خبرها

هشدار کیف پول لجر به کاربران در مورد بدافزار جدید

ledger
نوشته شده توسط kazem

ذخیره سازی ایمن با استفاده از کیف پول های سخت افزاری یکی از کارپسند ترین روش های نگهداری ارزهای دیجیتال است، معروف ترین کیف پول های سخت افزای لجر و ترزور است که کاربران زیادی با ایجاد امکانات زیاد در کنار امنیت به خود جذب کرده است.

کیف پول لجر زیر حملات هکران

چند ماه پیش خبری در کوین تلگراف منتشر شد که براساس آن جمعی از هکرهای کلاه سفید نشان دادند که چگونه توانسته‌‌اند کیف پول‌‌های سخت افزاری لجرنانو اس ، لجر بلو و ترزور را هک کنند و به سازندگان این کیف پول ها در مورد مشکلات امنیتی موجود در کیف پول هایشان هشدار داده اند. در پی این هشدار، روز بعد از این گزارش، لجر ادعا کرد که آسیب پذیری گزارش شده در کیف پول‌‌های سخت افزاری آن خیلی بحرانی نیست.

در پایان سال گذشته نیز گزارش های کوین‌تلگراف از محققان در کنفرانس رفرشینگ مموریز نشان داد که چگونه این محققان امنیتی می‌توانستند کیف پول ارز دیجیتال ترزور وان (Trezor One)، لجر نانو اس (Ledger Nano S) و لجر بلو (Ledger Blue) را هک کنند.

با وجود تمام این مشکلات امروز خبری جدیدی دنیای امن کیف پول های سخت افزاری را نا امن نشان داد.

بدافزای های جدید روی کیف پول لجر

لجر، سازنده کیف پول سخت افزاری ارزهای دیجیتال اخیرا هشدار داد که بدافزاری را شناسایی کرده است که اپلیکیشن دسکتاپ لجر لایو را با این بدافزار جایگزین می کند و از کاربران درخواست عبارات بازیابی را می کند.

طبق توییتی که توسط این شرکت منتشر شده است، این بدافزار برنامه دسکتاپ لجر لایو ابتدا درخواست یک آپدیت تقلبی می دهد و سپس از کاربران می خواد تا ۲۴ کلمه بازیابی خود را وارد نمایند. اما در واقع این اقدام فیشینگ است و کریپتو آنها به سرقت می رود.

لجر در توییتر خود بیان کرد:

هشدار: ما بدافزاری را شناسایی کرده ایم که جایگزین برنامه دسکتاپی لجر لایو می شود. پس از یک آپدیت تقلبی، از کاربرانی که به این بدافزار آلوده شده اند درخواست می شود تا عبارت بازیابی ۲۴ کلمه ای خود را وارد کنند. برای جلوگیری از این اقدام لطفا به بخش توصیه های ایمنی ما مراجعه کنید.

لجر در ادامه بیان کرد که این بدافزار تنها دستگاه هایی که به ویندوز متصل هستند را مورد هدف قرار داده است و به نظر می رسد بسیار هدفمند است به طوری که تنها در یک کامپیوتر یافت شده است. طبق گفته این استارت آپ فرانسوی، این بدافزار نمی تواند به کیف پول های لجر آسیب بزند یا سرمایه کاربران را از طریق آن به سرقت ببرد، مگر اینکه بتوانند کاربر را مجاب به وارد کردن عبارت بازیابی کنند و از این طریق سرمایه کاربر از دست می رود.

بیشتر بخوانید: انواع کیف پول سخت افزاری

این شرکت بیان کرد کیف پول های سخت افزاری طراحی شده اند تا از دارایی های کریپتو در برابر چنین حملاتی محافظت کنند و برای کاهش چنین حملاتی آموزش و آگاه کردن کاربران بسیار مهم است. قابل توجه است که این بدافزار زمانی پدیدار شد که این شرکت سرمایه ۲.۹ میلیون دلار از سامسونگ غول تکنولوژی دریافت کرده است. این اقدام ارزش شرکت لجر را تقریبا ۲۹۰ میلیون دلار کرد.


منبع cryptoglobe

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

2 نظر

نظر بدهید