بیت کوین خبرها

در 10 سال آینده بیت کوین به شبکه پرداخت برجسته جهان تبدیل خواهد شد

bitcoin vs visa-master card-paypal
نوشته شده توسط kazem

نتایج تحقیقات جدید حاکی از آن است که در صورت ادامه‌دار بودن رشد بیت کوین، این رمزارز از تمام سیستم‌های پرداخت فعلی مانند ویزا (Visa) و مسترکارت (MasterCard) در طول ۱۰ سال، پیش خواهد افتاد.

بیت کوین رقیب سیستم پرداختی ویزا و مستر کارت

کمپانی دیتا‌لایت (Data Light) ضمن اشاره به پیشرفت‌های سریع ارزهای رمزنگاری شده از زمان آغاز به کار در سال ۲۰۰۹، تصریح کرد:

بیت کوین از ویزا و مسترکارت عبور خواهد کرد. این موضوع در حین انجام یک مطالعه که به مقایسه بیت کوین با ارائه‌کنندگان سیستم پرداخت سنتی شامل پی‌پل (PayPal) انجام شده است، اظهار شد.

همچنین خاطرنشان شد بیت کوین تنها در عرض ۱۰ سال، موفق به رقابت با رهبران صنعت سیستم پرداخت شده‌است. این شرکت به طور خلاصه گزارش داد:

توسعه بیت کوین به صورت تابع نمایی اتفاق می‌افتد و اگر این آهنگ رشد ۱۰ سال دیگر ادامه یابد ، بیت کوین از تمام رقبا پیشی خواهد گرفت.

ویزا اولین بار در سال ۱۹۵۸ در بازار ظاهر شد و بعد از آن مسترکارت در سال ۱۹۶۶ مورد استفاده قرار گرفت. پی‌پل که در سال ۱۹۹۸ راه‌اندازی شد، پیش از این خود را به عنوان رقیبی برای مهره‌های قدیمی این صنعت مطرح کرده‌است، و این درحالی‌است که پیشرفت بیت کوین حتی از پی‌پل هم سریع‌تر است.

همچنین بخوانید: ارزهای دیجیتال جایگذینی برای پول های کاغذی

درعین‌حال، پیش‌بینی می‌شود که بیت کوین با وجود موانع فنی فعلی‌اش ، به شبکه پرداخت برجسته جهان تبدیل خواهد شد. بگونه‌ای که درحال‌حاضر سیستم پرداخت بیتکوین بسیار برتر از پرداخت‌ها و انتقال‌های بین‌المللی است.

بهبود فنی شبکه بیت کوین

بهبود فنی شبکه بیت کوین برای تبدیل کردن آن به سیستم پرداخت اصلی دنیا، تقریباً قطعی است. حمایت و نگاه مثبت دیتا‌لایت از بیت کوین ناشی از تحلیل فعالیت شبکه فعلی آن است. علی‌رغم عقب‌ افتادن بیت کوین از نقش‌آفرینان مبتنی بر ارزهای فیات در مناطق خاص، مانند حجم عملیات، بیتکوین در جایی دیگر، برای مثال در مقدار متوسط تراکنش برتری دارد. بطوریکه در سال ۲۰۱۸، متوسط تراکنش برای بیتکوین ۴۱،۶۱۵ دلار در مقایسه با ۹۰ دلار برای ویزا، ۸۰ دلار برای مسترکارت و ۵۸ دلار برای پی‌پل ثبت شده است. این موضوع به بیتکوین به عنوان یک روش برای انتقال مقادیر زیاد اشاره می‌کند، بطوریکه سرمایه‌گذاران به‌دلیل ساختار هزینه‌ای در انتقال مبالغ بالا آنرا ترجیح می‌دهند.

bitcoin vs visa-mastercard-paypal

در اواخر سال ۲۰۱۸، کارمزد انتقال حتی بیشتر از قبل به نفع کاربران کاهش یافت، هزینه‌ها به پایین‌ترین حد رسید تا حتی پرداخت‌های بسیار کوچک هم از این طریق ارسال شوند و تراکنش‌ها بدون پرداخت هزینه‌های قابل‌توجه به ماینرها تایید شوند. راه حل هایی نظیر شبکه لایتنینگ، در نهایت باید به‌طور قطعی مساله رقابت در هزینه را حل کند.

این تحقیق می‌گوید :

به همین دلیل است که روند نزولی سال ۲۰۱۸ قبل از رشد نمایی و ثبت رکورد جدیدی نسبت به بالاترین رکوردهای ثبت‌شده تا‌به‌حال، شاهد یک نزول دیگر خواهد بود.

در جای دیگر ، دیتا‌لایت به مزایای تمرکززدایی در بیتکوین اشاره کرد، بطوریکه درحال‌حاضر بیش از ۱۰،۰۰۰ مرکز مستقل داده، شبکه بیت کوین را پشتیبانی می‌کنند. این درحالی‌ است که ۱۱۹ مرکز برای ویزا، ۹۸ مرکز برای مسترکارت و ۵۱ واحد برای پی‌پل وجود دارد.

همچنین بخوانید: شرکت بزرگ ویزا قصد خرید شریک تجاری ریپل را دارید

تعداد آدرسهای بیت کوین که در حال حاضر حدود ۲۵ میلیون عدد هستند، به میزان قابل توجهی کمتر از تعداد کارتهای اعتباری در گردش است، اما موجودی در هر حساب نیز از شبکه پرداخت‌های موجود جلوتر می باشد.


منبع bitcoinist

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید