بیت کوین تحلیل

بازار خرسی بیت کوین در قیمت 3,000 دلار به پایان رسیده است

bitcoin-Price
نوشته شده توسط kazem

گروه تحقیقات صرافی ارز دیجیتال بایننس اعلام کرد که بازار بیت کوین از دوران خرسی خود در سال 2018 خارج شد و بار دیگر به کمینه قیمت بر نمی‌گردد.

پایان کاهش قیمت بیت کوین


در تعریف بازار خرسی اینگونه آمده است که اگر قیمت سهام روندی نزولی داشته و رکود در اوضاع اقتصادی حاکم شده باشد، «بازار خرسی» نامیده می شود که می‌تواند روند بازار را توضیح دهد.

جو حاکم بر این بازار به صورت منفی است و همین امر رمقی برای سرمایه‌گذاران به منظور خرید سهام جدید باقی نمی‌گذارد. در نتیجه عرضه افزایش و تقاضا به شدت کاهش می‌یابد.

توجه: بازار خرسی بر اساس روند کوتاه مدت بازار تعیین نمی شود، مثلا افت قیمت‌ها در یک روز یا یک هفته نشان از بازار خرسی نیست. بلکه آنچه نوع بازار را مشخص می‌کند، روند بلندمدت آن است.


گروه تحقیقات بایننس به نام «بازوی تحلیلی صرافی بایننس» تاکنون اتفاقات بازار رمزارزها را به درستی تحلیل و پیش بینی کرده است. یکی از تکنیک های تحلیلی این گروه استفاده از همبستگی بیت کوین و آلتکوین هاست. به طوری که با استفاده از این همبستگی ترند بازار را پیش بینی می کنند.

بیشتر بخوانید: پذیرش بیت کوین به چه عواملی بستگی دارد؟

برای نمونه داده های آماری از سال 2014 تا 2019 نشان می داد که سه ماهه اول سال 2019 همبستگی بین بیت کوین و آلت کوین ها بیشترین مقدار را دارد، از همین رو گروه تحقیقات بایننس یک روند نزولی را برای بیت کوین پیش بینی کرد که اتفاق افتاد.

اکنون بر مبنای همین تکنیک گروه تحقیقات بایننس ادعا می کند دوران همبستگی زیاد بیت کوین و آلت کوین ها تمام شده و این نشان از یک روند صعودی و خروج از دوران خرسی دارد. توماس لی، کارشناس تحلیل بازار و بنیانگذار شرکت فاندسترا، نیز مدعی است نتیجه مطالعاتش نشان می دهد که بیت کوین هیچگاه بار دیگر کف قیمتی 3000 دلار را تجربه نخواهد کرد.


منبع:  binance

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

5 نظر

  • BEAR: خرس

   این اصطلاح از اشخاص فعال در وال استریت گرفته شده است. از واژه خرس در حوزه اقتصاد برای بیان موارد نزولی و کاهشی یک دارایی استفاده می‌شود. مثلا بازار خرسی به معنای بازار نزولی و رو به پایین است.

   BULL: گاو

   این اصطلاح از اشخاص فعال در وال استریت گرفته شده است. از واژه گاو در حوزه اقتصاد برای بیان موارد صعودی و افزایشی یک دارایی استفاده می‌شود. مثلا بازار گاوی به معنای بازار صعودی و رو به بالا است.

  • فلسفه این نامگذاری تفاوت نوع حمله خرس و گاو وحشی است.

   گاو‌ها از پایین به بالا حمله میکنند و با شاخ خود طرف مقابل را به سمت بالا پرتاب می‌کنند و خرس‌ها از بالا به پایین، با پنجه خود حریف را به سمت پایین می‌کوبند.

  • گاو یعنی کسایی که میخرند و باعث میشه نمودار صعودی بشه (خریداراها متقاضی هابه عبارتی)
   خرس هم کسایی هستن که میفروشن ( فروشنده ها عرضه کننده ها)
   در بازار های دوطرفه دو نوع خریدار و فروشنده داریم ( مثل بورس طلا و سکه ایران و بازار جفت ارز ها و کریپتو کرانسی ها و بازار CFD )
   فروشنده :کسایی که پزیشن فروش میگیرن بهشون میگن sell short و کسایی که پزیشن خریدشون رو میبندن میگن buy short
   خریدار : حالا کسانی که پزیشن خرید میگیرن به اصطلاح میگن buy long و کسایی هم که پزیشن فروششون رو میبندن به اصطلاح میگن sell long
   که در کل این سفارش گذاری ها در بازار های دوطرفه باعث عرضه و تقاضا میشه ودر اون لحظه قسمت نهایی به دست میاد
   ولی در بازار های یک طرفه فقط یک خریدار و فروشنده داریم ( مثل بورس تهران)

نظر بدهید