بیت کوین خبرها

نصب اولین خودپرداز بیت کوین در دبی

bitcoin-atm-lamassu
نوشته شده توسط kazem

اگر شما در امارات‌متحده‌عربی هستید و می‌خواهید مقداری بیت کوین بخرید، می‌توانید این کار را بدون انجام فرآیند KYC یا همان احراز هویت از اولین دستگاه خودپرداز نصب شده در شهر دبی انجام دهید. با این حال بیش از حد هیجان‌زده نشوید. شما قادر به برداشت پول نقد نیستید مگر آنکه ID کارت خود را نشان دهید.

دستگاه‌های خودپرداز بیت کوین

خبر خوب این است که دستگاه‌های خودپرداز در سراسر جهان در حال افزایش بوده و بدین ترتیب سبب جذب مخاطب بیشتر می شوند. هم اکنون یک خودپرداز بیت کوین در هتل پنج ستاره «ریکسوس پرمیوم» دبی نصب و راه‌اندازی شد. با این حال، عملکرد این دستگاه فعلاً بسیار محدود است و تنها خدمات خرید بیت‌کوین در ازای پول نقد را ارائه می‌کند.

dubai-first-bitcoin-atm-lamassu

برای کسانی که به دنبال سرمایه‌گذاری در دنیای پول دیجیتال هستند، بدون اینکه متحمل فرایند KYC شوند و یا حتی کارت شناسایی را نشان دهند، این اتفاق، یک حرکت رو به جلو محسوب میشود.

کاربران می‌توانند به سادگی بیت کوین را با پول نقد خریداری کنند، هیچ سوالی پرسیده نمیشود. با این حال، آن‌ها نمی‌توانند از طریق این دستگاه در حال حاضر به فروش بیت کوین اقدام نمایند. به گفته مدیرعامل شرکت ام‌هورا (Amhora)، شرکت lamassu که صاحب ATM است، این گزینه نیز در عرض چند ماه آینده در دسترس قرار خواهد گرفت.

به یاد داشته باشید در هنگام خرید بیت کوین از دستگاه خودپرداز لازم است شما یک کیف پول داشته باشید تا قادر به ارسال بیت کوین به آن باشید. علاوه بر این در صورت ضرورت به فروش، ناگزیر به ارائه پاسپورت یا کارت شناسایی اماراتی هستید.

بیشتر بخوانید: لیست سایت هایی که با بیت کوین می توان از آن ها خرید کرد

آمار خودپرداز بیت کوین

سهم تعداد BTMها به تفکیک کشور و به ترتیب شامل آمریکا (2447) و کانادا (700) بوده و پس از آن اتریش (265)، انگلیس (209)، اسپانیا (76)، بدون تغییر نسبت به ۹ ماه قبل به ترتیب رتبه‌های سوم تا پنجم را به خود اختصاص داده‌اند اما جمهوری چک (66) و استرالیا (55) با رشد در ۹ ماهه اخیر بالاتر از روسیه (۴47) قرار گرفتند. نرخ رشد تعداد خودپرداز (BTM) از سال 2014 تاکنون به شرح زیر است.

BtcnATM-bitcoin

ام‌هورا بطور کامل توسط وزارت توسعه اقتصادی مجوز خرید و فروش بیت کوین را در اختیار دارد و کارمزد آن 5 درصد برای کاربران میباشد، معمولاً میانگین قیمت خرید از ATM در حدود 7.5 درصد است.

این کارمزد بسیار جذاب است زیرا شما می‌توانید بیت کوین را فوراً بخرید. در غیر این صورت، افراد باید از بسیاری از روش‌ها عبور کنند که زمان زیادی را صرف می‌کنند. از طریق این خودپرداز، شما فقط پول نقد وارد می‌کنید و فوراً بیت کوین ها را دریافت می‌کنید. امکان خرید بیت کوین از طریق پلتفرم های بانکی و کارت‌های اعتباری وجود دارد، اما از آنجایی که ما پول نقد را قبول می‌کنیم، بسیار متفاوت است.

در حالی که چندین پروژه اولیه برای دستگاه‌های خود پرداز وجود داشته‌است، هیچ کدام از آن‌ها در حال حاضر فعال نیستند. این باعث می‌شود که خودپرداز Amhora اولین نوع خود در این امیرنشین باشد.


منبع bitcoinist

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید