بیت کوین خبرها

پیتر برانت پیش بینی کرد که قیمت بیت‌کوین در کوتاه مدت به 6500 دلار خواهد رسید

پیتر برانت پیش بینی کرد که قیمت بیت‌کوین در کوتاه مدت به 6500 دلار خواهد رسید
نوشته شده توسط ali ahmadi

پیتر برانت، معامله‌گر با تجربه‌ی کالاهای اساسی در روز شنبه اعلام کرد که همانند شکل زیر، این ارز دیجیتال  سطوح مقاومتی نزدیک ۵,۷۴۵ دلارّ را تجربه خواهد کرد. احتمال بالایی وجود دارد که قیمت بیت‌کوین کاهش یابد، این بدان معنی است که معامله‌گران نسبت به خرید آن در قیمت‌های بالا اطمینان ندارند. بنابراین کسانی که بیت‌کوین را در سطح حمایتی ۵ هزار دلاری خریداری کرده‌اند ممکن است با سود تقریبا ۷۴۵ دلار به ازای هر بیت‌کوین تمایل به فروش ارزهای دیجیتال خود داشته باشند.

با این وجود، این بدان معنی نیست که روند صعودی بیت‌کوین می‌تواند به پایان برسد. برانت اظهار داشت؛ با خرید معامله‌گران در سطح کمینه‌ی جدید، قیمت آن می‌تواند به ۶۵۰۰ دلار برسد. وی اظهار داشت:

پیتر برانت پیش بینی کرد که قیمت بیت‌کوین در کوتاه مدت به 6500 دلار خواهد رسید
این احتمال وجود دارد که بیت‌کوین به هدف خود در سطح کلیدی مقاومتی برسد. اصلاح قیمتی پیش از حرکت به سوی سطح ۶۵۰۰ دلاری امکان پذیر است.

عناصر کلیدی در پیش‌بینی برانت

دو عنصر کلیدی اساس پیش‌بینی قیمت ۶۵۰۰ دلاری بیت‌کوین را تشکیل می‌دهد. می‌توان این عناصر را به‌طور ساده در نمودار زیر مشاهده کرد.

پیتر برانت پیش بینی کرد که قیمت بیت‌کوین در کوتاه مدت به 6500 دلار خواهد رسید

سطح مقاومت کنونی

شکل گیری الگوی پرچم(نشان‌دهنده‌ی افزایش قیمت) در بیت‌کوین تایید شده است. این ارز دیجیتال هم‌اکنون سطح مقاومتی ۵,۷۸۳ دلاری را در کوتاه مدت آزمایش می‌کند. برانت این ناحیه را برای اهمیت تاریخیش برجسته کرده است. خط افقی سیاه در نمودار قیمتی به عنوان حمایت حیاتی در مقابل کاهش قیمت بیت‌کوین عمل می‌کند. قیمت بیت‌کوین در جولای ۲۰۱۸ در افزایش کوتاه از سطح ۵۷۸۳ دلار به ۸۵۰۰ دلار رسید. هم اکنون این سطح هدف قیمتی بیت‌کوین را تشکیل می‌دهد.

در صورتی که این سطح قیمتی همراه با افزایش تقاضا شکسته شود، احتمال دست‌یابی به سطح ۶ هزار دلاری افزایش خواهد یافت. از نظر پیتر برانت، درصورتی که این ناحیه‌ی مقاومت روانشناختی شکسته شود، قیمت آن می‌تواند به ۶۵۰۰ دلار برسد.

ناحیه‌ی اصلاح قیمت

ناحیه‌ی اصلاح قیمتی تنها یک ابزار ارزیابی ریسک است. در صورتی که فرض کنیم پیش‌بینی برانت صحیح است. بعلاوه شاخص قدرت نسبی(Relative Strength Index) هم اکنون در محدوده‌ی اشباع خرید قرار دارد(هم اکنون در بالای ۷۰ قرار دارد). می‌توان استدلال کرد که اصلاح قیمتی هر زمانی ممکن است اتفاق بیفتد. در این صورت قیمت بیت‌کوین می‌تواند به سطح حمایت خود ۱۵ نوامبر ۲۰۱۸ در محدوده‌ی ۵,۱۹۶-۵,۱۹۹ دلار (خطوط نقطه چین سیاه) کاهش یابد.

در این ناحیه‌ی حمایتی می‌توان شاهد خرید مجدد و افزایش به ۵,۷۸۳ دلار بود. این حرکت می‌تواند سناریوی افزایش قیمت را در بازار ایجاد کند.

قیمت‌های بالاتر از ۶۵۰۰ دلار

هدف ۶۵۰۰ دلاری قیمت بیت‌کوین را می‌توان به دلیل اهمیت فصل معاملاتی اکتبر-نوامبر که توسط برانت اعلام شده است، در نظر گرفت. با این وجود، باید سطح قیمتی ۶,۸۳۷ دلاری را نیز به عنوان هدف دیگر قیمت آن در میان مدت در نظر گرفت. این سطح قیمتی که با نقطه چین مشخص شده است، پانزده مرتبه در طول ۱۲ ماه گذشته به عنوان سطح مقاومتی آزمایش شده است. این سطح یازده مرتبه در مقابل افزایش قیمت و شکست مقاومت کرده است، در نتیجه قیمت این ارز دیجیتال به سطح ۶۵۰۰ دلاری بازگشته است.

برانت در گذشته اعلام کرده بود که قیمت بیت‌کوین می‌تواند به ۱۰۰ هزار دلار برسد.

درباره نویسنده

ali ahmadi

نظر بدهید