بلاک چین خبرها

دومین فاز آزمایشی هش گراف (Hedera Hashgraph) در حال انجام است

hedera-hashgraph
نوشته شده توسط kazem

هش‌گراف چیست؟

هش گرف جایگزینی جدید برای بلاک چین است. این فناوری از یک Gossip Protocol (تبادل داده یک به یک) استفاده می کند به این شکل که هر گره در هش گرف می تواند اطلاعات امضا شده روی تراکنش های تازه و تراکنش های دریافت شده از دیگران را به همسایه های انتخاب شده به طور تصادفی پخش کند (که به آن رخداد می گویند). این همسایه ها رخداد های دریافت شده را در کنار اطلاعات بدست آمده از گره های دیگر در یک رخداد جدید جمع می کنند و سپس آن را به یک همسایه تصادفی دیگر ارسال می کنند. این فرآیند تا جایی ادامه می یابد که همه گره ها درباره اطلاعات ساخته شده یا دریافت شده در ابتدا آگاه شوند. به دلیل همگرایی سریعی که در Gossip Protocol وجود دارد هر بخش از اطلاعات می تواند به هر گره در شبکه با سرعت بالایی برسد.

تفاوت اصلی هش‌گراف با بلاک‌چین در ساز و کارهای اجماع است. روش اجماع هش‌گراف «زمزمه درباره زمزمه» (Gossip about Gossip) نام دارد.

در یک شبکه بلاک‌چین همه گره‌ها در یک لحظه واحد نسبت به انجام شدن یک تراکنش به اجماع می‌رسند اما در هش‌گراف هر گره در گوش گره دیگری به صورت تصادفی ایجاد تراکنش را زمزمه می‌کند! و گره بعدی با گره دیگری زمزمه می‌کند و این روند تا بی نهایت ادامه دارد.

فاز دوم آزمایش

شرکت ارائه دهنده راهکار هش گراف اعلام کرد این دفترکل عمومی وارد مرحله دوم از فاز آزمایشی شده و توسعه‌دهندگان می‌توانند قابلیت‌های آن را تست کنند.
شرکت هدرا (Hedera) واقع در دالاس آمریکا بر روی توسعه شبکه‌های بلاک‌چین پرسرعت متمرکز شده و هش‌گراف یکی از راهکارهای آنها بوده است.

هدرا در این باره می گوید

این پلتفرم، با توجه به ساختار DAG خود، می تواند صدها هزار تراکنش در ثانیه را انجام دهد، در حالی که بیت کوین و اتریوم  فقط تعداد انگشت شماری از معاملات را در ثانیه می توانند انجام دهند. علاوه بر این، هدرا با توجه به پیشرفت های پیش رو حریم خصوصی داده ها را مورد توجه قرار داده است.

مین هارمون، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت، توضیح داد:

ما بسیار هیجان زده هستیم که مصرف کنندگان نخستین طعم و مفهوم انواع آزادی مالکیت داده ها را به دست می آورند که پرداخت های کوچک می تواند به مدل های کسب و کار کمک کند.

این شرکت سال گذشته توانست در فروش توکن اختصاصی‌اش صد میلیون دلار کسب کند و با پشتوانه همین سرمایه قرار است از تاریخ ۱۳ می به گروهی از افراد اجازه دهد تا با هش‌گراف به صورت عملی کار کنند.

در گزارش خبری مربوط به شرکت هدرا از یک محصول جدید دیگر هم خبر داده شده که بر پایه هایپرلجر فبریک ساخته شده و نتیجه همکاری با بنیاد هایپرلجر است.

در این محصول جدید امکان استفاده از والت‌های اندروید و آی‌او‌اس هدرا فراهم شده و حتی با هایپرلجر فبریک افزونه‌ای برای مرورگر و پلاگین وردپرس هم در اختیار آزمایش کنندگان قرار گرفته است.

اگر آزمایش کنندگان از عملکرد هش گراف در فاز آزمایشی راضی باشند یعنی این پلتفرم شبه بلاک‌چینی توانسته از پس قراردادهای هوشمند و پرداخت‌های خرد بربیاید.

مانس هارمون در این باره می‌گوید:

این فاز آزمایشی و نتیجه آن کمک به رشد هش‌گراف است و می‌تواند یک موفقیت برزگ برای ما باشد.


BTCmanager

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

یک نظر

نظر بدهید