بلاک چین خبرها

اچ‌تی‌سی به دنبال عرضه نسل دوم اسمارت فون‌های مبتنی بر بلاک چین

blockchain-phone htc
نوشته شده توسط kazem

رسانه تایوانی از برنامه‌ریزی برند اچ‌تی‌سی (HTC) برای عرضه نسل دوم تلفن های هوشمند مبتنی بر بلاک چین خود در آغاز سال ۲۰۱۹ خبر داد.

اسمارت فون های بلاک چینی

غول تولیدی لوازم الکترونیکی مصرفی تایوان، شرکت اچ‌تی‌سی اعلام کرده که قصد دارد تا قبل از پایان سال ۲۰۱۹ مدل نسل دوم تلفن‌های هوشمند (اسمارت فون) بلاک چین محور خود را به بازار عرضه نماید. این خبر در گزارش مجله آی‌تی IT انگلیسی زبان در آسیا با عنوان دیجی تایمز منتشر شد به گفته فیل چن، مدیر ارشد بخش غیر متمرکز اچ‌تی‌سی، این توسعه در راستای افزایش فروش گوشی‌های هوشمند و گسترش اکوسیستم بلاک چین در این شرکت صورت یافته است.

بیشتر بخوانید: استفاده از بلاک چین در توسعه اپلیکیشن های موبایل

طبق گزارشهای قبلی، اچ‌تی‌سی اولین بار برنامه‌های خود را برای عرضه تلفن‌های هوشمند متمرکز بلاک چین یعنی گوشی‌هایی که در بهار 2018 به نام Exodus نام گذاری شده بودند رونمایی نمود . چن اعلام کرد که عملکرد فروش نسل اول تلفن‌های هوشمند نسل 1 یا Exodus انتظارات این شرکت را برآورده نموده و اشاره کرد که علاوه بر کاربران بیت کوین (BTC) و اتر (ETH)، استارت‌آپ‌های جدید کریپتو تریدینگ تقاضا بازار را به میزان چشمگیری به سمت این محصول هدایت کرده‌اند.

طبق گزارش‌های منتشر شده از نسل دوم این مدل گوشی‌ها، این نسل ساپورت برنامه‌های بلاک چین خود را تا حوزه‌هایی همچون مرورگرها، پیام رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی گسترش داده است. این برنامه‌ها علاوه بر پشتیبانی این اسمارت فون‌ها از اپ‌های کریپتوکارنسی و مدیریت جابجایی پول، اپلیکیشن‌های e-wallet (کیف پولهای الکترونیکی) را نیز ساپورت میکنند.

چن با تاکید بر ارزش فناوری نوظهور بلاک چین، گفت:

مزیت بلاک چین در دسترسی به اطلاعاتی است که در عین حال کاربران را از در امان بودن حریم خصوصیشان خاطر جمع نگه می‌دارد.

چن در گزارش خود اضافه نموده که این اپلیکیشن‌ها و برنامه‌های ارتباطی بلاک چین جدید که بر مبنای ارتباطات همتا به همتا شکل گرفته‌اند و به جای استفاده از کلودها (ابرها) و یا بسترهای اصلی که در نسل قبلی گوشیهای روت می‌شدند، بکار رفته‌اند،چن با اشاره به موفقیت‌های عمده در برنامه‌های مشتری محور همچون اپلیکیشن‌های خدمات تاکسی مانند Uber و سایت‌های رزرو هتل مثل Airbnb، آنها را به عنوان پایه تنظیم شده‌ای برای اپ‌ها و برنامه‌های بخش نوظهور بلاک چین و تکنولوژی‌های غیرمتمرکز دانست.

آینده بلاک چین

طبق گزارش‌های قبلی، فیل چن به تازگی یک صندوق سرمایه‌گذاری جدید را با رقم 50 میلیون دلار سرمایه متمرکز در حوزه بلاک چین پایه گذاری نموده است. این سرمایه گذاری با مشارکت شرکت اچ‌تی‌سی در راستای ایجاد فرصت همکاری با شرکت‌های خطرپذیر، به منظور خلق فضای کاری با شرکت‌ها و توسعه محصولات و خدمات برای گوشی‌های Exodus و دیگر برنامه‌های پیشنهادی برای آینده بلاک چین در اچ‌تی‌سی بوجود آمده است.

ترفند جدیدی که کمپانی اچ‌تی‌سی این بار برای افزایش فروش نسل دوم گوشی‌‌های بلاک چین خود در نظر گرفته استفاده از بازی CryptoKitties  در این گوشی‌ها است. این بازی، اولین بازی است که امکان کسب ارزهای دیجیتال در جهان را دارد از این‌رو می‌تواند جذابیت ویژه‌ای را برای کاربران گوشی‌های هوشمند بلاک چین ایجاد کند.

طبق گزارش‌های منتشر شده در اوایل این ماه، شرکت استارت‌اپ گوشی‌های هوشمند بلاک چین با نام Sirin Lab، یک چهارم نیروهای خود را برای عرضه گوشی‌های هوشمند (اسمارت فون‌های) بلاک چین در انتهای سال 2018 قرار داده بود.


منبع  altcoinbuzz

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید