بیت کوین خبرها

در سال 2019 بیت کوین گوی سبقت را از سهام شرکت تسلا ربود

در سال 2019 بیت کوین گوی سبقت را از سهام شرکت تسلا ربود
نوشته شده توسط ali ahmadi

با مقایسه‌ی عملکرد یک‌ساله‌ی قیمت ارز دیجیتال بیت کوین و سهام شرکت تسلا، می‌توان مشاهده کرد که این ارز دیجیتال توانسته به صورت کلی ۵۰ درصد بهتر از سهام شرکت تسلا عمل کند. ارز دیجیتال بیت کوین از اول سال جاری تا به امروز بیش از ۳۰ درصد افزایش قیمت داشته است، این درحالیست که قیمت سهام شرکت تسلا که یکی از موفق‌ترین کمپانی‌های جهان می‌باشد، نه تنها افزایش نداشته بلکه با کاهش ۱۴/۹ درصدی روبرو بوده است.

ارز دیجیتال بیت کوین تقریبا در یک روند صعودی قرار داشته و شش هفته‌ی متوالی با افزایش قیمت روبرو شده، در حالی که روند نزولی ارزش سهام کمپانی تسلا نزدیک به سه ماه ادامه داشته است. تحلیل‌گران بر این باورند که کاهش ارزش سهام این کمپانی به دلیل آمار و ارقام ضعیف ارائه شده توسط خودروهای جدید این کمپانی می‌باشد.

در سال 2019 بیت کوین گوی سبقت را از سهام شرکت تسلا ربود

نمودار تغییرات قیمت ارز دیجیتال بیت کوین طی یک‌سال گذشته تا به امروز

نمودار تغییرات ارزش سهام کمپانی Tesla طی یک‌سال گذشته تا به امروز

دیوید تمبرینو(David Tamberrino) از بانک وال‌استریت گلدمن‌ساکس(Goldman Sachs) در رابطه با این موضوع اعلام نموده:

در مجموع، ما معتقدیم که نتایج ارائه شده به شدت بر روی ارزش سهام شرکت تسلا فشار وارد می‌کند و اعتقاد ما بر این است که حجم انتظارات برای محصولات تولیدی این کمپانی در سال ۲۰۱۹ به شدت بالا رفته است در حالی که تقاضا نیز کاهش یافته زیرا کمک‌های مالی ایالات متحده نیز به پایان رسیده است.

تحلیل‌گران بانک‌های معتبری همچون مورگان استنلی(Morgan Stanley)، گلدمن‌ساکس و JPMorgan، با توجه به عملکرد اخیر کمپانی تسلا اعلام کرده‌اند که روند نزولی ارزش سهام کمپانی مذکور همچنان ادامه خواهد داشت. در عین حال ارز دیجیتال بیت کوین نیز با پشت سر گذاشتن کاهش قیمت کوچکی که در روز پنج‌شنبه(۴ام آوریل) رخ داد، همچنان سطح قیمت ۵ هزار دلار خود را حفظ کرده است.

در سال 2019 بیت کوین گوی سبقت را از سهام شرکت تسلا ربود

نمودار تغییرات قیمت ارز دیجیتال بیت کوین طی یک‌سال گذشته تا به امروز

بیت کوین همچنان در حال رشد است

علی‌رغم الفاظ منفی ارائه شده توسط منتقدان که وضعیت فعلی بیت کوین را کم‌ارزش توصیف می‌کنند، این ارز دیجیتال همچنان توانسته نسبت به بازار‌های اصلی عملکرد بسیار بهتری ارائه کند. به عنوان مثال در ماه فوریه‌ی گذشته گزارشاتی منتشر شد که نشان می‌داد سرمایه‌گذارانی که تنها ۱ درصد از دارایی‌ خود را در بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده‌اند، در مقایسه با موارد دیگری همچون بازار سهام S&P 500، طلا و اوراق قرضه‌ی خزانه‌داری ایالات متحده، سود بیشتری بدست آورده‌اند.

بیشتر بخوانید: ارز دیجیتال چیست؟

درحالی که تحلیل‌گران بانک‌هایی همچون JPMorgan اعلام کرده‌اند که ارز دیجیتال بیت کوین تنها در اقتصاد دیجیتال و دودویی(dystopian economy) ارزش دارد، این ارز دیجیتال توانسته طی یک دهه‌ی گذشته بازارهای سهام بزرگی همچون DOW، NASDAQ و حتی S&P 500 را هرساله پشت سر بگذارد و عملکرد نسبتا بهتری ارائه دهد؛ حتی سهام شرکت چند‌ ملیتی Berkshire Hathaway که تحت مالکیت یکی از ثروتمند‌ترین افراد جهان یعنی آقای وارن بافت(Warren Buffet) فعالیت می‌کند نیز نتوانسته به چنین موفقیتی دست یابد، در حالی که ارز دیجیتال بیت کوین طی ۱۰ سال گذشته چندین مرتبه با سقوط ۸۵ درصدی ارزش مواجه شده است.

ارز دیجیتال بیت کوین همچنان فاقد رابطه‌ی متقابل با بازار سهام است و این امر باعث شده تا در مقابل عدم اطمینان و تردید‌های موجود در این عرصه‌ی اصلی یک حصار به دور خود ایجاد کند. با کنار گذاشتن احساسات و دنبال کردن اعداد و ارقام می‌توان فهمید که ارز دیجیتال بیت کوین بیشتر از یک شور و شوق موقت است.

از آغاز سال ۲۰۱۹ تا به امروز در بازار سهام FAANG، تنها سهام کمپانی رسانه‌ی دیجیتال Netflix توانسته ۳۷ درصد بهتر از بیت کوین واقع شود.

درباره نویسنده

ali ahmadi

نظر بدهید