بیت کوین تحلیل

پذیرش بیت کوین به چه عواملی بستگی دارد؟

crypto-needs-for-mass-adoption
نوشته شده توسط kazem

برایان آرمسترانگ (Brian Armstrong) مدیرعامل صرافی رمزارز آمریکایی کوین‌بیس (Coinbase) باحضور در برنامه‌ زنده‌ی ۴۵ دقیقه‌ای هرچه می‌خواهی از من بپرس (AMA)، به سؤالات برگزیده‌ی جامعه کریپتو پاسخ داد.

پذیرش بیت کوین

وی در پاسخ به سؤالات مطرح‌شده درباره عوامل پذیرش و گسترش ارزهای دیجیتال و بویژه بیت‌ کوین گفت:

رمزارزها با بهبود مقیاس‌پذیری، قابلیت استفاده و درعین‌حال کاهش نوسان، می‌توانند به پذیرش گسترده عمومی دست یابند.

آرمسترانگ گفت:

اگر بازارهای ارزهای رمزنگاری شده به نوسان شدید فعلی خود ادامه دهند، جذب سرمایه‌گذاران سنتی همچنان با مشکل روبرو خواهد بود.

وی این‌گونه نتیجه‌گیری کرد که این صنعت برای جذب افراد بیشتر، به قیمت‌هایی باثبات‌ و موارد استفاده‌ی بیشتر نیاز دارد.

بیشتر بخوانید: پذیرش و رشد بیت کوین سه سال زمان نیاز دارد

علاوه‌بر‌این آرمسترانگ افزود که در‌حال‌حاضر برای بهبود سرعت تراکنش‌ رمزارزها، بیش از ۱۰ تیم روی راه‌حل‌های مقیاس‌پذیری مانند شبکه‌ی لایتنینگ مشغول به‌کار هستند. به‌لطف توسعه این راه‌حل‌ها، رمزارزها ممکن‌است به حجم ۵۰۰ تا ۵۰۰۰ تراکنش در ثانیه دست یافته و حجم فعالیت‌های خود را به ویزا و پی‌‌پل برسانند.

وی در ادامه گفت:

قابلیت استفاده یا کارایی نیز از جمله مواردی ا‎ست که باید بهبود یابد و در‌حال‌حاضر، هر کاربر برای سرمایه‌گذاری در رمزارزها، باید مراحل زیادی را پشت‌سر بگذارد.

آرمسترانگ پیشنهاد کرد استفاده از برنامه‌ محبوب چینی وی‌چت به‌عنوان مثالی از قابلیت استفاده و کارایی آسان‌ برای سرمایه‌گذاران خرده‌فروش درنظر گرفته شود.

آرمسترانگ در پاسخ به سؤال دیگری گفت:

بیت‌ کوین را دوست دارد و می‌خواهد که این رمز ارز به موفقیت برسد.

با‌این‌حال، وی از مشارکت بیش از اندازه در ترویج بیت‌ کوین در بازه‌ی زمانی ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۴ اظهار پشیمانی کرده و گفت، این رمزارز می‎توانست به یک شبکه‌ پرداخت مقیاس‌پذیر برای همگان تبدیل شود.

او همچنین اعتراف کرد:

این‌که این ایده تا چه میزان می‌توانست در جامعه بیت‌کوین بحث‌برانگیز شود را کاملاً دست کم گرفتم.

اررش بیت کوین

در پی اتهام‎زدن برخی به وی در‌خصوص ارزش‌دادن به بیت‌ کوین، او در نهایت نظر خود را تغییر‌داده و نسبت به تمامی رمزارزها و پروتکل‌ها اعلام بی‎طرفی نمود و اعلام کرد که ازین پس، از همه‌ی رمزارزها پشتیبانی خواهد‌کرد و صرافی کوین‌بیس نیز تصمیم گرفته‌است تا به‌جای پشتیبانی از برترین رمزارزها از تمامی آن‌ها حمایت کند.

همان‎طور که کوین تلگراف پیش‎تر گزارش داده بود، آرمسترانگ بارها و بارها علاقه‌ خود را نسبت به بیت‌ کوین علنی کرده‌است. برای مثال، وی در رشته توییت‌هایی مربوط به دهمین سالگرد تولد بیت‌کوین، نوشت که بیت کوین‌‌ عشق اول من است.


منبع  cointelegraph

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید