مقالات

بهترین و امن ترین کیف پول های اتریوم در سال ۲۰۱۹

wallet ethereum
نوشته شده توسط kazem

در حال حاضر اتریوم از لحاظ حجم دومین ارز دیجیتال بزرگ بازار پس از بیت کوین محسوب می شود. به این دلیل خیلی از سرمایه گذاران به طرف اتریوم روی می آورند و به شکل عادی این موضوع تقاضا را برای کیف پول های ایمن تر اتریوم بیشتر کرده است.

از جمله مواردی که باید تمامی کیف پول های ایمن ارزش دیجیتال داشته باشند می توان به برخی از آنها در پایین اشاره کرد:

کلید های خصوصی: کیف پول ها می بایست به شکلی باشند که مدیریت کلید های خصوصی را در اختیار کاربر قرار بگیرد.

برای استفاده راحت باشند: می بایست کیف پول دارای UI ظریف و متوازن باشد تا باعث راحتی استفاده آن شود.

گروه توسعه: می بایست گروه توسعه فعالی به همراه داشته باشد.

پشتیبانی و امنیت: می بایست خصوصیات پشتیبانی و بازیابی را هم داشته باشد.

هماهنگی: می بایست با سیستم عامل های گوناگون هماهنگ باشد.

چنان چه کیف پول یکی از موارد ذکر شده را نداشته باشد، کوین های افراد می توانند در ریسک باشد و در این حالت احتمال دارد مشکلات بزرگی را برای کاربران به وجود آورد. زمانی که درپی کیف پول هستید، اطمینان حاصل کنید که موارد ذکر شده را داشته باشد و بعد کوین های خود را در آن جا ثبت کنید. چنان چه تمایل داشته باشید با استفاده از بیت کوین و یا یک ارز دیجیتال دیگر به سرعت به اتریوم دسترسی داشته باشید، از ابزارهای پایین می توانید استفاده کنید. در اینجا ما بهترین کیف پول های اتریوم را برای لیست کرده ایم. تمامی آن ها موارد ذکر شده بالا را دارند.

کیف پول سخت افزاری نانو لجر اس (Ledger Nano S)

لجر نانو یکی از ارزان ترین کیف پول های سخت افزاری برای اتریوم محسوب می شود. در این جا اتر به شکل آفلاین روی ابزار ثبت می گردد. هر زمان که تمایل داشته باشید اتر را استفاده کنید ، لجر آن را با بهره گیری از کلید خصوصی ثبت شده بر روی ابزار امضا خواهد کرد. و این امکان برای شما فراهم شده است که در این کیف پول هم اتریوم و هم اتریوم کلاسیک را ثبت کنید.

Ledger Nano S wallet

از جمله موارد خوبی که می توان درباره لجر گفت این است که دارای یک صفحه OLED کوچک هستند که به شما اجازه خواهد داد که تراکنش های خود را مدیریت کنید. امنیت به اندازه ای قوی است که کاربر می تواند از لجر خود حتی بر روی رایانه هک شده هم استفاده کند.

کیف پول سخت افزاری ترزور (Trezor)

از همین ابتدا باید این را به شما بگوییم که کیف پول ترزور نخستین کیف پول ساخته شده برای بیت کوین است. ولی در حال حاضر ترزور قادر است برای اتریوم هم با استفاده از سطح کاربری شبکه ای مای اتر ولت (My Ether Wallet) استفاده شود. آن اتر را به شکل آفلاین روی یک تراشه الکترونیک ایمن قرار می دهند که تنها موقعی که با پسورد خود وارد می شوید، شروع به کار کند.

wallet

می توان گفت که این کیف پول ابزار سبک و قابل حملی می باشد و در ۳ رنگ سفید، خاکستری و مشکی وجود دارد و قیمت آن تقریباً ۹۹ دلار می باشد.

