بلاک چین خبرها

کاکائو (Kakao) تاریخ راه اندازی پلتفرم بلاک چین خود را اعلام کرد

kakaos-blockchain-platform
نوشته شده توسط kazem

بر اساس اطلاعات منتشر شده از وب سایت کوین تلگراف در 13 می، شرکت کاکائو (Kakao)،بازوی بلاک چین غول اینترنتی کره جنوبی تاریخ راه اندازی پلتفرم بلاک چین کلایتن (Klaytn) خود را اعلام کرده‌است.

محرکه اصلی پذیرش بلاک چین

در این اعلامیه، پلتفرم کلایتن (Klaytn) در ۲۷ ژوئن سال ۲۰۱۹ راه اندازی خواهد شد و احتمالا یکی از محرک های اصلی پذیرش فناوری بلاک چین در این کشور خواهد بود.

شرکت کلایتن دارای سهم بازار ۹۶ درصدی در کره‌جنوبی با فعالیت در عرصه های پیام‌رسانی، بازی ، خدمات محتوا، خدمات مالی و خدمات سیار دارد.

تصمیم این شرکت برای راه اندازی پلتفرم بلاک چین قطعی است به طوری که پس از اعلام آن در ماه مارس سال گذشته، یک نسخه آزمایشی از کلایتن را در ماه اکتبر منتشر کرد که تمرکز اصلی این پلتفرم بلاک چینی بر روی برنامه‌های غیر متمرکز (DApps) است.

طبق آنچه در وایت‌‌ پیپر آمده است، بلاک‌‌ چین کلایتن رویکرد ترکیبی اتخاذ می‌‌کند که از مفاهیم نودهای اجماع (CN) و نودهای رنجر (RN) برای به دست آمدن مقیاس‌‌ پذیری و شفافیت بهره می‌‌برد.

 

تا ماه اکتبر سال گذشته، توسعه دهندگان این پلتفرم با حدود ده همکار داخلی و بین‌المللی برای آزمایش این اکوسیستم جدید کار می‌کردند.

اخیرا شرکت کاکائو برای افزایش بودجه ۹۰ میلیون دلاری دیگری برای پلتفرم کلایتن، سکه اولیه خود (ICO) را عرضه کرده‌است.

در ماه دسامبر ، این شرکت اعلام کرد که قصد دارد تا کل ۳۰۰ میلیون دلار را از طریق گراوند ایکس (Ground X)به منظور توسعه یک توکن بومی تامین کند.

این شبکه برای تشویق کاربران به مشارکت، به تناسب 10 میلیون توکن KLAY را بین هر دو نوع نود، بسته به کمکی که کرده‌‌اند، توزیع خواهد کرد. البته هنوز مقدار نسبت دقیقی اعلام نشده است. انتظار می‌‌رود که این شبکه هر سال توکن‌‌ های بیشتری را به عنوان پاداش بلوک صادر کند.

براساس گزارش وب سایت خبری اف ان نیوز در کره جنوبی، این شرکت همچنین قصد دارد بعد از انتشار این پلتفرم، یک کیف پول رمزنگاری یکپارچه را در برنامه پیام‌رسانی خود یعنی کاکائو تلک منتشر کند.


Cointelegraph

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

یک نظر

نظر بدهید