بلاک چین خبرها

استیبل کوین آنتولوژی با پشتوانه دلار آمریکا راه‌اندازی می شود

ontology-stablecoin
نوشته شده توسط kazem

آنتولوژی (Ontology) روز شنبه ۲۷ آپریل اعلام کرد، قصد دارد یک استیبل کوین با پشتوانه دلار آمریکا موسوم به (Paxos Standard (PAX را روی بلاک چین خودش راه‌اندازی و ارائه کند.

پلتفرم آنتولوژی

آنتولوژی به‌عنوان شیوه‌‌ای برای کسب‌و‌کارهایی با ابعاد مختلف به‌منظور استفاده از فناوری بلاک چین ایجاد شد. هدف پلتفرم آنتولوژی این است که کاربران آن بتوانند به‌طور همزمان استفاده کاملی از یک بلاکچین به‌صورت خصوصی وعمومی داشته باشند. آنتولوژی به‌عنوان پلی مابین دنیای دیجیتال و دنیای واقعی و در یک محیط بدون اعتماد عمل می‌‌کند.

توکن جدید (PAXO) بر پایه‌ی توکن استاندارد آنتولوژی OEP-4 عمل می‌کند که تبادلات بین بلاک چین آنتولوژی و سایر بلاک چین‌ها را مقدور می‌سازد. به‌نظر می‌رسد این ویژگی به آسان‌تر شدن انجام کسب‌و‌کار برای نهادها و افراد در چارچوب قوانین فیات در محیط آنتولوژی منتج می‌شود.

بیشتر بخوانید: تاثیر بیت کوین و بلاک چین در جهان پیرامون ما

ابن شرکت ادعا می‌کند Pax اولین استیبل کوین با پشتوانه دلار است که ممیزی باز و ایمنی دارایی را تضمین می‌کند. تمام پشتوانه دلاری PAX در بانک FDIC ایالات‎متحده آمریکا ذخیره شده‎است و توسط تعداد زیادی از صرافی‎ها پشتیبانی می‎شود.

درست برخلاف تتر که قادر به تضمین ارزشش به بهای یک دلار نیست، این ویژگی‌ها PAX را مبدل به یک دلار دیجیتال پایدار می‌کند. آنتولوژی (ONT) اخیراً نوزدهمین رمزارز بزرگ بازار بوده است. هنگام تهیه این گزارش قیمت آن در حدود ۱٫۱۳ دلار و با نوسان حدود یک درصد می‌باشد.

بنابر گزارش کوین‌تلگراف، استیبل‌ کوین تتر پیرامون حواشی ایجاد شده در مورد اختصاص دارایی‌هایش برای جبران ضرر ۸۵۰ میلیون دلاری صرافی وابسته‌اش یعنی بیت‌فینکس (Bitfinex)، طی بیانیه‌ای اعلام کرد که دادخواست مطرح‌شده توسط دادستان کل نیویورک پر از ادعاهای دروغین است.

به‌تازگی خبری نیز مبنی بر شراکت کمپانی رمزارز بریتانیایی Wirex با بلاک چین استلار برای صدور ۲۶ عدد استیبل‌کوین منتشر شد.

به‌نظر می‌رسد دوره‌ی جدیدی در پیدایش ارزهای دیجیتال با پشتوانه، درحال آغاز است. آیا رمزارزهای دارای پشتوانه با تامین اعتماد مردم در سرمایه‌گذاری در دنیای رمزارزها به گسترش کریپتوها کمک خواهد کرد؟ اینکه اساساً یک رمزارز با پشتوانه‌‌ی ارز فیات ارائه شود آیا با منطق کرپیتوکارنسی‌ها سازگاری دارد؟


منبع cointelegraph

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید