بیت کوین خبرها

حجم معاملات روزانه بیت کوین به بالاترین سطح خود در 15 ماه گذشته رسید

bitcoin transactions
نوشته شده توسط kazem

در مارس 2019 حجم معاملات روزانه بیت کوین به بالاترین سطح خود در 15 ماه گذشته رسید که این حجم از معاملات آخرین با در ژانویه 2018 ثبت شده بود.

بیشتر بخوانید: آیا بیت کوین رشد تهاجمی را در سال 2019 نشان می دهد؟

حجم معاملات بیت کوین

طبق اطلاعاتی که سرویس بلاک چین (Blockchain.com) به دست آمده است، در حال حاضر تعداد تراکنش های شبکه بزرکترین ارز رمزنگاری شده ( بیت کوین) به 400000 در روز می رسد این مقدار تقریبا برابر مقدار ماه ژانویه سال گذشته است زمانی که بیت کوین در قیمت 10 هزار دلار معامله می شد.

 Bitcoin transactions

در زمان انتشار این خبر، نرخ متوسط ​​بیت کوین به 4093 دلار افزایش یافت است. در برخی از صرافی های معاملاتی سکه اصلی قادر به رسیدن به قیمت 4,100 دلار بوده و حرکتش به سمت 4,200 دلار است و این احتمال وجود دارد که در روزهای آینده شاهد یک حرکت تند و سریع باشیم.

با توجه به داده های که سرویس کوین مارکت کپ(CoinMarketCap) به دست آمده است، ارزش بازار بیت کوین در روز شنبه 30 مارس بیش از 72,112 میلیارد دلار بوده و حجم معاملات روزانه آن با سکه BTC به 10.702 میلیارد دلار می رسد.

بیشتر بخوانید: بیت کوین از لحاظ ارزش جایگزین طلا خواهد شد

محبوبیت معاملات بیت کوین با استفاده از پروتکل SegWit به سرعت در حال افزایش است. در حال حاضر تا نیمی از عملیات در شبکه BTC با استفاده از این راه حل خاص انجام می شود.


SegWit فرآیندی است که با حذف داده های امضاء از معاملات بیت کوین، اندازه بلاک ها را کاهش داده و باعث افزایش حجم بلاک چین می شود. هنگامی که بخش های خاصی در یک معامله حذف می شود، این فضا یا ظرفیت برای اضافه کردن معاملات بیشتری به زنجیره آزاد می شود.
Segregate به معنای جداسازی و Witnesses امضای تراکنش است. به این ترتیب و به طور کلی SegWit به معنای جداکردن امضاهای معامله یا تراکنش است. ایده SegWit توسط توسعه دهنده بیت کوین، پیتر وُیل تنظیم و ارائه شد.


اگر در حال حاضر اندازه بلوک وسط در پلت فرم ارز دیجیتال 1 مگابایت باشد، استفاده از راه حل SegWit اجازه می دهد تا آن را به 4 مگابایت افزایش دهید. تحلیلگران متوجه شده اند که بلوک های 2 مگابایت در اندازه ای به تدریج جایگزین بلوک های 1 تا 1.2 مگابایت در یک زنجیره می شوند.


منبع:  coinspot

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید