بیت کوین تحلیل

دلیل افزایش قیمت بیت کوین در چند روز اخیر چیست؟

analisys-bitcoin-price
نوشته شده توسط kazem

اکثر اوقات زمانی که خرید هیجانی را می بینید آن را FOMO می نامیم که به معنای ترس از دست دادن فرصت برای خرید می باشد. اغلب مردم نمی خواهند این فرصت بازار افزایشی را که به نظر نمی رسد فعلا متوقف شود را از دست بدهند. هم چنین افزایش جستجو کلمه بیت کوین در گوگل پس از افزایش قیمت را می توان مشاهده کرد که خیلی تعجب آور نیست.

آیا این خرید هیجانی می تواند به دلیل حضور نهاد های سرمایه گذاری باشد؟

طبق گزارشات، اخبار ارایه خدمات خرید و فروش بیت کوین در فیدلیتی منتشر شد که تاثیر مثبتی بر بازار داشته است. این شرکت بیش از 2.4 تریلیون دلار دارایی را مدیریت می کند و ورود این شرکت می تواند پای حدود 30 میلیون مشتری را به مبادلات بیت کوین باز کند.

بیشتر بخوانید: بعد از مرگ شما چه بلایی بر سر بیتکوین هایتان خواهد آمد

تاثیرنهنگ ها در قیمت بیت کوین

یکی دیگر از احتمالات این افزایش قیمت می تواند به دلیل خرید های هماهنگ شده باشد. فقط تعدادی از نهنگ های بزرگ قادر خواهند بود بازار را حرکت دهند. طبق شاخص ها می توان پی برد که حرکت نهنگ ها می تواند دارای یک سیستم هماهنگ شده باشد. این علائم نشان می دهد که موسسات در حال ورود به بازار بیت کوین هستند.

تاثیراستخراج بر قیمت بیت کوین

اگر بخواهیم به یک نکته کلیدی اشاره کنیم، نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین ممکن است در نتیجه نصف شدن پاداش استخراج (که در ماه مه 2020 رخ می دهد) به شدت افزایش یابد. جرا که به قیمت سال 2017 نگاهی بی اندازید می بینید که بعد از کاهش پاداش ماینر از 25 به 12.5 در سال 2016 قیمت بیت کوین به طور نجومی افزایش یافت که در اوج قیمت خود به 19,000 دلار رسید. بسیاری از کارشناسان نیز بر اساس این حاقظه تاریخی احتمال افزایش قیمت بعد از کاهش بعدی پاداش ماینر را بالا می دانند.

بیتکوین به دلیل محدود بودن مقدار عرضه که تعداد نهایی آن 21 میلیون عدد خواهد بود( در حال حاضر 17.5 میلیون از کل بیت کوین های موجود استخراج شده است) توسط بعضی از اقتصاددانان طلای دیجیتال نامیده می شود و این پدیده تاثیر گذار بر روی عرضه بیتکوین و در نتیجه قیمت آن می باشد.

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

یک نظر

نظر بدهید