کیف پول Atomic برای کامپیوتر

این کیف پول یک روش پایانی برای اتریوم و توکن های ERC20 محسوب می شود. این کیف پول باعث می شود که فرد به ثبت، مبادله و خرید اتریوم با کارت بانکی بپردازد. در سال های بعد، اتریوم با بهره گیری از Atomic Swaps برای مبادله استفاده می شود که روشی کاملا غیر متمرکز برای مبادله کریپتو و بدون درگیر کردن واسطه ها می باشد.

atomic

Atomic Wallet بیشتر از ۳۰۰ ارز دیجیتال را مورد پشتیبانی قرار می دهد و یک سطح کاربری برای تمامی توکن های ERC20 را ایجاد می کند. به طور کلی شکار قادر است یک آدرس تماس وارد کند و کوین سفارشی خود را در این کیف پول داشته باشد. این کیف پول، کلید های خصوصی شخص را بر روی ابزار رمزگذاری خواهد کرد و به کاربر دسترسی و کنترل کامل بر وجوه را خواهد داد. این کیف پول حدودا برای هر سیستم عامل کامپیوتر وجود دارد و به در روزهای ایند برای اندروید و iOS هم ساخته می شود.

کیف پول کامپیوتر اگرودوس (Exodus)

Exodus نخستین کیف پول کامپیوتر چند ارزی به شمار می رود. و می توان به شکل رایگان از آن استفاده کرد، و دارای یک UI جذاب است. به محض این کیف پول را باز کردید، یک نمودار پای کل پورتفوی شما را نشان خواهد داد. آن از چندین ارز دیجیتال از جمله اتریوم پشتیبانی می کند و نخستین کیف پول رایانه می باشد که Shape Shift بر روی آن ساخته شده تا کاربران به مبادله ارز های دیجیتال بپردازند.

exodus

با این حال، برای بهره گیری از اگرودوس می بایست به اینترنت همیشه متصل باشید ولی نگران نباشید چرا که کلید های خصوصی کاربر هیچوقت ابزار او را ترک نمی کنند. خصوصیاتی مثل بازگردانی ایمیل در یک کلیک و کلید های سید پشتیبان برای احیای کیف پول، امنیت وجوه را تضمین خواهد کرد.

آپدیت: در حال حاضر اگرودوس بیشتر از صد ارز دیجیتال را پشتیبانی می کند. آن ها علاوه بر Shape Shift صرافی های همکار بسیاری دارند که این یعنی دارایی های قابل معاوضه بیشتری ارائه می شود. تامین نقدینگی از جانب همکاران گوناگون، مبادله را در اگرودوس سریع تر و مطمئن تر کرده است.

این کیف پول به ایمیل شخصی شما احتیاجی ندارد که البته این گزینه برای اشخاصی که تمایل دارند لینک پشتیبان ایمیل را داشته باشند، موجود است. می توان هر آدرس ایمیلی را برای این کار استفاده کرد و یا حتی اصلا از ایمیل استفاده نکنید. این ایمیل فقط یکبار و برای فرستادن لینک پشتیبان استفاده می شود. حریم خصوصی بسیاری برای اگرودوس مهم است و آن ها هیچ نوع داده شخصی کاربر را حتی آدرس ایمیل را هم ثبت نمی کنند. کاربران اگرودوس همین طور قادر هستند به ارسال و دریافت وجوه از قرارداد های هوشمند بپردازند.

کیف پول تلفن همراه جکس Jaxx

کیف پول Jaxx قادر است یک چندین دارایی را پشتیبانی کند که به وسیله ی کمپانی Decentral در کانادا ساخته شده است. این کیف پول قادر است چندین ارز دیجیتال از جمله اتریوم را پشتیبانی کند و طراحی ظریف با خصوصیات امنیتی قوی دارد. در این کیف پول، کلید های خصوصی هیچوقت ابزار را ترک نمی کنند و خصوصیاتی مثل کلید های سید فرد را قادر می سازد که وجوه خود را هر زمان که احتیاج بود بازگردانی کند. این کیف پول یک جامعه توسعه یافته فوق العاده ای دارد که مراقب نوآوری و نگهداری این محصول می باشند.

jaxx- wallet

از این کیف پول می تواند در سیستم عامل های اندروید، iOS، Mac OS، ویندوز و لینوکس استفاده کرد. آن ها در ماه های آینده قرار است که یک کیف پول سخت افزاری را هم بسازند.

