خبرها

کشف یک آسیب پذیری جدی در بلاک چین ترون

Tron (TRX) blockchain
نوشته شده توسط kazem
  • آسیب‌پذیری حیاتی در بلاک چین ترون ممکن است جرقه یک انحطاط گسترده را بزند.
  • ترون یک آسیب‌پذیری بزرگ را فاش کرد که می‌توانست منجر به هرج و مرج کامل بر روی بلاک چین آن شود.

کمپانی ترون در پلتفرم افشاگری هکر وان (HackerOne) یک آسیب پذیری جدی  در شبکه اش را با همه جزئیات مطرح کرد که برطرف شده و می توانست در صورت ادامه دار بودن منجر به از بین رفتن بلاک چین آن شود.

آسیب پذیری ترون

این افشاگری با ارسال تعدادی درخواست مخرب، یک حمله کننده می توانست تمام حافظه موجود را پر کند و به طور موثر یک حمله Dos را با به کارگیری کد های مخرب در یک قرارداد هوشمند بر روی شبکه TRX ترتیب دهد.

جزئیات این افشا به شرح زیر است:

با استفاده از یک ماشین، یک حمله کننده می توانست به تمام یا 51 درصد از گره های اصلی حمله DDOS ارسال کند و شبکه ترون را غیرقابل استفاده یا از دسترس خارج کند.

محققان امنیت اینترنتی که این آسیب پذیری را کشف و افشا کردند، 1,500 دلار جایزه گرفتند. این مشکل ابتدا در 14 ژانویه گزارش شد ولی به تازگی و پس از حل کردن آن به طور عمومی افشا شد.

هکر های کلاه سفید سال گذشته از راه گزارش باگ ها 878,000 دلار روی هم رفته جایزه گرفته اند.

بزرگ ترین پرداخت کننده های جوایز Block.one و صرافی رمزارز کوین بیس بوده که 290,381 دلار پرداخت کرده و در نهایت سومین آن ترون است که در سال 2018 حدود 76,200 دلار پرداخت کرده است.

از ابتدای فوریه سال 2019 هم EOS.io که کمپانی مسئول توسعه چهارمین رمزارز بزرگ از نظر حجم بازار، آیاس است، برای شناسایی 5 آسیب پذیری جایزه داده است.

این خبر می تواند روی افکار عمومی تاثیر بگذارد و این شک را به دل کاربران ترون بیاندازد که آیا همچنان آسیب پذیری های بیشتری ممکن است در شبکه TRX پیدا شود؟و این که آیا این آسیب پذیری ها قرار است توسط تیم توسعه دهنده ترون پیدا شود یا توسط هکر هایی که فرصت را برای استفاده از آن از دست نمی دهند؟


fxstreet

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید