خبرها

نکاتی که هنگام سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال باید به آن توجه کنید

نکاتی که هنگام سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال باید به آن توجه کنید
نوشته شده توسط ali ahmadi

بازار ارزهای دیجیتال نوسان بسیاری دارد

ارزهای دیجیتال به دلیل نوسانات قیمت بزرگ طی دوره‌های کوتاه مدت، به دفعات توانسته‌اند که در تیتر خبرگزاری‌های بزرگ ظاهر شوند. نوسان قیمت در صنعت ارز دیجیتالی بسیار رایج است، به ویژه در میان ارزهای دیجیتال ثانویه‌ی نوظهور، هرچند که حتی ارزهای دیجیتال بزرگ و اصلی بازار همچون بیت‌کوین نیز به دلیل تغییرات قیمت چشم‌گیر شناخته شده‌اند. بخشی از این نوسانات قیمت ناشی از آن است که بازار ارزهای دیجیتال توسط یک نهاد مرکزی کنترل و قانون‌گذاری نشده است.

از سرمایه‌گذاری خود محافظت کنید

متاسفانه این صنعت نسبت به کار‌های خلاف مصون نیست و به دلیل عدم آگاهی کاربران، موارد متعددی از هک و کلاهبرداری در آن وجود دارد. شما باید به عنوان یک سرمایه‌گذاری مسئولیت‌پذیر به دنبال حفظ امنیت کلید‌های خودتان بوده و تنها از صرافی‌های ارز دیجیتالی معتبر و قابل اعتماد برای تجارت ارزهای دیجیتال استفاده کنید. باید به فکر ذخیره‌ی آفلاین دارایی‌های ارزهای دیجیتال خودتان باشید و هرگر اطلاعات شخصی مهم مانند اطلاعات کاربری و یا کلمه‌ی عبور خودتان را با شخص دیگری به اشتراک نگذارید.

عملکرد ارزهای دیجیتال

اگر شما در زمینه‌ی مبادله‌ی سهام و سایر ابزار‌های سنتی مالی تجربه داشته باشید، باید در نظر داشته باشید که ارز دیجیتال به طور معمول از الگوها و منطق‌های مشابه پیروی نمی‌کنند. به جای اینکه از داده‌های عملکردی و سرمایه‌ی در حال گردش تبعیت کنند، ارزهای دیجیتال معمولا نسبت به اخبار و اتفاقات پیرامون خودشان واکنش نشان می‌دهند و دچار تغییر قیمت می‌شوند. به همین دلیل شما به عنوان یک کاربر صنعت ارز دیجیتالی حتما باید از آخرین اخبار این صنعت آگاه بوده و نسبت به برخی از آن‌ها تصمیم‌های مبادلاتی مناسب اتخاذ کنید.

بهترین زمان برای سرمایه‌گذاری

ساده‌ترین قاعده‌ی سرمایه‌گذاری این است که در زمان کاهش قیمت‌ها خرید کنید و در زمان افزایش قیمت‌ها دارایی‌های خود را بفروشید، همین امر برای صنعت ارز دیجیتالی نیز صادق است. توکن‌های دیجیتال ابزار‌های جدیدی هستند که مشخص کردن بالا و پایین بودن قیمت آن‌ها کار ساده‌ای نیست. در مقایسه با ابزار‌های سنتی، داده‌های تاریخی صنعت ارز دیجیتال بسیار محدود هستند. به یاد داشته باشید که از خرید و یا فروش دارایی‌ها از روی ترس یا همان Panic Buy and Sell پرهیز کنید، زیرا در نهایت منجر به پشیمانی و ضرر مالی سنگین خواهد شد. در عوض اجازه دهید تا کمی زمان سپری شده و ارز دیجیتال مورد نظرتان به حالت عادی بازگردد.

نکاتی که هنگام سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال باید به آن توجه کنید

یک سرمایه‌گذاری با ریسک بالا

بسیار مهم است که بدانید ارزهای دیجیتال به عنوان یک سرمایه‌گذاری با ریسک بسیار بالا طبقه‌بندی می‌شوند، و شما باید تنها بخشی از سرمایه‌ی خود را در این صنعت وارد کنید. مانند هر ابزار مالی دیگری، در صنعت ارزهای دیجیتال نیز این احتمال وجود دارد که سود کلانی بدست آورید، با این حال هرگز بیشتر از آنچه که توانایی از دست دادن دارید، در این بازار سرمایه‌گذاری نکنید. هرگز خانه‌ی خود را برای سرمایه‌گذاری در یک بازار ریسک پذیر نفروشید.

همه‌ی ارزها برابر نیستند

احتمالا از این موضوع آگاهی دارید که در بازار ارزهای دیجیتال تعداد زیادی ارز دیجیتال متفاوت وجود دارد. قطعا نام ارزهای دیجیتال بزرگی همچون بیت‌کوین، اتریوم و لایت‌کوین به گوشتان خورده است. در واقع بیش از ۸۰۰ ارز دیجیتال مختلف وجود دارد و این رقم روز به روز افزایش می‌یابد. ارزهای دیجیتال مختلف با اهداف مختلفی ساخته شده‌اند، و شما به شکل گسترده‌ای در رابطه با ارز دیجیتال مورد نظر که قصد سرمایه‌گذاری در آن را دارید، اطلاعات جمع‌آوری کرده و با آگاهی کامل وارد بازار شوید. در نظر داشته باشید که میزان آگاهی شما تعیین کننده‌ی بخش اعظم سود و یا ضرر مالی خواهد بود.

ارزهای دیجیتال در حال تبدیل شدن به روند اصلی هستند

هرچه زمان بیشتری می‌گذرد، به تعداد دولت‌ها و سازمان‌های بین‌المللی که صنعت ارز دیجیتالی را در آغوش گرفته و ارزهای دیجیتال مختلف را می‌پذیرند، افزوده می‌شود. قانون، مقررات و نظارت در کنار نوآوری کارآفرین، در این بخش روز به روز افزایش خواهد یافت.

درباره نویسنده

ali ahmadi

نظر بدهید