کیف پول کامپیوتر Mist

این کیف پول جز کیف پول های رسمی اتریوم محسوب می شود. زمانی که این کیف پول را نصب کنید، یک زمان می برد تا آغاز به کار کند به دلیل اینکه با همه نود های اتریوم سازگاری دارد. پس از اجرای این فرآیند، کاربر را به تنظیم یک پسورد ایمن تشویق خواهد کرد. شما می بایست این پسورد را به خاطر بسپارید چرا که اگر آن را از یاد ببرید، راه دیگری برای دسترسی به این کیف پول نخواهید داشت.

این فرآیند به شکل عادی و مثل هر کیف پول دیگر می باشد. در این کیف پول، فرد به یک جفت از کلید های خصوصی و عمومی برای اجرای تراکنش ها دسترسی دارد. نیازی نیست درباره امنیت نگرانی داشته باشید چرا که کلید های خصوصی فرد بر روی ابزار قرار دارند. Mist هم با بهره گیری از Shape Shift امکان مبادله ارز های دیجیتال را ایجاد کرده است.

کیف پول کامپیوتر متامسک MetaMask

می توان گفت که کیف پول Meta Mask یکی از کیف پول های محبوب برای اتریوم محسوب می شود. و مثل یک مرورگر برای دسترسی به شبکه اتریوم می باشد. این کیف پول نه تنها کاربر را قادر به ذخیره و ارسال اتریوم می شود بلکه به او اجازه خواهد داد تا به برنامه های غیر متمرکز اتریوم را هم دسترسی داشته باشد. این کیف پول دارای یک طراحی بصری می باشد که کاربر می تواند سریعا از شبکه آزمایشی به شبکه اصلی اتریوم وضعیت را تغییر دهد.

wallet

در این کیف پول، کلید های خصوصی رمزگذاری شده بر روی دستگاه فرد ثبت شده اند که کاربر قادر است هر موقع که می خواهد آن ها را بیرون آورد.

کیف پول شبکه ای مای اتر ولت (My Ether Wallet)

کیف پول My Ether Wallet با سایر کیف پول های سنتی دیگر فرق دارد چرا برعکس سایر کیف پول های شبکه ای در اینجا خود کاربر کلید های خصوصی را بر روی دستگاه خود مدیریت می کند. و این را هم باید گفت که این کیف پول متن باز است و سرور شخص ثالث ندارد که در اینجا شما قادر هستید به نوشتن و دسترسی به قراردادهای هوشمند بپردازید.

myetherwallet

امکان مبادله بیت کوین به اتریوم و برخلاف این کیف پول تعبیه شده است. شخص قادر است لجر نانو و یا ترزور خود را هم متصل کند تا به وجوه خود در محیط مرورگر My Ether دسترسی پیدا کند.

کیف پول شبکه ای کوین بیس (Coinbase)

یکی از محبوب ترین کیف پول های بین کوین کوین بیس است. این کیف پول اتریوم را هم پشتیبانی می کند. این کیف پول چنان چه که به کشور شما خدمات عرضه کند، روشی سریع و ارزان برای ثبت اتریوم به شمار می رود.

Coinbase-wallet

برای استفاده از کوین بیس می بایست اقدامات پایین را انجام دهید:

 • در کوین بیس ثبت نام کنید.
 • آدرس عمومی خود را بگیرید.
 • اتریوم خود را به آدرس عمومی کوین بیس منتقل کنید.
 • اتریوم را بر روی کوین بیس ثبت کنید.

