بیت کوین خبرها

95 درصد از حجم معاملات بیت کوین در وبسایت کوین‌مارکت‌کپ جعلی است

coinmarketcap-cryptocurrency-volume
نوشته شده توسط kazem
در پی انتشار گزارش از بیت‌وایز (Bitwise) که به جعلی بودن 95 درصد از حجم معاملات بیت کوین لیست شده در بزرگترین ارائه دهنده اطلاعات ارزهای دیجیتال و بارزا رمزنگاری شده،وبسایت کوین‌مارکت‌کپ (CoinMarketCap) نگرانی‌ها در مورد اطلاعات جعلی حجم مبادلات را معتبر میداند.

حجم معاملات بیت کوین

به همین دلیل این وبسایت برای شفاف سازی بیشتر و برای آن که کاربران تصمیمات بهتری در این حوزه اتخاذ کنند در حال اضافه کردن اطلاعات بیشتری برای رفع این مشکل است.
سایت کوین‌مارکت‌کپ یکی از پربازدید ترین های ارزهای رمزنگاری شده است که با داشتن رنک 490 الکسا  و رتبه 488 کشوری (آمریکا) تبدیل به یک منبع معتبر برای کاربران شده است. این سایت به بسیاری از افراد کمک میکند تا قیمت‌ها، حجم مبادلات و رتبه‌بندی‌های بازار ارزدیجیتال را بررسی کنند، اما به تازگی  اما بتازگی حجم مبادلات صرافی‌های برتر در این وبسایت بشدت زیر ذره‌بین قرار گرفتند.

هفته‌ی گذشته، شرکت مدیریت دارایی بیت‌وایز در یک گزارش اعلام کرد، “داده های کوین مارکت کپ استباه است”  که در تصویر زیر حجم معاملات 12 صرافی بزرگ و معتبر را مشاهده می کنید.

rankings-exchanges

مدیریت دارایی بیت‌وایز، مدعی شد حدود 95 درصد از ححم مبادلات بیت کوین جعلی است. در نتیجه، کوین‌مارکت‌کپ اساساً یک تصویر اشتباه از اندازه واقعی و ماهیت بازار بیت‌کوین ارائه می دهد.

این ادعای بیت‌وایز که با همکاری کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا به شکل تحقیق ارائه شده بود در 20 مارس طی 226 اسلاید و در پی تصویب صندوق قابل معامله در بورس (ETF) ، به ثبت رسید.

بیشتر بخوانید: جیمی دیمون: بیت‌کوین آینده ای ندارد

بنابر این گزارش تنها پنج درصد از معاملات ثبت شده در وبسایت، که ارزشی معادل  270 میلیون دلار دارد را میتواند بعنوان فعالیت اقتصادی واقعی لحاظ کرد. این مطالعه همچنین مسائل مبرم دیگری را نیز تشریح می‌کند، مانند این واقعیت که تنها 10 صرافی ارزهای رمزنگاری شده بیش از یک میلیون دلار حجم مبادلات روزانه دارند.

تدابیر شدیدتر برای شفاف سازی

وبسایت کوین‌مارکت‌کپ تاثیر قابل توجهی بر دنیای رمزنگاری از جمله قیمت‌ها دارد. هنگامی که این سایت تعدادی از صرافی‌های کره‌جنوبی را در اوایل سال 2018 حذف کرد، منجر به کاهش شدید قیمت در بیشتر ارزهای رمزنگاری لیست شده در فهرست خود شد.

کاریلین چان، سرپرست جهانی بازاریابی این وبسایت، جمعه در یک ایمیل خطاب به بلومبرگ گفت:

اکنون که حجم مبادلات صرافی‌ها مشکوک هستند، این سایت قصد دارد مجموعه ای از ابزارهای جدید را برای ایجاد شفافیت بیشتر در تجارت ارائه دهد.

برای مثال کوین‌مارکت‌کپ قصد دارد ابزارهای اندازه گیری نقدینگی، موجودی کیف‌پول‌ها و داده‌های ترافیک را برای صرافی‌هایی که لیست شده‌اند، اضافه کند.

چان گفت:

بعنوان مثال اگر یک صرافی با ترافیک پایین و فقط 5 بیت کوین در کیف‌پول خود، حجم مبادلاتی به مقدار 300 میلیون دلار داشته باشد، کاربران بدون نیاز به ما میتوانند خوب و بد را از هم تشخیص دهند. فلسفه ما ارائه اطلاعات کافی تا حدممکن برای کاربران است. طوری که بتوانند خود نتیجه گیری و تفسیر کنند و قصد داریم تعصب و جانبداری، در این قضاوت دخیل نشود.

اینها جدیدترین تدابیر کوین‌مارکت‌کپ در بین مجموعه‌ای از تحولات هستند که درنظر دارد در واکنش به حجم مبادلات جعلی ارائه دهد. در جولای گذشته، این وبسایت بیان کرد که شرط حداقل حجم مورد نیاز برای لیست شدن یک صرافی را حذف کرده است. همچنین حجم مبادلات هفتگی، ماهانه  و نیز تاریخ تاسیس صرافی‌ها را اضافه کرد تا به کاربران کمک کند بهتر آنها را مورد ارزیابی قرار دهند.


منبع bitcoinist

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید