بیت کوین

بعد از مرگ شما چه اتفاقی برای بیت کوین هایتان می افتد؟

bitcoin
نوشته شده توسط kazem

اگر شما هم از آن دسته از افرادی هستید که در کیف پول خود مقدار زیادی ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین و اتریوم و سایر ارز ها دارید، تا کنون به این فکر کرده اید که اگر اتفاقی برای شما بی افتد چه بلایی بر سر دارایی دیجیتال شما خواهد آمد؟ آیا می شود برای ارزهای خود وراثتی تعیین کرد؟ اگر به دنبال جواب این سوال ها هستید پس با ما همراه شوید.

ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین از امنیت بسیار زیادی برخوردار هستند و دسترسی به آنها تنها از طریق داشتن کلید خصوصی کیف پول امکان پذیر است. در صورتی که کلید خصوصی کیف پول خود را به هر دلیلی گم کنید، دارایی های شما برای همیشه از دسترس خارج می شوند.

توجه: مسدود شدن حساب یا گم کردن رمز عبور و رمزتوکن موارد قابل بازگشت هستند، که با پیگیری از سایت یا شرکت مربوطه می توان بازیابی دوباره انجام داد.

این طور نیست که دارایی های شما نابود شوند، بلکه دارایی های شما همیشه در شبکه وجود خواهد داشت ولی هیچ گاه نمی توانید بدون داشتن کلید خصوصی به آن دسترسی داشته باشید.

تا وقتی زنده هستید از این کلید خصوصی خود به خوبی مراقبت می کنید تا دست افراد دیگر نیافتد، و آن را در مکانی امن و قابل دسترسی نگهداری می کنید، اما وقتی شما از دنیا رفتید چگونه می توان به این کلید خصوصی دست یافت؟ چگونه این ارزهای زنده به گور شده در کیف پولتان را به چرخه معاملات باز گردانیم؟

اهمیت وراثت بیت کوین

اگر چه هنوز این موضوع در حد بحث و تحقیق است و هنوز کمپانی خاصی چاره سیستماتیک ارائه نکرده است ولی می توان با کمک از روش های قدیمی یا یک سری قابلیت هایی که سیستم های فعلی ارائه می دهند این موضوع را حل کرد.

برای مثال برخی از سیستم های نگهداری از دارایی های دیجیتال قابلیتی دارند که دارایی های شما به طور خودکار پس از مدتی مشخص به شخص دیگری انتقال داده می شود.

برای مثال شما تعیین می کنید که در صورتی که 1 سال هیچ فعالیتی در حساب شما انجام نشود (Inactivity)، دارایی های شما به کیف پول شخص دیگری به طور خودکار منتقل شود.

از طرفی می توان از روش های سنتی هم به عنوان یکی از راه های چاره نام برد.

این بحث هایی که درباره وراثت بیت کوین پیش آمده است بیشتر علاقه مندی های دانشگاهی است [جنبه تحقیقاتی دارد]. بیت کوین های من در گاوصندوق نگهداری می شود و پسر و دخترم کار با ابزار های فناوری را بلدند. به نظرم به اندازه کافی ایمن است. خیالم از بابت میراثم راحت است.

هال فینی – دانشمند کامپیوتر

یکی دیگر از راهکار هایی که می توان برای وراثت بیت کوین پیشنهاد کرد، استفاده از کیف پول کاغذی بیت کوین است.

اگر دارایی های خود را در کیف پول کاغذی نگهداری کنید، کنترل آن در دسترس کسی خواهد بود که آن کاغذ را در اختیار داشته باشد. بنابراین می توانید آن کاغذ را خانه خود پیش دیگر اعضای خانواده خود نگهداری کنید.

اگر بخواهیم قبول کنیم که بیت کوین قرار است بماند، پس باید برای روزی که بیت کوین هست ولی ما نیستیم هم برنامه ریزی کنیم.

روش هایی که گفتیم روش هایی هستند که از قبل وجود داشتند و به شکلی برای منظوری که گفتیم قابل استفاده هستند ولی ممکن است در آینده ای نزدیک شاهد روش های نوین و کارامدتر از کمپانی ها و سرویس های جدیدی باشیم که وظیفه آن ها انجام کار های وراثت بیت کوین باشد تا در صورت مرگ صاحب بیت کوین، دارایی ها را به وارثان آن انتقال دهند.


ccn

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید