خبرها

راه‌اندازی بلاکچین TON تلگرام به‌صورت آزمایشی

راه‌اندازی بلاکچین TON تلگرام به‌صورت آزمایشی
نوشته شده توسط ali ahmadi

بر اساس داده‌های منتشر شده توسط Vedomosti، تلگرام دسترسی به نسخه‌ی آزمایشی بلاکچین TON را برای تعداد محدودی از توسعه‌دهندگان جهانی شامل تیم‌های توسعه‌دهنده‌ی روسی، امکان پذیر کرده است.

این خبرگزاری با اشاره به دو فردی که دسترسی اولیه به نسخه‌ی آزمایشی بلاکچین TON را به‌دست آورده‌اند، گزارش کرد که تیم‌های توسعه‌دهنده قادر بودند گره‌ها را در بلاکچین راه‌اندازی کنند. هویت این دو فرد توسط Vedomosti فاش نشده است.

در حالی که هیچ نتیجه‌ی خاصی از آزمایش بلاکچین TON ارائه نشده است، یکی از آزمایش کنندگان اعلام کرد که: «بلاکچین ترون سرعت بسیار بالایی را نشان داده است». با این وجود و بر اساس اظهارات وی، از آنجایی که کد بلاکچین شامل قرارداد‌های هوشمند در فرآیند آزمایش قرار گرفته بود، شاخص‌های خاص ارائه نشده است.

راه‌اندازی بلاکچین TON تلگرام به‌صورت آزمایشی

پیام‌رسان تلگرام توسط برادران نیکولای و پاول دورف در سال۲۰۱۳ بنیان‌گذاری شده است. این پیام رسان در مارس ۲۰۱۸، ۲۰۰ میلیون کاربر فعال جذب کرده است. دورف، ۱۴ مارس در حساب رسمی خود در تلگرام گزارش کرد: «در حالی که در ۲۴ ساعت گذشته، پلتفرم‌های فیسبوک، اینستاگرام و واتس‌آپخروج تعداد قابل توجهی از کاربران را تجربه کرده‌اند، ۳ میلیون کاربر جدید به جمع کاربران اپلیکیشن تلگرام اضافه شده‌اند.»

تلگرام در زمان ارائه‌ی پیشنهاد اولیه‌ی سکه(ICO) برای پلتفرم‌های TON و Telegram در سال ۲۰۱۸، توانست ۱٫۷ میلیارد دلار سرمایه جذب کند.

در حالی که Vedomosti گزارش کرد، تلگرام نسخه‌ی آزمایشی ارز دیجیتال TON را در پاییز ۲۰۱۸ عرضه خواهد کرد، هیچ تاریخ رسمی از سوی این شرکت برای راه‌اندازی بلاکچین TON اعلام نشده است. دورف نیز در مارس ۲۰۱۹ از ارائه‌ی تاریخ مشخص برای عرضه‌ی TON خودداری کرد.

اخیرا رسانه‌ها گزارش کرده‌اند، در صورتی که TON در ۳۱ اکتبر ۲۰۱۹ راه‌اندازی نشود، توافقنامه‌ی خرید توکن‌های پیام رسان تلگرام منقضی خواهد شد.

درباره نویسنده

ali ahmadi

نظر بدهید