تحلیل ماینینگ

ورشکستگی یک شرکت ساخمتانی در پی تغییر کاربری به استخراج رمزارزها

chaina-mining-company
نوشته شده توسط kazem

در ۱۹ آوریل رسانه انگلیسی زبان 8btc که در حوزه ارزهای رمزنگاری شده فعالیت می کند، گزارشی از ورشکستگی یک شرکت ساختمانی به نام هواتی هنگ آن (Huatie HengAn) خبر داد که این شرکت ساختمانی چندی پیش با تغییر کاربری به شرکت استخراج ارز دیجیتال تبدیل شده بود.

کاهش ارزش در پی تغییر کاربری

ارزش این شرکت سال پیش ۱۷۰‌میلیون یوان چین (۲۵.۳‌میلیون دلار) تخمین زده می شود اما بعد از یک سال از تغییر کاربری و کاهش ارزش آن به حدود ۱۲‌میلیون یوان (۱.۸‌میلیون دلار) به فروش رفت.

indicate that the company’s value plunged by about 90 percent

در این گزارش آمده است که شرکت هنگ آن به‌عنوان یک شرکت تابعه از شرکت اصلی Huatie نام برده شده و ادعا می‌کند که عمدتاً در ارائه خدمات محاسبات ابری مشغول به‌کار است.

با این وجود، 8btc اشاره می‌کند که اطلاعات مالی این شرکت نشان می‌دهد که فعالیت اصلی این شرکت از سال ۲۰۱۸ استخراج ارز دیجیتال بوده‌ است، به‌طوریکه این شرکت ۳۶،۵۰۰ دستگاه ماینر Avalon و Ebang خریداری کرده‌است.

رسانه 8btc ادعا می‌کند که فروش این شرکت توجه زیادی از جامعه رمزنگاری محلی را به‌خود جلب کرده‌است، چرا که این شرکت می‌توانست اولین شرکت فهرست‌شده در کشور باشد که در زمینه فعالیت در استخراج رمزنگاری شناخته شده‌است. همچنین گزارش شده است که خسارت وارده به شرکت مادر به‌دلیل کاهش ارزش فعالیت استخراج، بالغ بر ۹۵‌میلیون یوآن (۱۴‌میلیون دلار) بود که این کاهش ارزش ظاهراً در حدود ۲۵‌میلیون دلار فراتر از سرمایه‌گذاری اولیه بوده‌است.

بیشتر بخوانید: تغییر تعرفه برق استخراج ارز دیجیتال برای ماینرها

علاوه‌بر‌این، 8btc اشاره می‌کند که درآمد شرکت در سال، ۵۳ میلیون یوان (۷.۹‌میلیون دلار)بود و از ۲۸‌فوریه، زیان خالص به حدود ۱۵۸‌میلیون یوان (معادل ۲۳.۵‌میلیون دلار) رسید. این گزارش حاکی از آن است که ارزش دارایی خالص شرکت تنها ۱۲‌میلیون یوان (۱/۸‌میلیون دلار) کاهش یافته است.

بنابر توییت منتشر‌شده در تاریخ ۱۲‌آوریل توسط گروه تحقیقاتی پلتفرم بیت‌مکس (BitMEX)، برآورد می‌شود که خسارت وارده به ماینرهای بیت کوین‌اس‌وی (BSV) به ۲/۲‌میلیون دلار رسیده‌است.

به‌گزارش اخیر کوین‌تلگراف، یک سازمان دولتی چینی در‌حال بررسی برای حذف صنعت استخراج رمزارز در این کشور است. همچنین در ابتدای ماه جاری، دبیر خدمات‌مالی و خزانه‌داری هنگ‌کنگ اعلام کرده‌است که عملیات استخراج ارزهای رمزنگاری شده توسط قانون تجارت محلی تنظیم و تخلف از آن با جریمه یا حبس همراه است.


منبع cointelegraph

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید