بیت کوین

اندرو یانگ قصد وضع مقررات شفاف برای بیت کوین را دارد

clear-bitcoin-regulation
نوشته شده توسط kazem

نامزد امیدوار انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ اندرو یانگ با انتشار بیانیه‌ای مختص به‌وضع قوانین رمزارز در این هفته علامت روشنی درخصوص پذیرش بیت‌ کوین داده‌است. یانگ نیز قبل از این در مورد ارز های دیجیتال و رمزنگاری گفته بود که هیچ چیز رمزنگاری را متوقف نمی‌کند، حتی نامزدهای ریاست‌جمهوری در حال پریدن بر روی آن هستند!

بیشتر بخوانید: متولیان قانون‌گذار رمزارزها در 5 کشور آسیایی چه نهادهایی هستند؟

یانگ در سال ۲۰۱۲، در دوره باراک اوباما به‌عنوان “قهرمان تغییر” انتخاب شد و پس از آن در سال ۲۰۱۵ به عنوان “سفیر ریاست‌جمهوری برای کارآفرینی جهانی” شناخته شد. وی اکنون پتانسیل عظیم رمزارزها را مورد توجه قرار می‌دهد.

قوانین شفاف رمزارزها

یانگ که سیاست‌های اقتصادی افراطی‌ای از قبیل برقراری درآمد پایه‌ی جهانی را دنبال می‌کند. گفته است که قصد دارد با استفاده از طرح قانونی صنایع پیشرفته مانند الگوی قوانین ایالت وایومینگ قوانین شفافی درخصوص رمزارزها ایجاد کند.

به استثنای وایومینگ و تعداد انگشت شماری از چند ایالت دیگر، تنظیم مقررات در خصوص بلاک چین در ایالات‌متحده در بهترین حالت ناامید کننده است. بااین‎حال، ممکن‎است یک بارقه امید از سوی نامزد ریاست‌جمهوری دموکرات، اندرو یانگ، وجود داشته‎باشد.

وی همچنین افزود:

سرمایه‌گذاری روی رمز‌ارزها و حوزه‌ی دیجیتال از چارچوب وضع قوانین در آمریکا پیشی گرفته‌است و ما باید اجازه دهیم سرمایه‌گذاران، شرکت‌ها و افراد بدانند که نگرش و رویکرد ما به سمت حمایت از نوآوری و توسعه می‌باشد. بلاک‌چین پتانسیل عظیمی دارد.

بیت‌کوینیست (Bitcoinist) همواره درخصوص رویکردهای آمریکا برای وضع قوانین رمزارز که از ایالتی به ایالت دیگر متفاوت بوده، هشدار داده است. پیامدهای این سیاست قابل توجه بوده و کسب‌وکارها از موانع غیر مستقیم ورود به سیستم شکایت می‌کنند. همچنین بسیاری از نهادهای مستقل مانع استفاده مصرف‌کنندگان از خدماتشان می‌شوند.

بیشتر بخوانید: دستورالعمل توکن‌های رمزنگاری‌شده توسط SEC صادر شد

یانگ موافق این موضوع است و می‌گوید که فقدان سیاست‌های استاندارد ملی در مورد رمزارزها تنها به ضرر کشور منجر خواهد شد. در بیانیه وی آمده است که الگوهای متفاوت وضع قوانین رقابت را برای بازار رمزارز آمریکا دشوار می‌سازد. به خصوص در مقابل چین و اروپا.

خود یانگ نیز پرداخت بیت کوین به کمپین انتخاباتی‌اش را جهت تامین هزبنه‌های جاری دوره انتخابات از ماه جولای گذشته پذیرفته است.


منبع bitcoinist

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید