بیت کوین تحلیل

قیمت بیت کوین در 2020 به 55,000 دلار خواهد رسید

Bitcoin Future
نوشته شده توسط kazem

براساس یک مدل پیش بینی بیت کوین، قیمت بیت کوین بنا به دلایلی مانند کاهش عرضه با کاهش میزان استخراج و کاهش پاداش استخراج، در سال 2020 یا 2021 به بالای 50هزار دلار خواهد رسید.

بیشتر بخوانید: 25 اشتباه رایج در سرمایه گذاری ارز دیجیتال

افزایش ارزش بازار بیت کوین در سال 2020

پلان‌بی (PlanB) نام مستعار یک تحلیل گر بازار بیت کوین است، این تحلیل گر نموداری از قیمت بیت کوین و ارزش بازار آن منتشر کرده است که در آن تاثیر کم شدن عرضه بیت کوین در پی رویداد نصف شدن پاداش آن را در ماه مه 2020 ترسیم می‌کند.  او فرض می‌کند نسبت ارزش بازار به میزان عرضه سالیانه (stock to flow) مستقیماً بر ارزش بیت کوین تاثیر می گذارد.

bitcoin-halving

فرضیه این مطالعه بر این موضوع استوار است که کمبود و کاهش که با اندازه‌گیری یک سهام به جریان آن سنجیده میشود، مستقیماً ارزش یک کالا را در پی خواهد داشت.

بیشتر بخوایند: قیمت بیت کوین در سال 2019 به 10 هزار دلار خواهد رسید

این تحلیل گر با برای این مدل پیش بینی خود از فرمول (BTC = a*SF^b) استفاده کرده است که در آن SF بعنوان ورودی داده ها و b بعنوان ابعاد فراکتال در نظر گرفته شده است، این یافته نشان می دهد که ارزش بازار بیت کوین بعد از آن که در ماه مه 2020 پاداش استخراج کنندگان نصف شد، ارزش بازار بیت کوین به یک تریلیون دلار و قیمت آن به 55,000 دلار خواهد رسید.

نصف شدن پاداش استخراج

قبلا گزارشی مبنی بر نصف شدن پاداش ماینرها از 12.5 به 6.25 بیت کوین در ماه مه سال 2020 تقدیمان کرده بودیم گفتیم که نصف شدن پاداش استخراج هر 4 سال یک بار اتقاق می افتد، در اولین روزهای ساتوشی بیت کوین رو معرفی کرد پاداش استخراج به ازای هر 10 دقیقه 50 بیت کوین بود که این روند با افزایش ماینرها روز به روز کاهش یافت به طوری که در سال 2012 از پاداش 50 به 25 بیت کوین کاهش یافت، سپس در  سال 2016 دوباره کاهش پاداش، از 25 به 12.5 بیت کوین اتفاق افتادکه این امر تاثیر زیادی بر قیمت این ارز به همراه داشت به طوری که یک سال بعد از این کاهش پاداش در دسامبر 2017 قیمت بیت کوین به نزدیکی های 20 هزار دلار رسید. سپس در کاهش بعدی در سال 2020 خواهد بود. البته این امر، عرضه بیت کوین را در بازار کاهش می‌دهد و می‌تواند پیامدهای عظیمی را برای قیمت در بر داشته باشد.

bitcoin-market value
نصف کردن برنامه‌ریزی‌شده بعدی احتمالاً تاثیر قابل‌توجهی بر روی بازار خواهد داشت اگرچه تاریخ اغلب دقیقاً تکرار نمی‌شود، اما از یک ریتم برخوردار است.

این تحلیلگر یادآور می‌شود:

هر مرحله از نصف شدن پاداش استخراج، ارزش بازار را به 10 برابر افزایش می‌ دهد.

این تحلیلگر شباهت بین نسبت سهام به جریان بیت کوین و فلزات گران بها را به تصویر می کشد. او میگوید، لازم به یادآوری است ارزش بازار 230 میلیارد دلاری بیت کوین در زمان اوج بازار، بسیار نزدیک به نقره بود:

بسیار جالب است که طلا و نقره که کاملا متفاوت از بازار بیت کوین هستند، با مقادیر مدل بیتکوین برای SF مطابقت دارند. این اعتماد به نفس بیشتری در مدل ایجاد میکند.

bitcoin-value

این تحلیلگر همچنین بیان می کند که اگر این روند ادامه پیدا کند بعد از نصف شدن بعدی ارزش بازار بیت کوین می توانید به طلا نزدیکتر شود

افزایش قیمت در پی افزایش ارزش بازار

بیت کوین اولین شی دیجیتالی جهان است و اغلب به عنوان  طلا دیجیتال از آن یاد می‌شود با این حال، علاوه بر کمیاب‌بودن، می‌تواند به راحتی ذخیره‌شده و از طریق اینترنت، رادیو و حتی ماهواره نیز ارسال شود. او در اوایل سال جاری گفت:

بنابراین تعجبی ندارد که برخی پیش‌بینی می‌کنند که این پول در عصر دیجیتال بسیار محبوب‌تر از طلا خواهد شد.

دو قلوهای وینکلوس (Winklevoss) در این باره این طور نظر دادند که:

بیتکوین در مقایسه با زمان پیدایش طلا از آن بهتر است و ما معتقدیم که بازار این ارز دیجیتال نهایتاً از بازار ۷ تریلیون دلاری طلا پیشی خواهد گرفت.

اگر بیت کوین از الگوهای قیمت تاریخی خود پیروی کند، قیمت 55,000 دلاری در ارزش بازار 1 تریلیون دلاری ممکن است شروع شود.

بازار این ارز روزانه چیزی حدود 1800 بیت کوین  (معادل هفت میلیون دلار) در روز را در حال حذب است، با این وضع تعداد 17.5 میلیون بیت کوین از تعداد کل 21 میلیون استخراج شده است. لازم به ذکر است ک پیش بینی می شود از این 17.5 میلیون در حال حاضر تعداد 4 میلیون گم شده و از بین رفته باشد چرا که در چرخه معاملات اثری از این تعداد نیست.چیزی که از اهمیت بیشتری برخوردار است این است که نصف‌شدن پاداش بعدی به این معنا است که نرخ تورم زیر 2 درصد یا پایین‌تر از نرخ تورم مورد هدف فدرال رزرو قرار خواهد گرفت.

بیشتر بخوانید: آینده بیت کوین در نظرسنجی توییتری

به‌عبارت‌دیگر، کاهش عرضه بیت کوین توسط بازارها در دهه آینده احساس خواهد شد و این چیزی است که افرادی مانند تیم دارپر، مایک نووگراتز و تام لی زمان بازار کاهشی را رو به افول دانسته و بر روی شروع بازار پر قدرت افزایشی حاضر به شرط بندی هستند.


منبع bitcoinist

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید