خبرها

راه‌اندازی قابلیت پرداخت توسط ارزهای دیجیتال در Samsung Pay

راه‌اندازی قابلیت پرداخت توسط ارزهای دیجیتال در Samsung Pay
نوشته شده توسط ali ahmadi

کمپانی سامسونگ اخیرا در دنیای ارزهای دیجیتال پیشرفت‌های چشم‌گیری داشته است. رسانه‌های کره‌ای گزارش کرده‌اند که این شرکت تولید کننده‌ی قطعات الکترونیکی به زودی دارایی‌های ارز دیجیتالی را به کیف‌ پول دیجیتال خود که Samsung Pay نام دارد، اضافه خواهد کرد.

در حال حاضر گفته می‌شود که حدود ۸۰ درصد از پرداخت‌های کیف‌پول دیجیتال Samsung Pay پرداخت‌های ساده و روزمره بازار هستند. با اضافه شدن دارایی‌های ارز دیجیتالی به عنوان گزینه‌های پرداخت قابل دسترس توسط کاربران، سامسونگ انتظار دارد که شاهد تسریع پذیرش این صنعت توسط جریان اصلی باشد.

کمپانی سامسونگ در ماه نوامبر اعلام کرده بود که پایگاه کاربران کیف‌پول دیجیتال Samsung Pay نسبت به سال گذشته، حدود ۵۸ درصد افزایش داشته است. یک وب‌سایت ردیابی صنعتی(که آمار مربوط به کسب و کار‌های مختلف را رصد می‌کند) اخیرا متوجه شده که کیف‌پول دیجیتال Samsung Pay با در اختیار داشتن بیش از ۱۰/۴ میلیون کاربر فعال به یکی از نرم‌افزار‌های مالی محبوب و پرکاربرد سال ۲۰۱۸ تبدیل شده است. این تعداد کاربر در واقع چیزی حدود ۲۰ درصد از جمعیت کشور کره با شامل می‌شود. لازم به ذکر است که این پلت‌فرم دیجیتالی در سال ۲۰۱۷ تنها ۶/۶ میلیون کاربر داشته است.

Samsung Pay اخیرا با پرداخت ۲۵۰ میلیون دلار، مالکیت پلت‌فرم پرداخت LoopPay را در اختیار گرفته است، اینکار باعث شده که Samsung Pay تکنولوژی‌های لازم برای پشت سر گذاشتن رقبای قدرتمندی همچون Android Pay و Apple Pay را در اختیار داشته باشد و عملکرد بهتری را به مشتریان ارائه دهد. براساس گزارشات محلی، Samsung Pay در نظر دارد با ادغام و پذیرش دارایی‌های ارزهای دیجیتال تعداد کاربران فعال خود را افزایش دهد.

راه‌اندازی قابلیت پرداخت توسط ارزهای دیجیتال در Samsung Pay

البته کیف‌پول بلاک‌چینی کمپانی سامسونگ در ماه فوریه به عنوان یک کیف‌پول با قابلیت پشتیبانی از دارایی‌های ارزهای دیجیتال معرفی شد، و به عنوان یک نرم‌افزار استاندارد و پیش‌فرض به گوشی‌های هوشمند Galaxy S10 افزوده شد. کاربران می‌توانند با استفاده از این کیف‌پول فرایند‌های ارسال، دریافت و ذخیره‌سازی ارز دیجیتال را به صورت کاملا ایمن انجام دهند. طبق گزارشات منتشر شده توسط خبرگزاری‌های داخلی کشور کره، اضافه شدن ارز دیجیتال به این کیف‌پول باعث خواهد شد که سامسونگ از این موفقیت خود حداکثر استفاده را داشته باشد.

گزارشات ماهانه‌ی شرکت سامسونگ نشان می‌دهد که مدت زمان انجام تراکنش‌ برای کاربران برون مرزی توسط Samsung Pay افزایش یافته و این سرویس پردازش پرداخت جدید آن‌ها در تلاش است تا بازار خدمات مالی جهان را هدف قرار دهد. طبق گزارشات مذکور، در حال حاضر اضافه شدن کیف‌پول ارز دیجیتالی به نرم‌افزار Samsung Pay باعث خواهد شد که این پلت‌فرم به یک «پلت‌فرم فناوری مالی کامل» تبدیل شود.

ادعا شده کیف‌پول بلاک‌چینی سامسونگ ابتدا از ارز دیجیتال اتریوم پشتیبانی می‌کند، اما احتمال آن وجود دارد که پس از بررسی رفتار و عملکرد اتریوم، این کمپانی پشتیبانی از دارایی‌های ارز دیجیتالی دیگر را هم به خدمات خود اضافه کند.
در صورتی که شایعات مربوط به کمپانی سامسونگ حقیقت داشته باشند، بنابراین می‌توان گفت که استفاده و خرج‌کردن ارزهای دیجیتال به شکل قابل توجهی ساده‌تر خواهد شد.

گزارشات دیگری منتشر شده که نشان می‌دهد کمپانی‌های بزرگ دیگر همچون AT&T در حال حاضر پذیرش دارایی‌های ارزهای دیجیتال به عنوان یکی از روش‌های پرداختی را آغاز نموده‌اند. با توجه به اینکه پذیرش ارز دیجیتال توسط تجار و کسب و کار‌های بزرگ یک اولیت برای این صنعت محسوب می‌شود، و موضع‌گیری‌های سامسونگ، AT&T و دیگر کمپانی‌های نامدار باعث تسریع این روند خواهد شد.

برخی شایعات حاکی از آن است که سامسونگ در نهایت قصد راه‌اندازی شبکه‌ی بلاک‌چینی و توکن‌های بومی خود را دارد. با این حال، کمپانی سامسونگ هنوز تایید نکرده که آیا واقعا قصد انجام این کار را دارد یا خیر.

درباره نویسنده

ali ahmadi

یک نظر

نظر بدهید