خبرها

هکرها 7000 بیت کوین از صرافی بایننس به سرقت بردند

Binance Hacked: Bitcoin Exchange Suffers $40 Million
نوشته شده توسط kazem

دیروز 17 اردیبهشت خبری از هک شدن صرافی بایننس منتشر شد، که در آن هکرا ها 7هزار بیت کوین  به ارزش بیش از 40 میلیون دلار را به سرقت برده اند

هک بایننس

صرافی بایننس که یکی از بزرگترین صرافی های ارز دیجیتال دنیاست. این صرافی در میان پنج صرافی برتر ارزهای دیجیتال در جهان قرار دارد. محبوبیت صرافی بایننس به سبب ویژگی های کابردی آن از جمله پشتیبانی از چندین زبان مختلف (انگلیسی، چینی، ژاپنی، کره ای)، داشتن رابط کاربری ساده و توانایی بسیار بالا در سرعت پردازش داده ها است. بایننس قادر به پردازش 1.4 میلیون سفارش در ثانیه است.

بیشتر بخوانید: ترجمه کامل شرایط استفاده از خدمات صرافی بایننس

بر اساس این خبر، هکرها با استفاده از روش های متنوعی مانند تکنیک های فیشینگ و ویروس های متنوع سعی کرده اند که وارد کیف پول های بیت کوین شده و موجودی آن ها را خالی کنند! بر اساس همین گزارش، دستیابی به بسیاری از کدهای ۲FA و کلیدهای API از طریق همین روش برای هکرها ممکن شده است.

قبل از نیز در تاریخ 3 بهمن 97 نیز خبری مبنی بر هک این صرافی  از طرف CCN پخش شده بود ولی چند ساعت بعد از آن چانگ پنگ ژائو مدیر عامل بایننس آن را تکذیب کرد و گفت:

این خبر های دروغین برای ایجاد ترس در میان افراد است و این جریان بخشی از داستان خبرگزاری غیر حرفه ای و بی مسئولیت است.

فیشینگ؟

فیشینگ (Phishing) به تلاش برای بدست آوردن اطلاعاتی مانند نام کاربری، گذرواژه، اطلاعات حساب بانکی و… از طریق جعل یک وب‌سایت، آدرس ایمیل و… گفته می‌ شود و یا به عبارت ساده‌ تر وقتی شخصی سعی می‌ کند شما را فریب دهد تا اطلاعات شخصی‌ تان را در اختیارش بگذارید، یک حمله فیشینگ اتفاق می‌افتد.

طبق بیانیه منتشر شده در وب سایت این صرافی، بیت کوین های دزدیده شده از کیف پول گرم (کیف پول های آنلاین) به سرقت رفته اند که دو درصد از دارایی بایننس در آنها نگهداری می شود. مدیر عامل بایننس معتقد است کیف پول های بایننس مورد حمله قرار نگرفته اند.

مدیرعامل ترون برای نشان دادن حمایت خود از این صرافی گفت:

اگر چانگ پنگ ژائو موافق باشد برای حمایت از بایننس به شخصه ۷ هزار بیت کوین به ارزش ۴۰ میلیون دلار در بایننس واریز خواهم کرد تا بایننس کوین، ترون و BTT (توکن‌های بیت تورنت)بخرم. نیازی به ترس، شک و شبهه نیست. سرمایه ها با وجود SAFU در امنیت کامل قرار دارند

تکلیف چیست؟

با این حال بررسی امنیت بایننس، یک هفته طول می کشد. در این مدت واریز و برداشت از بایننس مسدود شده است. امکان کنترل برخی حساب ها و تغییر قیمت ها توسط هکر ها ممکن است. هرچند با توجه به عدم امکان برداشت از حساب، انگیزه آنها برای این کار کمتر می شود. در این مدت ترید در بایننس مختل نبوده و کاربران می توانند همچنان ترید کنند.

ضرر ناشی از این سرقت، از محل صندوق دارایی امن (SAFU) تامین می شود. این صندوق در سال 2018 برای مواقع ضروری تشکیل شد و دارایی این صندوق از کمیسیون های معاملات بایننس می باشد.

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید