بیت کوین تحلیل

در مرحله انباشت بیت‌ کوین در حدود ۳۰۰۰ تا ۶۵۰۰ دلار معامله میشود

increase bitcoin price to 6500 or decrease
نوشته شده توسط kazem

محققان در ادامانت کپیتال (Adamant Capital) معتقدند بیت‌کوین وارد مرحله‌ی اکومولیشن یا انباشتگی شده‌است که ترید بر روی رمزارزها را در یک محدوده بسته با خود به‌همراه داشته است. این انباشتگی، مسیر افزایشی دیگری را در ذهن تحلیل‌گران متبادر می‌سازد.

افزایش قیمت بیت کوین

در روز پنج شنبه ۱۸ آپریل تحلیل‌گران ادامانت کپیتال طی گزارشی چرخه بیت‌کوین را درحال‌حاضر به‌عنوان فاز تجمع توصیف کردند. در این مرحله، تحلیل‌گران انتظار دارند که ترید بیت‌ کوین در یک محدوده رنج از نگاه پرایس‌اکشن صورت پذیرد.

در بخشی از خلاصه مقدمه این گزارش آمده‌است:

در طول مرحله انباشت، ما انتظار داریم تا بیت‌کوین در حدود ۳۰۰۰ تا ۶۵۰۰ دلار معامله شود تا مرحله بعدی صعود، بازار رمزارزها را به‌عنوان یک کلاس دارایی چند تریلیون دلاری تبدیل کند.

طبق نظر تحلیل‌گران بر مبنای پرایس‌اکشن، حضور قیمت در محدوده رنج که مشخصه مرحله انباشت است، حاکی‌از آن است‌که ضعیف‌ترها تلاش می‌کنند تا سود را در محدوده بالایی قیمت منطقه رنج تسویه‌کنند و تریدرهای حرفه‌ای بیشتر در انتظار جهش قیمت آتی، دامنه پایینی را برای خرید انتخاب‌کرده و منتظر می‌مانند.

با نگاه به چرخه‌های انباشت قبلی، بیت‌کوین در طول این دوره به‌صورت سایدوی(sideways) معامله می‌شود. بااین‌حال، در مورد طول دوره رنج اتفاق‌نظر وجود ندارد.

bitcoin hodler next position

در دوره قبلی جهش قیمت بیت‌ کوین بین سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۶، ما شاهد یک دوره رنج بودیم که از فوریه ۲۰۱۵ شروع و تا می ۲۰۱۶ به‌طول انجامید. قیمت بیت کوین در آن دوره مابین ۲۰۰ تا ۴۰۰ دلار در رفت و آمد بود.

نشانه های افزایش ارزش بازار بیت کوین

اگر بیت‌کوین در فاز انباشتی قرار‌دارد یا نزدیک آن می‌شود، رمزارزها باید یک قیمت کف یا نزدیک آنرا برای دوره بلندمدت خود تعیین کنند. براساس این گزارش، کاهش نوسانات بیت‌کوین به چنین احتمالی اشاره دارد. یا به طور کلی منقبض‌شدن نوسان قیمت بیت کوین نشانه ثبت سطح پایین قیمت است

نوسان ۶۰ روزه برای BTC‌/‌USD در‌حال‌حاضر کمتر از ۵‌درصد است. به‌غیر از اوایل ماه نوامبر‌۲۰۱۸، زمانی‌که این نوسان به‌زیر ۲‌درصد افتاد، سطح‌فعلی قیمت را می‌توان تقریباً  پایین‌ترین سطح در سه سال گذشته تلقی‌کرد.

increase bitcoin price to 6500

این گزارش حاکی‌از آن است‌که سرمایه‌گذاران با نگاه بلند‌مدت در‌حال پیوستن به مارکت می‌باشند نه معاملات خرد با اهداف کوتاه مدت. در همین راستا برخی تحلیل‌گران و مفسران نظیر تام لی هم با‌عنوان “بازگشت وال‌ها” به این مهم اشاره داشته‌اند.

صرف‌نظر از سیگنال کف قیمتی، تور دمیستر (Tuur Demeester) و مایکل لسکراویت (Michiel Lescrauwaet) از ادامانت کپیتال بر این باورند که کاهش بی‌ثباتی و نوسانات شاخص قیمت بیت‌ کوین سبب پذیرش هر‌چه بیشتر آن در سطح جهانی می‌شود.

بیشتر بخوانید: قیمت بیت کوین تا 20 سال آینده به 98  میلیون دلار خواهد رسید

براساس گزارش موجود و از دیدگاه پرایس‌اکشن نمودار قیمتی بیت‌ کوین نشان از جایگزینی دوره‌های پایدارتر و کم نوسان‌تر به‌جای دوره‌های ناپایدار پر نوسان دارد.

bitcoin price period-2019

محققان معتقدند کاهش ۸۴‌درصدی قیمت بیت کوین در‌سال‌۲۰۱۸، نتیجه مستقیم اعتیاد و جنون خرید در‌سال‌۲۰۱۷ بوده‌است. این گزارش همچنین پیش‌بینی می‌کند که بیت‌ کوین در نهایت به یک بازار چند تریلیون‌دلاری مانند طلا تبدیل خواهد شد که بازاری حدود ۸‌تریلیون دلار خواهد داشت.


منبع bitcoinist 

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید