خبرها مقالات

تنها 30 درصد از رمزارز ها به عنوان پول استفاده می شود

cryptocurrency
نوشته شده توسط kazem

روند رو به رشد استفاده از ارزهای دیجیتال در معاملات بزرگ، این ارز را به وسیله ای برای پرداخت به عنوان پول تبدیل کرده است، این پیشرفت استفاده از رمزارز ها تا حدی زیاد شده است که بسیاری از افراد سرشناس و تحلیلگرها، پیش بینی می کنند در آینده نزدیک این رمزارز ها جای پول فیات مانند دلار را خواهد گرفت. اما بسیاری از صاحبان رمزارز ها رمزارزها به ندرت از آن برای پرداخت کوچک بعنوان پول استفاده می‌کنند. چرا که هنوز اعتمادی که باید ایجاد شود هنوز شکل نگرفته است به طوری که برخی از مردم هنوز نگران انجام تراکنش ‌های ارزهای دیجیتال هستند.

70 درصد از دارندگان ارزهای دیجیتال به ندرت از آنها استفاده می کنند

بنیاد فیو (fio) ، کنسرسیومی متشکل از کیف پول، صرافی و پردازشگرهای پرداخت، مطالعه‌ای بر روی دویست مالک کریپتوکارنسی انجام داده‌است. از آن‌ها چند سوال در مورد تجارب خود درخصوص انجام معامله و صرف نظر از موضوعاتی که کاربرد گسترده‌تر را در بر می‌گیرند، پرسیده شد.

بیشتر بخوانید: ساخت کیف پول مونرو

نتایج این تحقیات نشان می دهد که در سال 2018، 27 درصد از دارندگان ارز دیجیتال حتی  یک بار در سال از دارای دیجیتال خود استفاده نکرده اند و 43 درصد از افراد کوین های خود را چند بار در طول یک سال برای یک فرد دیگر ارسال کرده اند، تنها 30 درصد از کل کابران هر کدام از انواع کوین‌ها را حداقل یک‌بار در ماه به یک شخص ثالث یا حساب جایگزین فرستادند.

این به این معنی است که 70درصد از دارندگان ارزهای دیجیتال هرگز و یا به ندرت از رمزارزها برای انجام هر نوع پرداخت استفاده می‌کنند.

use-crypto-for-payments

این تحقیق همچنین نشان داد که 13 درصد از مالکان هرگز از یک کیف پول که کلیدهای خصوصی را ذخیره می‌کند استفاده نمی‌کنند.

بیشتر بخوانید: قیمت بیت کوین در نهایت به یک میلیون دلار خواهد رسید

با توجه به تنوع سبدهای سرمایه دیجیتال، نتایج نشان میدهد حدود نیمی از جامعه آماری در یک زمان بین 1 تا 5 ارز دیجیتال مختلف داشتند، یک چهارم از نیمه دیگر بین 6 تا 10، و حدود 1 تا 10 درصد بطور متفاوت بیش از 20 سکه مختلف نگه داشتند.

هنوز از پرداخت با رمزارز وحشت دارید؟

یک دلیل برای کاربران رمز ارزها که از آن برای پرداخت استفاده نمی‌کنند این است که برخی از مردم هنوز در مورد کامل کردن تراکنش ‌ها نگران هستند. براساس این نظرسنجی، تنها در حدود 25 درصد از افرادی که در سال 2018 به شخص دیگری پول می‌فرستادند احساس “بسیار راحت” پس از ارسال داشتند.

اکثریت کاربران، حدود 58 درصد، تنها و بصورت محتاطانه نسبت به تراکنش خوشبین بودند. 17 درصد از کاربران احساس اضطراب کردند، از جمله 5 درصد کسانی که در مورد تراکنش ‌هایی که مطابق برنامه‌ریزی اشان هنوز کامل نشده بود، بسیار مضطرب بودند.

بنظر می‌رسد که از این احساس با گذشت زمان برطرف می‌شود، بطوریکه 40 درصد از کاربرانی که اولین رمزارز خود را بیش از سه سال پیش به دست آورده بودند، احساس بسیار راحتی داشتند، و این در حالی است که تنها 21 درصد از کاربرانی که کم‌تر از 3 سال پول در دست داشتند، احساس مشابهی داشتند.

survey-70-of-cryptocurrency-owners-rarely-use-crypto-for-payments

چالش های پیش رو

در پی درخواست نگارش آزادانه از مخاطبین در خصوص چالش‌هایی موجود در ارسال و دریافت رمزارزها، مردم عمدتاً درباره هزینه های گیج کننده زیاد و همچنین زمان‌های سازگاری طولانی و نامعلوم شکایت دارند. مشکلات مربوط به فرمت های آدرس و کیف پول نیز موضوع مشترکی بود.

بعنوان نمونه یکی از افراد ذکر کرده بودند که  “در پی انتقال بیت کوین با تعیین کارمزد پایین، حدود 2 ماه طول کشید تا انتقال انجام شود”. باید توجه داشت که ارز های دیجیتالی مانند ریپل به عنوان یکی سریع ترین راه های ارسال پول به سراسر دنیا حساب می شود.

اما با این حال این اندک مشکلات موجود در بین افرادی که هنوز با کارکرد این ارزهای آشنا نیستند طبیعی است چرا که از نظر تئوری و عملی اگر کارکرد های این ارزها را بررسی کنیم هیچ گونه مشکلاتی ندارند تنها این افراد نا آشنا هستند که با عدم رعایت موارد امنیتی و نکات مهم به مشکل بر می خورند. این چالش ها نیز در مرور زمان حل شده و جایگاه اصلی ارزهای دیجیتال در بین مردم تثبیت خواهد شد.


منبع News.bitcoin

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید