خبرها ماینینگ

انت ماینر S17 شرکت بیت‌مین با توان محاسباتی بالای ۵۰ تراهش

bitmains-new-antminer-s17pro
نوشته شده توسط kazem

در مورخ ۸ آوریل، شرکت سازنده تجهیزات استخراج چینی بیت‌مین، از مشخصات آخرین سری تولیدات این کمپانی بنام انت ماینر ۱۷ پرده‌برداری کرد. این شرکت ادعا می‌کند که این سه ماینر جدید بیت کوین می‌توانند بیش از ۵۰ تریلیون هش بر ثانیه محاسبات را فرماندهی کرده و امروزه تقریباً از همه دستگاه‌های موجود پیشی بگیرند.

قدرتمند ترین دستگاه استخراج بیت کوین

اخیراً سایت بیت کوین در مورد دو کارخانه بزرگ تولیدکننده ریگ‌های استخراج یعنی بیت‌مین (Bitmain) و کنعان (Canaan) گزارش داد که دستگاه‌های استخراج نسل بعدی آن‌ها را افشا کرده‌است. در آن زمان، کنعان مدل جدید Avalonminer 10 با قدرت محاسباتی ۳۱ تراهش بر ثانیه را معرفی کرد، اما بیت‌مین مشخصات سری جدید انت مایر ۱۷ را فاش نکرده بود.

بیشتر بخوانید: انت ماینر (Antminer) چیست؟

هم‌اینک دومین طراح بزرگ تراشه‌های چینی، اولین مجموعه از فروش سری S17 را در چهار مدل مختلف که از روز سه‌شنبه، ۹ آوریل شروع می‌شود و حد فاصل ۲۰ تا ۳۰ آوریل ارسال میگردد را اعلام کرده‌است.

ماینرهای جدید در آخرین مجموعه شامل انت ماینرهای سری S17 pro، S17 و T17 هستند که بعداً معرفی خواهند شد. هر سه نوع مدل‌ها با استفاده از تراشه‌های ۷ نانومتری BM1397 ساخته شده‌اند که کارآمدتر از تراشه‌های ۷ نانومتری قبلی این شرکت هستند.

antminer-S17 Pro

مدل‌های S17 Pro دو نوع مختلف ارائه می‌دهند که شامل مدل TH/s 53 و مدل ۵۰ TH/s می باشد. علاوه‌بر‌این، S17s با سه نوع حالت استخراج همراه است که توسط مشتری می‌توان آن را سفارشی سازی کرد. به‌عنوان مثال، با استفاده از حالت توربو، S17 Pro توان مصرفی ۴۵ ژول/تراهش، حالت نرمال در ۳۹٫۵ J/TH و حالت کم قدرت در ۳۶ J/TH عمل می‌کند.

با این تفاسیر شاید فکر کنید مدل‌های Pro قدرت پردازش بیشتری داشته باشند که بایستی گفت اینگونه نیست. S17s استاندارد در واقع قوی‌تر است، پردازش ۵۳-۵۶ تریلیون هش در هر ثانیه.

طبق گفته بیت‌مین، دو مدل استاندارد S17s توان مصرفی ۴۵ ژول بر تراهش را با استفاده از حالت عادی دارند، در حالی که حالت کم قدرت فقط در ۴۲ ژول بر تراهش استفاده می شود.

s17pro

در دو روز آینده، بیت‌مین در دو بخش و در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه، ماینرهای جدید را به فروش خواهد رساند، اما قیمت هر کدام از دستگاهها هنوز اعلام‌نشده است.

سوادآوری استخراج بیت کوین با انت ماینر s17

گذشته از این، سه دستگاه انت ماینر S17 از منظر توان محاسباتی از تمام ماینرهای موجود برترند. به استناد وبسایت اسیک ماینر ولیو (Asicminervalue) که سودآوری استخراج را در برآوردهای زمان واقعی اندازه‌گیری می‌کند، انت ماینرهای جدید با سختی شبکه فعلی تقریباً ۵ دلار در روز توان استخراج خواهند داشت.

دو برند اسیک ماینر(Asicminer) تنها ۳ تا ۴ دلار در روز سودآوری دارند. و برند واست ماینر(Whatsminer) مدل M10 تنها ۱/۴۰ دلار در روز سودآوری دارد.

بیشتر بخوانید: آموزش راه اندازی انت ماینر

دلیل اینکه دستگاه‌های بیت‌مین سود بیشتری نسبت به این سه مدل دارند ناشی از ویژگی‌های مصرف توان این مدل‌ها است. برای مثال مدل S17 برای حالت توان پایین، با توان ۵۶ تراهش بر ثانیه، مصرف انرژی معادل ۱۴۷۰ تا ۲۱۰۰ وات دارد و برای در حالت توان بالا ۲۵۲۰ وات مصرف انرژی دارد. همچنین صدای فن تنها در حدود ۹.۵۰ دسی‌بل است.

Mining profitability-s17

دستگاه‌های انت ماینر جدید در سراسر جهان قابل ارسال می‌باشد اما خریداران ایالات متحده باید با توجه به جنگ‌های تجاری اخیر ترامپ با چین مبلغ بیشتری پرداخت کنند. خریداران ایالات متحده می توانند انتظار داشته باشند که علاوه بر ۲.۵ ٪ مالیات ارزش افزوده و مالیات بر واردات، مبلغی هم بر اساس مقررات تجارت فعلی با چین نیز اضافه شود.

همچنین بخوانید: ایران سودمند ترین کشور ماینینگ جهان


منبع  news.bitcoin

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید