بیت کوین خبرها

تصمیم گیری در باره ETF بیت کوین به تعویق افتاد

bitcoin-etf
نوشته شده توسط kazem

کمیسیون بورس و اوراق بهادار امریکا (SEC)  تصمیم خود را در مورد صندوق قابل معامله در بورس (ETF) بیت کوین باردیگر به تعویق انداخته‌است. SEC تصمیم خود را در روز ۲۹ مارس در یک اعلامیه عمومی منتشر کرد.

ETF بیت کوین

شرکت بیت‌وایز (Bitwise) برنامه خود را همراه با مجموعه‌ی NYSE Arca در 15 فوریه تحت شرایطی به ثبت رساند که قرار شد ظرف مدت 45 روز این درخواست به یک تصمیم برسد. در‌عین‌حال در صورتی که ضرورت تمدید دوره توسط کمیسیون احساس شود، مجاز است که دوره مرور را تا ۹۰ روز تمدید کند. پس از تصمیم امروز، کمیسیون باید تصمیم بگیرد که آیا تصویب قانون مربوطه را تا ۱۶ مه ۲۰۱۹ به تعویق بیندازد یا خیر؟

بیشتر بخوانید: پذیرش و رشد بیت کوین سه سال زمان می برد

شرکت های Bitwise و NYSE Arca در ابتدا برنامه‌هایی را برای راه‌اندازی ETF بیت کوین در ماه ژانویه ارائه داده‌اند. در همین راستا NYSE Arca در گزارشی به ثبت مدارکی برای دریافت مجوز جهت چندین طرح ETF بیت کوین در سال 2018 اشاره کرد. این مجموعه قصد داشت تا 5 برنامه قرارداد آتی درخصوص بیت کوین برای بازارهای افزایشی و کاهشی را راه اندازی نماید.

etf-botcoin

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده همچنین تصمیم‌گیری خود در مورد ETF های VanEck / CBOE Bitcoin را نیز تمدید کرده‌است. تحت همین شرایط، SEC دوره 45 روزه خود را به 90 روز تمدید کرده‌است. مهلت جدید برای بررسی ETF ها در روز 21 ماه مه اعلام شده است.

بیشتر بخوانید: هستر پیرس: دلتان را برای پذیرش ETF صابون نزنید!

در حالی که CBOE ابتدا برنامه خود را در سال گذشته ارائه کرده بود، در ماه ژانویه از درخواست خود برای تغییر قانون در زمانی که تعطیلی دولت ایالات‌متحده ظرفیت‌های عملیاتی SEC را کاهش داد، صرفنظر کرد. CBOE و VanEck مجدداً درخواست‌شان را به SEC در 31 ژانویه پس از آن که تعطیلی دولت کم و بیش حل شد، ارائه کردند.

دلیل تعویق های پیاپی تصویب ETF بیت کوین

فرآیند درخواست چندین مرحله تاخیر را تجربه کرده‌است، چرا که SEC تصمیم خود را در چندین موقعیت به تعویق انداخت. این شرکت‌ها برای اولین بار با SEC هماهنگ شدند تا یک ETF مبتنی بر بیت کوین را در تاریخ 6 ژوئن 2018 فهرست کنند. متعاقباً در ماه اوت، این کمیسیون تصمیم خود را مبنی بر فهرست کردن ETF تا 30 سپتامبر به تعویق انداخت. سپس کمیسیون برخورداری از نظرات بیشتر در رابطه با این تصمیم را درخواست کرد و ادعا کرد که این موسسه “به هیچ نتیجه‌ای در رابطه با هر یک از مسائل در مورد تغییر قانون” نرسیده است.

بیشتر بخوانید: آزادی بیشتر ارز دیجیتال در پی تاخیر در تنظیم مقرات ارز رمز پایه

برخی از صاحبنظران در این صنعت، در امکان تصویب ETF در سال 2019 تردید دارند. Brian Kelly از فعالین این حوزه از آن جمله می باشد که هیچ امکانی را برای تصویب ETF در سال 2019 متصور نیست.


منبع cointelegraph

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید