اتریوم خبرها

احتمال سقوط مجدد قیمت اتریوم با بکارگیری الگوریتم ProgPoW در هارد فورک اتریوم

نوشته شده توسط ali ahmadi

شروع آهسته سقوط قیمت بیت‌کوین، قیمت دیگر ارزهای دیجیتال بازار از جمله اتریوم را نیز به‌طور همزمان تحت تاثیر می‌دهد اگرچه شرایط نزولی حاکم بر بازار لزوما پایدار نیست و برای مدت زمان طولانی بازار را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد، موج دیگری از فشار را بر کل بازار ایجاد می‌کند. این شرایط در روزهای پایانی هفته (در کشور‌های خارجی) بسیار رایج است و معمولا در روزهای شنبه و یکشنبه شاهد کاهش قیمت‌ها در بازار ارز دیجیتال هستیم. در هفته‌ی جاری نیز با وجود هیجانات اولیه در روز شنبه، شاهد پیروی از این روند بوده‌ایم.

احتمال سقوط مجدد قیمت اتریوم با بکارگیری الگوریتم ProgPoW در هارد فورک اتریوم

این تغییرات در قیمت اتریوم نشانه‌های امیدوار کننده‌ای را آشکار نمی‌کنند. کاهش خالص ۲ درصدی در ارزش دلاری و ۱٫۲۵ درصد کاهش در نسبت قیمت اتریوم به بیت‌کوین مشاهده می‌گردد. به دلیل فشار نزولی، ارزش هر اتریوم در سطح قیمتی ۱۴۰ دلار یا ۰٫۰۳۴۹ BTC قرار گرفت. بر روی کاغذ جای نگرانی وجود ندارد، اما به‌نظر می‌رسد در صورتی که این روند برای مدت زمان طولانی ادامه پیدا کند، قیمت اتریوم به کمتر از ۱۴۰ دلار خواهد رسید.

به نظر می‌رسد بحث‌هایی پیرامون به‌کارگیری ProgPoW در هارد فورک بعدی اتریوم در میان توسعه‌دهندگان این ارز دیجیتال وجود دارد. در حالی که توسعه‌دهندگان اعمال این تغییر را در آینده تایید کرده‌اند، جامعه‌ی کاربران این ارز دیجیتال نیز از این پیشنهاد استقبال کرده‌اند. تغییرات بزرگی همانند این اگر چه موجب ناراحتی برخی از ماینر‌ها می‌شود، می‌تواند به پیشرفت کل اکوسیستم کمک کند. تا زمانی که اتریوم به ماینینگ وابسته است، کسب رضایت ماینر‌ها باید در اولویت اصلی قرار گیرد.

اگرچه ProgPoW تعادل کنونی در حوزه‌ی ماینینگ اتریوم را تغییر می‌دهد، زمان معرفی آن هنوز مشخص نیست. در حال حاظر توسعه‌دهندگان بدون ارائه‌ی جزئیات مشخص، تایید کرده‌اند که این الگوریتم در فورک آینده اجرا خواهد شد. با در نظر گرفتن این حقیقت که اتریوم همچنان (به دلیل رقابت ماینر‌ها) دارای بمب سختی(Difficulty Bomb) است، به‌کارگیری ProgPoW ممکن است انتقال از الگوریتم اثبات کار به الگوریتم اثبات سهام را در سال‌های آینده تسهیل کند.

بیشتر بخوانید: مقایسه الگوریتم اثبات کار با الگوریتم اثبات سهام

همچنان اشتیاق زیادی در رابطه با روند کنونی بازار ارزهای دیجیتال در رسانه‌های اجتماعی وجود دارد. برای مثال؛ جان گرونن انتظار دارد قیمت بیت‌کوین مجددا به کمتر از ۴ هزار دلار کاهش یابد، این اتفاق می‌تواند به سرعت موجب کاهش قیمت اتریوم به کمتر از سطح ۱۴۰ دلار شود. در حال حاظر به‌نظر می‌رسد تنها زمان این تغییرات قیمتی اهمیت دارد، اگر چه هیچ کسی از شرایط آینده مطلع نیست.

احتمال سقوط مجدد قیمت اتریوم با بکارگیری الگوریتم ProgPoW در هارد فورک اتریوم

قیمت بیت‌کوین قدرتمندانه افزایش یافته و مجددا سطح مقاومت ۴ هزار دلاری را شکسته است! اتریوم در بالای سطح قیمتی ۱۴۰ دلاری قرار دارد. اغلب در اواخر هفته تغییرات زیادی در قیمت بیت‌کوین و اتریوم اتفاق می‌افتد./ بیت‌کوین نمی‌تواند سطح قیمتی ۴ هزار دلاری را حفظ کند، اتریوم نیز نمی‌تواند سطح قیمت ۱۴۰ دلاری را حفظ کند…سقوط بعدی می‌تواند به واقعیت بپیوندد!!

با در نظر گرفتن تمامی جوانب، فرض کاهش قیمت اتر به کمتر از ۱۴۰ دلار منطقی به نظر می‌رسد. مدت زمان پایداری این وضعیت نیز موضوع دیگری است. بیشتر تغییرات قیمت اتریوم به تغییرات قیمت بیت‌کوین بستگی دارد. نشانه‌ها امیدبخش به نظر نمی‌رسند اما همیشه فرصت ترمیم سریع این وضعیت به‌طور منصفانه وجود خواهد داشت.

درباره نویسنده

ali ahmadi

یک نظر

نظر بدهید