بیت کوین خبرها

بیت کوین مورد نیاز برای جایگزین آن با طلا در کشور های مختلف

bitcoin vs gold
نوشته شده توسط kazem

تحقیقات جدید شرکت مدیریت دیجیتال میزان بیت کوین مورد نیاز جهت جایگزینی آن با ذخیره طلا را برای دولت‌های مختلف تخمین میزند. شرکت مدیریت دیجیتال بلاک‌تون کپیتال (Blocktown Capital) میزان بیت کوین مورد نیاز برای جایگزینی ذخایر طلای فعلی چند کشور را به‌شرح زیر اعلام کرده‌است:

🔶 آمریکا: ۹۱۳،۳۸۸ بیت کوین
🔶 آلمان : ۳۷۸،۴۱۶ بیت کوین
🔶 روسیه: ۲۳۲،۰۳۳ بیت کوین
🔶 چین : ۲۰۶،۹۲۳ بیت کوین
🔶 ژاپن : ۸۵،۹۳۱ بیت کوین
🔶 انگلیس: ۳۴،۸۴۶ بیت کوین

Bitcoin vs Gold-Accumulation-Blocktown-Capital

مقایسه بین طلا و بیت کوین روایت نسبتاً محبوبی است، زیرا بسیاری از طرفداران معتقدند که واحد پول دیجیتال برای تبدیل‌شدن به یک جایگزین برای فلز گرانبها مناسب است. اخیراً وبسایت بیت‌کوینیست گزارش داد که یک مورخ معروف اقتصادی، نیال فرگوسن، که قبلاً در مورد بیت کوین دچار تردید بود، گفته‌است:

بیت کوین تا حدودی شبیه به گزینه طلای دیجیتال است.

و درعین‌حال هستند کسانی که فکر می‌کنند بیت کوین واقعاً بهتر از طلا است، افراد دچار تردید نیز باید وجود داشته باشند چنانکه در ماه ژانویه، شورای جهانی طلا گزارش داد که بیتکوین گزینه مناسب جایگزینی طلا نیست.

آیا واقعاً بیت کوین میتواند جایگزین طلا باشد؟

صرف‌نظر از بحث، حقایق بر آن دلالت دارند که بیتکوین دارای ویژگی‌های مورد‌نیاز برای ذخیره‌سازی بهتر ارزش در مقایسه با طلاست.

به‌عنوان‌مثال، در ماه ژانویه، بانک انگلیس، نیکولاس مادورو، رئیس‌جمهور فعلی ونزوئلا را از دسترسی به ذخایر طلای ونزوئلا به ارزش ۱.۲ میلیارد پوند محروم کرد. مکس کایزر، مدافع بلندپایه بیت کوین، در این زمینه و در مورد این موضوع اظهار داشت:

بیت کوین غیرقابل انکار است.

علاوه‌براین بیت کوین نیز از لحاظ سیاسی بی‌طرف است. در مورد ونزوئلا، این وجوه را می‌شد تنها با یک گذرواژه ساده، به جای اعتماد به یک بانک‌خارجی حفظ و آنرا تامین نمود.

یک نمونه دیگر از ایتالیا می‌آید که در آن احزاب اصلی سیاسی لایحه‌ای را پیشنهاد کرده‌اند که درصورت تصویب، مردم ایتالیا را به صاحبان ذخایر طلای بانک ایتالیا معرفی خواهند کرد.

بیشتر بخوانید: جیمی دیمون: بیت‌کوین آینده ای ندارد

بنابر گزارش‌ها، سیاستمداران ضد دولتی و ملی در این کشور بارها بانک‌مرکزی کشور و همچنین دیگر بانک‌های خصوصی را به‌دلیل عدم جلوگیری از بحران بانکی، مورد انتقاد قرار داده‌اند، بگونه‌ای که از دست‌دادن میلیاردها دلار دارایی سرمایه‌گذاران کوچک را به عملکرد بد این نهادها نسبت داده‌اند.

اگر شما با حساب فعلی خود در وضعیت قرمز به‌سر می‌برید، به‌این‌دلیل است که افرادی که قراربود کارها را کنترل کنند این کار را نکرده‌اند.

ماهیت غیرمتمرکز بیت کوین به این معنی است که هیچ مرجع و مقام مرکزی نمی‌تواند سیاست پولی خود را تعیین و آنرا به سایرین دیکته کند. همین موضوع بیتکوین را به اولین شبکه ارزشمند برای انتقال ارزش از لحاظ سیاسی تبدیل می‌سازد. به‌عبارت‌دیگر، بیت کوین می‌تواند کاری را انجام دهد که اینترنت برای اطلاعات انجام می‌دهد.

همچنین بخوانید: لایت کوین خود را برای خرید بیتکوین بفروشید!

هنگامی که ما تمام موارد بالا را کنار هم قرار دهیم، تعجبی ندارد که بسیاری پیش‌بینی می‌کنند که بیتکوین به‌عنوان ذخیره ارزش در عصر دیجیتال، به مراتب بیش از طلا محبوب‌تر خواهد شد.


منبع bitcoinist

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید