمایگذاری در مورد ارزهای دیجیتال را مطالعه کردید.

نظر تیم کارشناسی ارزسل: به طور کلی نمی توان گفت که ورود سرمایه گذاران بزرگ و سرشناس در ارزهای دیجیتال به معنی تایید اعتبار و افزایش قیمت آنها است و یا نظرات منفی بعضی از افراد مشهور در باره بیت کوین و دیگر رمزارزها، پس همیشه با مشورت و مطالعه دقیق و منطقی حوزه سرمایه گذاری خود را مشخص کنید


منبع bitcoinist

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید