ماینینگ

بازار تجهیزات ماینینگ تا سال 2023، 10 درصد رشد خواهد کرد

mining-equipment
نوشته شده توسط kazem

طبق پیش‌بینی شرکت تحلیلی ریپورت لینکر (Reportlinker) تا سال ۲۰۲۳ ، بازار جهانی تجهیزات استخراج به میزان بیش از ۱۰ درصد رشد خواهد کرد.

پیشرفت تجهیزات ماینینگ

آخرین مطالعه توسط کارشناسان این شرکت بیان می‌کند که افزایش استفاده از تجهیزات برای استخراج ارزه‌ای دیجیتال ، نتیجه توسعه سریع پروژه‌های ارزهای دیجیتال خواهد بود. بیش‌ترین رشد بر روی تجهیزات اسیک (ASIC) و پردازشگرها ثبت خواهد شد.

مثلا اگر روند تولید دستگاه های ماین شرکت بیت مین را بررسی کنیم خواهیم دید که دستگاهای تولید شده در سال 2019 نسبت به سال های قبل بسیار پیشرفته تر و به صرفه تر( از نظر میزان استفاده از برق و بازده بالا) هستند. و همین عامل کم مصرفی یکی از روش های جذب مشتری جدید در کشور هایی که هزینه برق بالا است، می باشد.

هزینه‌های عملیاتی بالا ، که به سودآوری پایین منجر می‌شود ، مشکل اصلی برای بازار تجهیزات جهانی برای استخراج دارایی‌های دیجیتال شده‌است. فروپاشی هزینه بیت کوین و آلتکوین در سال ۲۰۱۸ نه تنها منجر به کاهش فروش دستگاه‌های ماینینگ شد، بلکه منجر به کاهش تعداد استخرها شد .

بیشتر بخوانید: سودمند ترین دستگاه های ماینینگ

این وضعیت در سال ۲۰۱۹ آغاز شد ، زمانی که بازار تثبیت شد و بسیاری از ماینرها به کار خود بازگشتند. تحقیقات ریپورت لینکر تاکید می‌کند که با افزایش هزینه بیت کوین و آلتکوین در سال‌های آتی ، فعالیت‌های مربوط به استخراج افزایش خواهد یافت که به طور طبیعی تاثیر مثبتی بر تقاضا برای تجهیزات تولید نشانه‌ها دارد .

باید توجه داشت که صنعت ماینینگ در حال تبدیل شدن به یک فعالیت سودآور است که افزایش قیمت ارزهای دیجیتال می تواند یکی از دلیل های آن باشد اما اگر به تجهیزات ماینینگ هم نگاهی بیندازیم متوجه خواهیم شد که معرفی تجهیزات با مصرف انرژی (برق) کمتر و توان قدرتی و عملکرد بالا از دلایل اصلی آن است.

همچنین بخوایند: آیا زمان خوبی برای خرید سخت افزای ماینینگ است؟


منیع  coinspot

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید