خبرها

سرمایه گذاران سازمانی تنها کمتر از 7 درصد از ارزهای دیجیتال را در اختیار دارند

سرمایه گذاران سازمانی تنها کمتر از 7 درصد از ارزهای دیجیتال را در اختیار دارند
نوشته شده توسط ali ahmadi

سرمایه‌گذاران صنعت ارزهای دیجیتال همیشه اعتقاد داشته‌اند که ورود سرمایه‌ی سازمانی به بازار نوظهور ارزهای دیجیتال رویدادی است که باعث آغاز روند صعودی و جهش قیمت‌ها ‌می‌شود، زیرا موسسات و سازمان‌ها به سرمایه‌‌های عظیمی دسترسی دارند که به مراتب بیشتر از گروهی از سرمایه‌گذاران فردی است.

در گزارشاتی که اخیرا توسط Binance Research(بخش تجزیه و تحلیل و ارزیابی صرافی ارزهای دیجیتال بایننس) منتشر شده است، توضیح داده شده که تقریبا ۷ درصد تمام ارزهای دیجیتال موجود متعلق به سرمایه‌گذاران سازمانی هستند. این امر نشان می‌دهد که بازار ارز دیجیتالی برای رسیدن به حجم سرمایه‌‌های سازمانی و حضور گسترده‌ی آن‌ها در این بازار، راه زیادی در پیش دارد.

بازار‌های ارز دیجیتال همچنان توسط سرمایه‌گذاران خرد تصرف شده است

یکی از اطلاعات مهم بدست آمده در این گزارشات جامع این است که در حال حاضر سرمایه‌گذاران سازمانی فعال در صنعت ارزهای دیجیتال در چه وضعیت به سر می‌برند.

در این گزارشات توضیح داده شده است که در حال حاضر بازار ارز دیجیتال توسط تعداد زیادی از سرمایه‌گذاران خرد تصرف شده است و این امر می‌تواند یکی از عواملی باشد که منجر به سطح بالایی از همبستگی بین دارایی‌های دیجیتال مختلف شود؛ چراکه با در نظر گرفتن سهم سرمایه‌گذاران سازمانی در بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال ثانویه مختلف، تنها ۷ درصد از کل بازار در اختیار آن‌هاست.

در بخش‌هایی از این گزارشات آمده است:

براساس داده‌های جمع‌آوری شده توسط پلت‌فرم cryptofundresearch.com می‌توان گفت که امروزه حدود ۷۰۰ صندوق ارزهای دیجیتال فعالیت دارند، که در مجموع نشان دهنده‌ی چیزی کم‌تر از ۱۰ میلیارد دلار دارایی است. با فرض اینکه همه‌ی این صندوق‌ها بیت‌کوین نگهداری می‌کنند، این رقم تنها کمی بیش از ۱۴ درصد مجموع ارزش کل بازار بیت‌کوین است، و اگر ارزهای دیجیتال ثانویه نیز در این آمار لحاظ گردد، به طور کلی مجموع سرمایه‌ی سازمانی تنها ۷ درصد بازار دارایی‌های ارزهای دیجیتال را به خود اختصاص می‌دهد.

تحقیقات بایننس نشان می‌دهد که با مقایسه‌ی این سهم بازار با سهام سنتی، درمی‌یابیم که نرخ مشارکت سازمان‌ها در بازار ارزهای دیجیتال «تنها یک سیزدهم حضور آن‌ها در بازار سهام ایالات متحده است».

با توجه به این واقعیت که در حال حاضر موسسات و سازمان‌ها بخش کوچکی از کل بازار ارز دیجیتالی را در اختیار دارند، واضح است که هنوز حجم زیادی از سرمایه‌ی حاشیه‌ای در انتظار ورود به این بازار نوپا است.

سرمایه گذاران سازمانی تنها کمتر از 7 درصد از ارزهای دیجیتال را در اختیار دارند

بازار ارزهای دیجیتال احتمالا به کمیته‌‌ی خود رسیده است

گذشته از اطلاعاتی که نشان می‌دهد پتانسیل عظیم صنعت ارز دیجیتال همچنان برای شکوفایی خود نیاز دارد تا نرخ سرمایه‌گذاری سازمانی بیشتری را در اختیار بگیرد،‌ گزارشات Binance Research همچنین نشان می‌دهد که به احتمال قوی بازار ارز دیجیتال در حال حاضر به پایین‌ترین سطح ممکن و یا کمیته‌ی بلند مدت خود رسیده است.

این گزارشات نشان می‌دهد که جدید‌ترین دوره‌ی همبستگی بین بیت‌کوین و مجموع بازار ارزهای دیجیتال ثانویه تا روز ۱۴ام مارس و به مدت ۹۰ روز طول کشیده است، که طولانی‌ترین دوره‌ی «پیک همبستگی» در تاریخ صنعت ارزهای دیجیتال محسوب می‌شود.

Binance Research توضیح داده است که این موضوع برای بازارهای ارزهای دیجیتال چه معنایی دارد. در این گزارشات اعلام شده که احتمالا در طول این دوره احساسات بازار توانسته یک نقطه‌ی حداکثر محلی پیدا کند، این بدان معناست که «روند صعودی ممکن است ادامه یابد».

Binance Research در رابطه با این موضوع توضیح داده است که:

داده‌های بدست آمده از بالاترین دوره‌ی همبستگی داخلی صنعت ارز دیجیتالی از این موضوع حمایت می‌کند که بازارهای ارزهای دیجیتال در حال حاضر به کمینه و پایین‌ترین سطح ممکن خود دست یافته‌اند.

آمار اخیر و داده‌های به اشتراک گذاشته شده توسط بخش تحقیقاتی Binance Research برای سرمایه‌گذاران آماده به ورود به صنعت ارز دیجیتالی بسیار خوشحال کننده است زیرا نشان می‌دهد که این بازار هنوز هم در مراحل اولیه‌ی گسترش عمومی قرار دارد و با رسیدن به کمینه‌ی خود، نهایتا به یک روند بازگشتی و صعودی خواهد رسید.

درباره نویسنده

ali ahmadi

نظر بدهید