خبرها

استفاده از قدرت کارت‌ گرافیک ماینینگ

نوشته شده توسط ali ahmadi

براساس گزارشاتی که اخیرا منتشر شده است، پلت‌فرم Vectordash به دنبال این است افرادی که مالک سیستم‌های رایانه‌ای ضعیفی هستند. بتوانند با کمک افرادی که قصد دارند قدرت رایانه‌های شخصی و پرقدرت خود را برای رندرینگ ابری اجاره دهند، یک تجربه‌ی گیمینگ مناسب داشته باشند. این بدان معناست کاربرانی که حتی سیستم‌های رده‌ی DDR2 و قدیمی دارند، در صورتی که خط اینترنت پرسرعتی داشته باشند می‌توانند با استفاده از این پلت‌فرم از گیمینگ با وضوح تصویر ۴K و ۶۰ فریم بر ثانیه و بالا‌ترین کیفیت ممکن لذت ببرند! و نیز میتوانند به کار ماینیگ بپردازند، در ادامه با ما همراه باشید.

اگر فکر می‌کنید که این مورد بسیار دور از دسترس است، باید گفت که اینطور نیست. فرایند رندرینگ ابری به خودی خود چیز جدیدی نیست، بنابراین می‌توان گفت که ایده‌ی مذکور نیمه‌ی راه را رفته است. کمپانی سونی(Sony) نیز چند سال قبل برای دستگاه‌های پلی‌استیشن خود یک سرویس رندرینگ ابری راه‌اندازی کرد(گرچه هرگز به صورت عملی راه‌اندازی کامل نشد و مورد استفاده قرار نگرفت). به هر حال این کمپانی نشان داد که فرایند رندرینگ ابری گزینه‌ای مناسب برای صنعت گیمینگ محسوب می‌شوند.

استفاده از قدرت کارت‌ گرافیک ماینینگ

پلتفرم VectorDash

ظاهرا استفاده از خدمات پلت‌فرم Vectordash و سرویس‌های رندرینگ ابری این کمپانی ماهیانه حدود ۲۸ دلار هزینه دارد. از سوی دیگر کاربرانی که قدرت محاسباتی کارت‌های گرافیک(GPU) خود را اجاره می‌دهند نیز چیزی در حدود ۰/۶۰ دلار در روز درآمد خواهند داشت که در مقایسه با قدرت محاسباتی کارت‌های گرافیک ارائه شده، تقریبا ناچیز قلمداد می‌شود. به هرحال استفاده از این روش برای ماینرهایی که توسط روند نزولی بازار و ظهور دستگاه‌های ماینینگ اسیک(ASIC) با مشکل و عدم کسب درآمد مواجه شده‌اند، می‌تواند یک راه‌حل موقت برای استفاده از کارت‌های گرافیک باشد.

بیشتر بخوانید: استخراج ( ماینینگ) چیست؟

البته با در نظر گرفتن این موضوع که درآمد فعلی حاصل از فرایند ماینینگ بسیار پایین آمده و عملا در برخی موارد می‌تواند ضرر دهی داشته باشد، دلیل اصلی برتری پلت‌فرم Vectordash ارائه‌ی ارقامی است که بتواند با درآمد فعلی فرایند ماینینگ ارزدیجیتال ها رقابت کند(که البته کار دشواری نیست).

برای ثبت نام در پلت‌فرم Vectordash می‌توانید از این لینک استفاده نمایید.

درباره نویسنده

ali ahmadi

نظر بدهید