بیت کوین خبرها

در حال حاضر ارزش منصفانه بیت کوین 14 هزار دلار است!

bitcoin-fair-value
نوشته شده توسط kazem

تام لی از مشاوران جهانی Fundstrat معتقداست که ارزش منصفانه بیت کوین حدود ۱۴،۰۰۰ دلار است. ایشان همچنین می‌گوید که وال‌های قدیمی بیت کوین بازگشته‌اند و به دلیل تغییر احساسات و رویه مثبت در بازار شروع به خرید دوباره بسیار زیادی کرده‌اند.

وال‌های قدیمی بیت کوین بازگشته‌اند

لی در روز پنج شنبه (۴ آوریل ۲۰۱۹) درحالیکه با CNBC صحبت می‌کرد، در مورد قیمت بیت کوین که در صدر اخبار قرارداشت، گفت:

بیت کوین روزهای سختی در سال ۲۰۱۸ داشت و در سال ۲۰۱۹ برای بیشتر اوقات تا به اینجا، بطور پیوسته صعود کرده است، این موضوع به این دلیل می‌تواند باشد که اتفاقات مثبت زیادی در حال رخ‌دادن است. کیف‌پول‌های بسیاری از وال‌های قدیمی نشان از خرید بیت کوین دارند.

bitcoin-price

به گفته لی ، بسیاری از این وال‌های کهن‌سال دارایی خود را پس از آنکه قیمت بیت کوین در اواسط دسامبر ۲۰۱۷ به میزان ۲۰،۰۰۰ دلار رسید تسویه کردند. به‌نظر می‌رسد تغییری در احساسات بازار با رویکرد مثبت در حال بوجود آمدن است.

در اوایل سال جاری، لی چشم انداز Fundstrat را برای سال ۲۰۱۹ که شامل تغییر گرایش بازار بطور کلی بود، منتشر کرد. لی معتقداست پیشرفت‌هایی همانند راهکارهای Bakkt و Fidelity بسان پیشران‌های انتهای هواپیما عمل‌کرده و منجر به افزایش قیمت بیتکوین در سال ۲۰۱۹ خواهد شد.

همچنین بخوانید: چهار دلیل برای این که باید بیت کوین بخرید!

همچنین تام لی به کاربرد فزاینده بیت کوین در مناطق بی‌ثبات اقتصادی در سراسر جهان اشاره کرد. در مناطقی مانند ونزوئلا و ایران، مردم پیوسته به سمت بیت کوین و دیگر رمزارزها روی‌آورده اند.

چنانکه پیش‌تر توسط بیت‌کوینیست گزارش شده‌بود، دولت ایالات‌متحده به‌دنبال تحریم و ممنوعیت ویزا و مسترکارت از تسهیل پرداخت‌ها در ونزوئلا است. چنین حرکت‌هایی تنها موجب ایجاد توفیق اجباری افرادی بیشتر به سمت بکارگیری بیتکوین مورد استفاده واقع میگردد.

لی در مورد قیمت بیت کوین، ادعای قبلی خود مبنی بر اینکه صدرنشین ارزهای دیجیتال کمترین ارزش واقعی خود را داراست، اشاره کرد و گفت:

ارزش منصفانه بیت کوین در حال حاضر در حدود ۱۴،۰۰۰ دلار است. بر اساس ادعای لی، بیت کوین در حال حاضر در کمتر از ۴۰ درصد از ارزش بازار منصفانه خود معامله می شود.

قیمت ها باید روند صعودی داشته باشند

سرپرست تحقیق Fundstrat بر این باور است که نرخ معامله در یک بازار صعودی بایستی ۲/۵ برابر ارزش سربه‌سری و تمام‌شده یک کالا باشد. با این حال گفتنی است هزینه سربه‌سری استخراج بیت کوین ما بین ۵۰۰۰ تا ۶۰۰۰ دلار می‌باشد.

از زمان افزایش قیمت بیت کوین در روز ۲ آپریل، بیشتر نظرات به محل پایان رالی قیمت، معطوف گردیده است. با توجه به اصلاح و برگشت قیمت از بیشترین مقدار ثبت‌شده در موج اخیر تا محدوده ۵۰۰۰ دلار، این محدوده به‌عنوان یک منطقه حمایت مورد توجه قرار گرفته است.

بیشتر بخوانید: قیمت بیت‌کوین به ۴ میلیون دلار خواهد رسید

برایان کلی از BKCM پیش‌بینی می‌کند که پایان موج اخیر محدوده ۶۰۰۰ تا ۶۵۰۰ دلار خواهد بود. برای بیشتر مفسران سوال این است که با توجه به شکست مقاومت ۴۲۰۰ دلاری، محدوده مقاومت روانی قیمت چه منطقه ای خواهد بود ؟!


منبع bitcoinist

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید