بیت کوین خبرها

رشد 30 درصدی فعالیت شبکه ای بیتکوین در دو سال اخیر

رشد 30 درصدی فعالیت شبکه ای بیت کوین در دو سال اخیر
نوشته شده توسط ali ahmadi

درحالیکه معاملات روزانه بیتکوین به بالاترین سطح خود در سال ۲۰۱۹ رسیده‌اند، شاخص بهبود خروجی میزان تراکنش نشان می‌دهد که فعالیت اقتصادی در شبکه بلاکچین بیتکوین درحال‌حاضر در رکورد بالایی جای دارد.

ثبت رکورد جدید دیگری در تعداد تراکنش‌های روزانه بیتکوین در سال ۲۰۱۹

در پایان ماه مارس، بیت‌کوینیست گزارش داد که تعداد تراکنش‌های تایید شده در هر روز در سال ۲۰۱۹ به حدود ۴۰۰،۰۰۰ تراکنش افزایش یافت. طبق اطلاعات وبسایت Blockchain.com، در کمتر از یک ماه از ثبت رکورد تراکنش روزانه در شبکه بلاکچین بیتکوین، این رمزارز موفق شد رکورد جدید دیگری با تعداد ۴۰۴،۰۰۰ تراکنش روزانه را به‌ثبت برساند.

رشد 30 درصدی فعالیت شبکه ای بیت کوین در دو سال اخیر

افزایش ۳۰ درصدی فعالیت شبکه بیتکوین نسبت به سال ۲۰۱۷

این بالاترین میزان فعالیت شبکه از زمانی‌که قیمت بیتکوین در اوایل ماه ژانویه ۲۰۱۸ و بسیار بالاتر از ۱۰،۰۰۰ دلار بوده است، به ثبت رسیده است.

آخرین اطلاعات نشان می‌دهد درعین‌حال، هزینه‌های معامله امروز تقریباً ۵ برابر کمتر (ساتوشی در هر بایت) از ابتدای سال ۲۰۱۸ است. به این ترتیب، بهینه‌سازی فضای بلاک از طریق SegWit، ثابت می‌کند که یک استراتژی مقیاس‌پذیری موفق، از منظر افزایش متوسط تعداد تراکنش شکل گرفته‌است.

در‌همین‌حال، یک منبع جدید از کنترل تعداد خروجی‌های معاملات بیت‌کوین در هر روز می‌تواند تصویری دقیق‌تر از فعالیت اقتصادی شبکه را ارائه دهد. خروجی اساساً حاوی دستورالعمل‌هایی برای ارسال بیت‌کوین می‌باشد که مقدار آن، تعداد ساتوشی‌های ارسالی است. لذا با توجه به کنترل تعداد خروجی‌ها در هر روز، می‌توان از آن به‌عنوان شاخص بهبود عملکرد فعالیت اقتصادی شبکه استفاده شود.

به‌عبارت‌دیگر، تعداد کل خروجی‌ها بیشتر نشانگر فعالیت واقعی اقتصادی است، چراکه مدنظر قراردادن تنها تعداد تراکنش‌ها، می‌تواند سبب نادیده‌گرفتن بخش مهمی از تصویر واقعی عملکرد باشد.

به‌عنوان مثال، نقش‌آفرینان بزرگی چون صرافی‌ها از فرآیندی تحت عنوان “batching” بهره می‌برند. این فرآیند که موجب ادغام‌کردن چندین خروجی است برای انجام یک تراکنش به‌منظور کاهش هزینه‌ها صورت می‌پذیرد.

نگاه‌کردن به خروجی‌ها در هر روز تصویر خوشبینانه‌تری از فعالیت شبکه بیت‌کوین را نشان می‌دهد. خروجی‌ها درحال‌حاضر در هر روز، با نرخ بالاترین میزان در تاریخ بیت‌کوین و در رقم ۱,۰۶۷,۹۰۴ قرار دارد. همچنین حدود ۲.۸ خروجی برای هر تراکنش تایید شده وجود دارد.

رشد 30 درصدی فعالیت شبکه ای بیت کوین در دو سال اخیر

افزایش ۳۰ درصدی فعالیت شبکه بیتکوین نسبت به سال ۲۰۱۷

با وجود قیمت امروز بیت‌کوین که تقریبا ۷۰‌درصد پایین‌تر از دسامبر ۲۰۱۷ است، تعداد خروجی‌های روزانه در واقع حدود ۳۰‌درصد بالاتر از میزان حداکثری تاریخی آن یعنی قیمت ۲۰،۰۰۰ دلار است. علاوه‌بر‌این، دیگر شاخص‌های فعالیت کلیدی شبکه همچون میزان هش، ۵برابر بیشتر از اواخر سال ۲۰۱۷ است.

خب همه اینها یعنی چی؟

🔶 اولاً، بیت‌کوین درحال‌حاضر اساساً بسیار قوی‌تر و امن‌تر از زمانی است که در اوج قیمتش بود.

🔶 ثانیاً، این امر همچنین نشان‌می‌دهد که رشد شبکه واقعی به‌سادگی نمی‌تواند با یک جنجال و قیمت هیجانی در بازار پایدار بماند.

🔶 ثالثاً، سقوط قیمت در سال ۲۰۱۸ به مفهوم ساده یک بازگشت به اصول اولیه شبکه بود.

خوشبختانه، شبکه بیت‌کوین امروز در شکل بهتری قرار دارد که رشد سالم را نشان می‌دهد. در مقایسه با سال ۲۰۱۷، امن‌تر و فعال‌تر است چنانکه اکنون سالانه قادر به تسویه هزار میلیارد دلار است. این مساله حتی شامل افزایش فعالیت زنجیره مانند فعالیت در شبکه لایتنینگ نمی‌شود.

بنابراین، درحالیکه بیت‌کوین به‌هیچ‌وجه با نوسان بیگانه نیست، احتمالاً بهترین شرط‌بندی ممکن این باشد که بیت‌کوین می‌تواند از اینجا خود را جدا کرده و صعود کند.

منبع: bitcoinist

درباره نویسنده

ali ahmadi

نظر بدهید