ولی مشکل کار در اینجاست که کلید های خصوصی در کنترل شما نیست چرا که بر روی سرور های میزبانی شده کوین بیس ثبت شده اند. می توان گفت که این روش در زمان کوتاه برای ثبت اتریوم مناسب خواهد بود. چنان چه تمایل داشته باشید که اتریوم های خود را برای زمان طولانی نگه دارید، پیشنهاد می کنیم که از کیف پول کاغذی یا سخت افزاری استفاده نمایید.

کیف پول سخت افزاری کیپ کی (KeepKey)

می توان گفت که این کیف پول جز گران ترین کیف پول های سخت افزاری برای اتریوم محسوب می شود که اتریوم های شما را در یک محیط آفلاین نگهداری می کند و همان خصوصیات لجر نانو اس و یا ترزور را عرضه می کند.

keepkey-wallet

این کیف پول سخت افزاری از این ۲ رقیب خود صفحه بزرگ تری دارد و اندکی سنگین است. بدنه پلاستیکی کیپ کی آن را در مقابل رویداد هایی مثل افتادن و … آسیب پذیر می کند. چنان چه این سطح کاربری این کیف پول را می خواهید، کیپ کی می تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد.

سخن پایانی

اتریوم هنوز جوان می باشد و در بازار می تواند توسعه پیدا کند. به همین دلیل که اکوسیستم کیف پول در حال حاضر، گزینه های بسیار محدودی دارد. ولی من اطمینان دارم که همچنان که این تکنولوژی تکامل پیدا می کند، کیف پول های تازه اتریوم برای هر نوع کاربری موجود خواهند بود. به شکل دائم مراقب اخبار هیجان برانگیز اتریوم در این حوزه باشید. امیدوارم این مطلب در انتخاب کیف پول مناسب اتریوم به شما کمک کند. نظرات خود را درباره کیف پول های اتریوم که استفاده کرده اید را با ما در میان بگذارید.


منبع coinsutra

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

6 نظر

 • سلام. من ۲۱۰۰۰دوج کوین داخل کیف پول جکس رو کامپیوترم دارم الانم میخوام موجودیمو به کیف پول دوج چین منتقل کنم ولی عمل انتقال انجام نمیشه میشه راهنمایی کنید

  • این مشکل به دلایل متفاوتی میتونه رخ بده. بهتر هست اول کلید خصوصی کیف پولتون رو یادداشت کنید یا یک پشتیبان از اون به هر نحو تهیه کنید و بعد کیف پولتون رو به آخرین نسخه آپدیت کنید. ضمنا با کلید خصوصیتون روی یک سیستم دیگه تست کنید که آیا این مشکل روی سایر سیستم‌ها هم وجود داره یا نه. حتما هم دقت کنید که از IP ایران استفاده نکنید. در هر صورت شما باید کلید خصوصی همه‌ی رمز ارز هاتون رو در محل دیگه‌ای ذخیره کنید. بعد از به دست آوردن کلید خصوصی رمز ارز دوج خودتون میتونید با وارد کردن کلیدهای خودتون رمز ارزتون رو در سایر ولت‌ها داشته باشید. برای به دست آوردن کلید خصوصی در کیف پول Jaxx می‌تونید از منو، Tools و Display Private Keys استفاده کنید.
   ضمنا قابلیت Shape shift ولت جکس در ایران مسدود شده است.

 • سلام
  من دنبال یه کیف پول ایمن و خوب برای XRP هستم، گزینه های مختلفی وجود داره، نمیدونم چه کیفی رو انتخاب کنم، لطفا یک کیف پول موبایلی خوب برای ریپل به من معرفی کنید. ممنونم

  • سلام. به نظرم بین تمام کیف پول‌های موبایلی که برای رمز ارز XRP وجود داره، کیف پول Toast wallet از همه کیف پول‌ها ایمن‌تر و بهتر هست. فقط توجه کنید برای ثبت یک آدرس کیف پول برای خودتون، باید ۲۰ XRP به شبکه ریپل کارمزد پرداخت کنید و این ارتباطی به نوع کیف پولتون نداره

نظر بدهید