خبرها

بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول، ارزدیجیتال با اهداف آموزشی راه اندازی کردند

بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول، ارزدیجیتال با اهداف آموزشی راه اندازی کردند
نوشته شده توسط ali ahmadi

بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول(IMF) اخیرا طی یک همکاری مشترک اقدام به راه‌اندازی و عرضه‌ی یک «ارزدیجیتال آموزشی» کرده‌اند. گفته شده این ارزدیجیتال با نام «شبه ارزدیجیتال یا quasi-cryptocurrency» معرفی گردیده و بر روی بلاک‌چین خصوصی خودش راه‌اندازی شده است. اخبار مربوط به این رویداد روز ۱۲ام آوریل منتشر شده است.

گفته شده که این ارزدیجیتال در واقع یک ارزدیجیتال آموزشی است که هیچ ارزش مالی ندارد و یک « ارزدیجیتال واقعی» نیست، بلکه به عنوان یک ابزار آمورشی برای IMF و بانک جهانی طراحی شده تا این دو نهاد مالی درک بهتری نسبت به فناوری بلاک‌چین و موارد کاربرد ارزهای دیجیتال پیدا کنند.

بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول، ارزدیجیتال با اهداف آموزشی راه اندازی کردند

این ارز دیجیتال آمورشی به همراه یک نرم‌افزار کاربردی عرضه خواهد شد که تحقیقات، فیلم‌ها، سخنرانی‌ها و مقالات آموزشی مربوط به آن را ذخیره خواهد کرد. کارکنان بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول می‌توانند با استفاده از این نرم‌افزار مطالب جدید فرا گرفته و با رسیدن به نقاط عطف آموزشی، این ارزدیجیتال جدید را به عنوان پاداش دریافت کنند. در نهایت مالکین این ارزدیجیتال می‌توانند با ارائه‌ی آن جوایز و پاداش‌های «واقعی» دریافت نمایند.

گرچه از نظر ظاهری این کار می‌تواند یک فرایند آموزشی در نظر گرفته شود، اما به یاد داشته باشید که یک ابتکار عمل انگیزشی بسیار جدی است زیرا بانک‌ها و قانون‌گذاران مالی سراسر جهان باید خود را با تکنولوژی نوظهور ارزدیجیتال که به سرعت در حال توسعه است، تطبیق دهند.

صندوق بین‌المللی پول در رابطه با این موضوع اظهار نموده:

روند توسعه‌ی دارایی‌های ارزدیجیتال و فناوری دفاترکل توزیع شده، همانند اطلاعات پیرامون آن به سرعت در حال تکامل است. این موضوع باعث می‌شود که بانک‌های مرکزی، قانون‌گذاران و موسسات مالی مجبور شوند تا این شکاف رو به رشد اطلاعاتی و دانش بین قانون‌گذاری، سیاست‌گذاری، اقتصادی و تکنولوژی را به رسمیت بشناسند.

همچنین گزارش شده است که پس از تکمیل این تست و آزمایشات، IMF ممکن است یک سیستم قرارداد‌های هوشمند ارائه کرده و از فناوری بلاک‌چین برای مبارزه با پولشویی و افزایش شفافیت بانکداری استفاده کند.

بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول، ارزدیجیتال با اهداف آموزشی راه اندازی کردند

نظرسنجی IMF در رابطه با نحوه‌ی پرداخت پول ناهار در ۵ سال آینده که نشان می‌دهد بیش از ۵۶ درصد رای دهندگان معتقد‌اند ارزهای دیجیتال به عنوان پول رایج مورد استفاده قرار خواهند گرفت.
این آزمایش یکی دیگر از شاخص‌هایی است که نشان می‌دهد صندوق بین‌المللی پول فناوری بلاک‌چین را جدی گرفته است. کریستین لاگارد(Christine Lagarde) مدیر صندوق بین‌المللی پول در اوایل سال جاری اعلام کرده بود که مبتکرین فناوری بلاک‌چین با موفقیت در حال «تکان دادن» دنیای صنعت مالی سنتی هستند. خانم لاگارد همچنین پیش‌بینی کرده است که بانک‌های مرکزی و قانون‌گذاران پتانسیل تاثیرگزاری فناوری بلاک‌چین بر روی اقتصاد جهان را بسیار جدی قلمداد می‌کنند.

درباره نویسنده

ali ahmadi

نظر بدهید