بلاک چین

دانشگاه RMIT اولین دوره بلاک چین در استرالیا را برگذار می کند

Blockchain-course
نوشته شده توسط kazem

با فراگیر شدن فناوری بلاک چین، بسیاری از دانشگاه ها دوره های آموزشی را برای علاقه مندان طراحی می کنند. طبق گفته های Business Australia Inside، دانشگاه RMIT استرالیا اولین دوره دانشگاهی بلاک چین خود را آغاز کرده است.

توسعه بلاک چین

این دوره با عنوان «توسعه استراتژی بلاک چین» به مدت هشت هفته با همکاری مشترک بین مرکز فناوری بلاک چینRMIT و کمپانی های Accenture و fintech Stone & Chalk  آغاز می شود. در توضیحات این دوره آنلاین که یک برنامه عملی را فراتر از جنبه مفهومی بلاک چین بازگو کرده ، آمده که

شما نه تنها یک درک نظری از بلاک چین را می گیرید، بلکه می آموزید  که از آن استفاده نمایید.

در خصوص این دوره، جیسون پاتس، مدیر مرکز فناوری بلاک چین گفت:

بلاک چین یکی از آن چیزهایی محسوب می شود که خیلی از فناوری های گوناگون برای کارکرد آن با هم همکاری دارند. خیلی از این دوره ‌ها برای کمک به مدیران و رهبران مشاغل ساخته شده تا نه تنها چگونگی کار با تکنولوژی جدید و آن‌ چه پشت آن می باشد را درک نمایند، بلکه باید بازتاب مدل‌های تجاری و استراتژی کسب ‌وکار به وسیله ی این تکنولوژی را هم یاد بگیرند.

مدیر کل Stone & Chalk، آلن تسن ارتباطاتی قدرتمندی میان فین‌تک‌ ها، بانک ‌ها و بلاک چین را مشاهده می کند، پس این دوره را ضروری خواهد بود:

در حال حاضر  بانک ‌ها به شکل های گوناگونی از تکنولوژی بلاکچین استفاده می‌کنند. درخواست جدی برای آموزش بلاکچین هست و شکاف مهارتی در بازار می بایست مورد توجه قرار گرفته باشد.

فراگیری روزافزون

درس ارائه گردیده به وسیله ی RMIT، نخستین فصل مشترک بلاک چین و محیط دانشگاهی نخواهد بود. دانشگاه Berkeley، یک دوره بین‌ رشته‌ای با موضوع بلاکچین عرضه می کند. همین طور در جنوب کالیفرنیا و در ماه ژوئن یک مطالعه جداگانه در مورد مسیرهای حرفه‌ای بلاک چین برای دانش‌آموزان انتشار پیدا خواهد کرد.

در دسامبر ۲۰۱۷، بورس اوراق بهادار استرالیا (ASX) گفته است که آن ها نخستین بورس اوراق بهادار در دنیا محسوب می شود که از بلاکچین برای جایگزین کردن سیستم فعلی پردازش سهام خود، بهره گیری می کنند.

بیشتر بخوانید: دانشگاهای که دوره‌‌ آموزشی بلاک چین ارائه می دهد

در ماه ژانویه امسال، فرودگاه بریزبن، برنامه ‌های خود را برای به وجود آوردن یک محیط هماهنگ با ارزهای رمزنگاری ‌شده در تمام پایانه‌ های فرودگاه خود اعلام کرد، با این برنامه‌ ها، فروشگاه‌ ها و رستوران ‌های که در ترمینال وجود دارند قادر به گرفتن بیت کوین، اتر و دش می باشند.


cointelegraph

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید