خبرها ماینینگ

شرکت بیت ماین از انت‌ماینر S17 در 20 فروردین رو نمایی می کند

bitmain-antminer-s17-series
نوشته شده توسط kazem

کمپانی بیت مین(Bitmain)، از بزرگترین تولید کنند سخت افزار و تجهیرات استخراج و اسیک (ASIC) قصد رونمایی از سری جدید انت ماینر های خود دارد. این شرکت قصد دارد در تاریخ 20 فروردین( 9 آپریل) از دستگاه انت ماینر S17 را رو نمایی کند، این سری از دستگاه ها با ویژگی های مانند صرفه‌جویی و کارامدی در مصرف انرژی عرضه خواهد شد.

بیشتر بخوانید: استفاده از قدرت کارت‌ گرافیک برای ماینینگ

انت ماینر S17

در گزارش های قبلی ویژگی های این دستگاه گفته بودیم مثلا این که دستگاه جدید به تراشه های 7 نانومتری از نوع BM1397 مجهز خواهند شد. این انت ماینر مناسب برای ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین و بیت کوین‌ کش که  از الگوریتم SHA256 برای اثبات کارشان استفاده میکنند است.

Antminer S17

در معرفی از سه نوع دستگاه به مدل های  Antminer S17Pro ،S17 ،T17  رونمایی خواهد شد که این دستگاه های بنابه گفته یانژین (Yanxhin)، مدیر محصولات کمپانی بیت‌مین بهینه سازی شده تر از سری های قبل خواهد شد.

تجهیزات جدید شیب مناسبی از پیشرفت در فرآیند هش‌ریت و مصرف انرژی را با خود بهمراه دارد. تراشه ۷ نانومتری BM1397 در مقایسه با تراشه ۷ نانومتری قبلیBM1391 به میزان ۲۸/۶ درصد بهینه‌تر بوده و بهره‌وری بیشتری در انرژی دارد.

در کنار صرفه‌جویی در مصرف برق با توجه به افزایش بازده انرژی، یانژین خاطرنشان ساخت هش‌ریت بالاتر در مقیاس یک دستگاه ماینر، افزایش بازده انرژی در مقیاس سطح را به ارمغان خواهد آورد و این موضوع میتواند در راه اندازی فارم‌ها در استفاده از فضای کمتر و متعاقباً هزینه کمتر به کمک ماینرها بیاید.

ایشان همچنین چشم‌انداز فنی خود را در مورد پیشرفت‌های آینده در موضوع دستیابی به هش‌ریت بالاتر در ورای تراشه‌های 7 نانومتر دانست و اشاره کرد:

هیچ پایانی برای توسعه فن‌آوری وجود ندارد. با این حال، در کوتاه‌مدت چالش‌های تولید در مقیاس نانو نیازمند سرمایه‌گذاری بیشتر و تحقیقات بیشتر و توسعه است. برای آینده نزدیک، تراشه های ۷ نانومتری از نظر عملکرد و اقتصاد ترجیح داده خواهد شد.

انت ماینر S17 بازار را تسخیر می کند

در پی بازار کاهشی ۶ ماهه و بیشتر، بسیاری از شرکت ها به ورطه نابودی کشیده شدند، در همین حال یک منبع ناشناس در بیت‌مین، نصف شدن پاداش بیت کوین در سال 2020 را سبب افزایش تولید در محصولات انت‌ماینر سری S17 قلمداد کرد.

Antminer S17-T17

قبلا نیز گفته بودیم که در مه 2020 پاداش ماینر ها از 12.5 به 6.25 کاهش خواهد یافت که در پی این کاهش پاداش شاهد افزایش قیمت نیز خواهیم بود، برخی معتقدند افزایش قیمت ناشی از این اتفاق از ژوئن ۲۰۱۹ آغاز خواهد شد.

بیشتر بخوانید: آیا زمان خوبی برای خرید سخت ماینینگ است؟

هم اکنون منبعی ناشناس در بیت‌مین محصول بعدی این کمپانی را در تجهیزات ماینینگ بی‌رقیب دانسته و حاضر به شرط‌بندی روی آن برای تسخیر بازار می باشد.

همانگونه که شاهد بودید این کمپانی مدل S9 خود را قبل از نصف شدن پاداش ماینرها در ماه مه 2016 عرضه کرد، که این مدل جدید تا سال 2017 جز بهترین های صنعت ماینینگ بود

بیشتر بخوانید: ماینینگ در ایران قانونی می شود


منبع cointelegraph

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

یک نظر

نظر بدهید