خبرها

ایلان ماسک عقیده دارد ارزهای دیجیتال بالاخره جایگزین ارز فیات خواهند شد

ایلان ماسک عقیده دارد ارزهای دیجیتال بالاخره جایگزین ارز فیات خواهند شد
نوشته شده توسط ali ahmadi

ایلان ماسک یکی از تاثیرگذارترین فرد شناخته شده در صنعت تکنولوژی است که باعث شده نوآوری‌های زیادی در آن بوجود آید. ایشان علاوه بر اینکه به عنوان یکی از بنیانگذاران پلت‌فرم مالی پی‌پل و همچنین مدیرعامل و بنیانگذار کمپانی تولید خودرو تسلا و شرکت تحقیقات فضایی SpaceX محسوب می‌شود،‌ در ایجاد ارز دیجیتال داژکوین نیز دخیل بوده و عملا مدیرعامل سابق آن محسوب می‌شود.

ارزهای دیجیتال بهترین راه برای انتقال ارزش هستند

آقای ماسک اخیرا در یک پادکست با نام «For Your Innovation» حضور یافت و در رابطه با موارد مختلفی صحبت کرد. وی در این مصاحبه اعلام نموده که پول‌های کاغذی که ما امروز می‌شناسیم، به زودی از بین خواهند رفت؛ او برای این گفته‌های خود دلایل خوبی نیز ارائه کرده است.

ایلان ماسک عقیده دارد ارزهای دیجیتال بالاخره جایگزین ارز فیات خواهند شد

آقای ارون ماسک در رابطه با گفته‌های خود توضیح داد که ارزهای دیجیتال بر خلاف ارز فیات و پول کاغذی، روش‌ بسیار مناسبی برای انتقال ارزش هستند. البته لازم به ذکر است که آقای ماسک تنها کسی نیست که این موضوع را بیان کرده است، زیرا تعداد زیادی از طرفداران صنعت ارز دیجیتال و مبادله‌گران فعال در این صنعت نیز قبلا نظرات مشابهی ارائه کرده‌اند و اعلام نموده‌اند که ارزهای دیجیتال نسبت به ارز فیات بسیار کارآمد‌تر هستند.

مردم دیگر تمایلی به استفاده از پول نقد ندارند

براساس گفته‌های یک کاربر در پلت‌فرم توییتر که نسبت به مصاحبه‌ی آقای ماسک واکنش نشان داده شده، مردم دیگر علاقه‌ای به پول نقد ندارند. این گفته‌ها به نوعی نشان دهنده‌ی ذهنیت گسترده‌ی جامعه‌ی ارز دیجیتال و همچنین مردم در رابطه با این موضوع است که پول نقد همانند زمانی که ارزهای دیجیتال ظهور نکرده بودند، دیگر مفید نیست.

در واقع به گفته‌ی یکی دیگر از کاربران توییتر، تعداد زیادی از کشور‌های سراسر جهان به سمت حذف پول نقد روی آورده‌اند. این کاربر در ادامه به سوئد اشاره کرد و توضیح داد که این کشور قصد دارد تا در سال ۲۰۲۱ ارز دیجیتال ملی خود را معرفی کرد و تا سال ۲۰۲۳ به طور کامل پول نقد را از اقتصاد خود حذف کند. کاربر دیگری ادعا کرده بود که چین نیز در حال برنامه‌ریزی برای تبدیل شدن به یک اقتصاد بدون پول نقد یا «cashless economy» است.

ایلان ماسک عقیده دارد ارزهای دیجیتال بالاخره جایگزین ارز فیات خواهند شد

حریم خصوصی چه می‌شود؟

مسئله‌ی امنیت، بخصوص امنیت حریم خصوصی یکی از مسائل بسیار پیچیده‌ی فضای ارز دیجیتال بشمار می‌آید. برخی از این مسئله واهمه دارند که حذف کامل پول نقد باعث می‌شود که دولت‌ها اجباراً به مداخله در ذات غیرمتمرکز ارزهای دیجیتال روی آورده و با روند حریم خصوصی آن سازگاری پیدا کنند.

از سوی دیگر، برخی فکر می‌کنند تصویب و پذیرش گسترده‌ی ارزهای دیجیتال منجر به پرورش و ایجاد سیستم‌های مالی بهتر و کارآمد‌تری خواهد شد که نهایتا سیستم‌های پرداخت مناسب‌تری در اختیار ما قرار می‌دهند.

درباره نویسنده

ali ahmadi

نظر بدهید