بیت کوین خبرها

پیام ساتوشی به جامعه ارزهای رمزنگاری شده : من کریگ رایت نیستم

satoshi-nakamoto
نوشته شده توسط kazem

 بعد از چندین سال سکوت خود را شکست، در 1 آوریل 2019 ساتوشی در حساب بیت کوین تالک (Bitcointalk) اعلام کرد که او کریگ رایت (Craig S. Wright) نیست و بی صبرانه منتظر سال 2140 است که آخرین بیت کوین استخراج خواهد شد.

من کریگ اس. رایت نیستم. سال 2140 می بینمتون!

satoshi-nakamoto-2019-return-bitcoin-talk

خالق بیت کوین

این یک بیانیه مهم برای طرفداران ارزهای رمزنگاری شده در سراسر جهان است، زیرا از این به بعد بازرگان استرالیایی دیگر نمیتواند عنوان خالق بیت کوین و چشم انداز منحصر به فرد را ادعا کند. علاوه بر این، پست ساتوشی نشان می دهد که او زنده است و حالش خوب است.

بیشتر بخوانید: ساتوشی ناکاموتو واقعی کیست؟

چیز غیر عادی در این پیام این است که او با فرهنگ مدرن هماهنگ است، به طوری که پیام خود را با یک رمز و راز  و ابهام نقل می کند، ترکیبی از عکس های خالق بیت کوین SV و کارلوس ماتوس از بیت کانکت (Bitconnect) و الیزابت هولمز از ترانوس (Theranos).الیزابت آن هولمز یک کارآفرین آمریکایی در صنعت بهداشت و فناوری سلامت است. او مؤسس و مدیر عامل شرکت ترانوس است.

crypto-insider-elizabeth-holmes-csw-craig-wright-faketoshi-carlos-matos-scam-meme-fraud

همراه این ترکیب عکس سوال هایی مطرح شده است:

این افراد چه چیزی مشترک دارند؟

روزنامه نگارانی از وب سایت Cryptoinsider با استاد دانشگاه اشتون با نام جیک گریو تماس گرفته‌اند تا مطمئن شویم که این تظاهرات ساده لوحانه مانند آوریل نیست. این محقق قبلا در تجزیه و تحلیل فعالیت های ساتوشی مشارکت داشته است به همین دلیل با لحن سخن گفتن و انتخاب واژه ها و نشانه گذاری های ساتوشی به خوبی آشناست. بنابراین نویسنده پست یا خود ساتوشی است یا شخصی است که صدها ساعت صرف توسعه توانایی تقلید سبک او کرده است.

بیگانگان خالق بیت کوین

با این حال، در ارتباط با پیام جدید ساتوشی، یک سوال بحث برانگیز مطرح می شود:

اگر او زمان  2140 را معرفی خود انتخاب کرده است، آیا این به این معنی نیست که ما در مورد یک شخص جاودانه صحبت می کنیم؟

Alien-bitcoin

به گفته جورج جاکلوس (George Zaucalus)، تهیه کننده فیلم “بیگانگان باستانی” و متخصص در تئوری بیگانگان باستانی اریش فون دنیکن (Erich von Daniken)، احتمالا بیت کوین توسط فضانوردان آنو ناکی برای برای نجات بشریت از تسلط طلا ایجاد شده باشد.


آنو ناکی ها، بر طبق برخی فرضیه ها – یک نژاد انسان دوستانه از بیگانگان از سیاره نبیرو است که بشریت را ایجاد کرده است.


جاکلوس در مورد هویت کریگ رایت این گونه پاسخ داد:

 به احتمال زیاد, این یک خزنده گرگ نما است. من تمایل دارم باور کنم که کریگ اس. رایت یکی از اهرام بزرگ جیزه است. (هرم بزرگ جیزه که همچنین با نام هرم خوفو یا خئوپس هم شناخته می‌شود. قدیمی‌ترین و بزرگترین هرم از مجموعه سه‌گانه اهرام مصر است.)

قدمت این تصویر حاکی از آن است که خالق بیت کوین قرن‌ها در میان ما زندگی کرده‌است. با این حال گفتن اینکه او کیست کار دشواری است.

جیک گریو در یک جمله پایانی ساتوشی را این طور توصیف کرد:

ساتوشی ناکاموتو می تواند هر کسی از یک بیگانه دلسوز تا یک مسافر زمان باشد اما کریگ رایت نیست.


منبع:  coinspot

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید