خبرها

اثرات سرمایه گذاری سلبریتی ها بر روی ارزهای دیجیتال

اثرات سرمایه گذاری سلبریتی ها بر روی ارزهای دیجیتال
نوشته شده توسط ali ahmadi

بازاریابی، افراد مشهور را دوست دارد و دلیل خوبی برای این دوست داشتن وجود دارد. آنها موجب شادی مردم هستند. اگر افرادی که با مقادیر زیادی سرمایه فرهنگی در جریان‌های مالی سرمایه‌گذاری می‌کنند به درستی توسط شرکت‌های بازاریابی به‌کار گرفته شوند، می‌تواند بر روی محصولات اثر مثبتی داشته باشد. به‌همین دلیل‌است که آنها برای صنایع ارز دیجیتال مهم هستند، درخواست و ثبت‌نام از افرادی مانند لیونل مسی، فلوید می ودر و استیون سیگال برای جلب توجه عموم مردم به ICO‌ها و ارزهای دیجیتال جدید، به‌همین منظور می‌تواند بسیار مهم تلقی گردد.

درعین‌حال که اثرات مثبت این ثبت‌نام بر همگان روشن است اما تا به امروز تنها چیزی که این جریان‌سازی به‌دنبال داشته است هزینه‌های میلیون دلاری بوده‌است. ازسوی‌دیگر افرای مانند اشتون کاچر و سرنا ویلیامز به‌معنای واقعی کلمه از ارزهای دیجیتال حمایت می‌کنند. آنها افرادی هستند که واقعا ارز دیجیتال خریداری کرده‌اند و یا روی استارآپ‌های مرتبط با آن سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

اثرات سرمایه گذاری سلبریتی ها بر روی ارزهای دیجیتال

بنابراین بجای حمایت صرفاً زبانی، از نام، چهره و اعتبار خود برای همکاری با فلان آلت‌کوین یا صرافی هزینه می‌کنند و به‌واسطه پذیرش ریسک حضور در این صنعت، پشتوانه قوی‌تری را برای ارزهای دیجیتال موجب می‌شوند.

درهر حال شاید باز هم بشنویم که سلبریتی دیگری در کریپتو سرمایه‌گذاری کرد، اما از آنجایی که این امر رویدادی نادر است برای ایجاد پذیرش عمومی ارزهای دیجیتال کافی نیست. بهتر است سلبریتی‌ها بجای صنعت کریپتو و جامعه مربوط به آن، تمرکز خود را روی هسته اساسی این صنعت بگذارند که آن هم ایجاد پلتفرم‌هایی است که این کسب‌وکارها و عموم مردم خواهان آن هستند.

در ۱۷ آپریل سرنا ویلیامز تبدیل به آخرین چهره معروفی شد که در ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کرد. او از طریق حساب اینستاگرامی خود اعلام کرد که در سال ۲۰۱۴ شرکت سرمایه‌گذاری‌ای تحت عنوان سرنا ونچرز (Serena Ventures) را راه‌اندازی کرده‌است. نکته قابل توجه برای ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری این شرکت روی صرافی کوین‌بیس (coinbase) است که او را تبدیل به پشتوانه‌ی یکی از بازیگران اصلی این صنعت‌ می‌کند.

مشخص نیست ویلیامز چه‌میزان در این بزرگترین صرافی ارز دیجیتال آمریکایی سرمایه‌گذاری کرده است. او در طول دوران حرفه‌ای خود نزدیک به ۹۰ میلیون دلار جایزه نقدی برده است که ۱۸ میلیون دلار از آن‌را در سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ بدست آورده است. این بیانگر آن است که سرمایه‌گذاری او اگر خیلی عظیم نباشد، حتماً میزان قابل توجهی خواهدبود.

ویلیامز تنها نیست، اشتون کاچر بازیگر و مدل سابق Calvin Klein نیز نشان داده‌است که اهل اینگونه سرمایه‌گذاری های ریسکی است. او شرکت سرمایه‌گذاری خود موسوم به A-Grade Investments را در سال ۲۰۱۰ راه‌اندازی کرد. او مبلغ نامعلومی را سال ۲۰۱۳ در شرکت بیت‌پی (Bitpay) سرمایه‌گذاری کرد و در ژوئن ۲۰۱۴ نیز ۱۲ میلیون دلار به پروژه بلاکچین شرکت امنیت سایبری بیت‎گو (Bitgo) اختصاص داد.

این سرمایه‌گذاری‌ها بیانگر آن است که کاچر به ارزهای دیجیتال اعتقادی راسخ دارد و این نکته بواسطه نظری که پیرو سرمایه‌گذاری‌اش در بیت‎گو داد، قوت گرفت. او گفت :

مردم در نهایت می خواهند احساس کنند که ثروتشان در امنیت است.

اثرات سرمایه گذاری سلبریتی ها بر روی ارزهای دیجیتال

کریپتو باید روی پای خودش بایستد

این موضوع تازه‌ای نیست که سلبریتی‌ها به کریپتو جذب می‌شوند یا صنایع مرتبط به کریپتو به آنها جذب می‌شود، زیرا نه تنها این افراد در پی بدست آوردن پول بیشتری هستند بلکه می‌خواهند از طریق ارتباط پروژه‌های نوآورانه چهره‌ای هماهنگ با مد روز از خود بجای بگذارند. این دلیل خوبی است چرا که آنها از طریق ارزهای دیجیتال کسب محبوبیت می‌کنند و همین امر منتج به سرمایه‌گذاری مادی و معنوی آنها در این صنعت می‌شود.

گفته می‌شود که ممکن است حضور افراد مشهور به آن اندازه که تصور می‌شود، به نفع این صنعت نباشد. روشن است که در موارد خاص، خرید مستقیم ارز دیجیتال و حتی سرمایه‌گذاری توسط افراد مشهور، منجر به رشد صنعت ارز دیجیتال نشده‌است. رشدی که باعث کمک به سرمایه‌گذاران و کارآفرینان باشد.

منبع: cointelegraph

درباره نویسنده

ali ahmadi

نظر بدهید