خبرها

انتشار نسخه‌ی غیر رسمی بلاکچین تلگرام در سایت GitHub

انتشار نسخه‌ی غیر رسمی بلاکچین تلگرام در سایت GitHub
نوشته شده توسط ali ahmadi

در فایل آموزشی که بر روی GitHub قرار دارد، ادعا شده در صورتی که کاربر پیکر بندی را به طور صحیح انجام دهد، به گره‌های بلاکچین شبکه‌ی آزمایشی TON متصل شده و می‌تواند درخواست‌هایی را به این شبکه ارسال کند. در ماه آوریل، خبر راه‌اندازی شبکه‌ی آزمایشی تلگرام که تنها برای تعداد محدودی از توسعه‌دهندگان(از جمله تیم‌های توسعه‌دهنده‌ی روسی) در دسترس قرار داشت، منتشر شد.

این سند اظهار می‌کند که محتویات منتشر شده در GitHub در آدرس test.ton.org نیز ارائه شده است. این آدرس توسط ویژگی‌های حفظ حریم خصوصی محافظت می‌شود، بنابراین نرم‌افزار منتشر شده را نمی‌توان با نسخه‌ی اصلی مقایسه کرد.

توسعه‌دهنده‌ای با نام مستعار Kiku Reise اقدام به انتشار فایل‌ها بر روی GitHub کرده است. بر اساس داده‌های صفحه‌ی کاربری وی در GitHub او در خارج از اوکراین زندگی می‌کند و در توسعه‌ی نسخه‌ی موبایل و ویندوز نرم‌افزار پروکسی Shadowsocks مشارکت داشته است.

انتشار نسخه‌ی غیر رسمی بلاکچین تلگرام در سایت GitHub

کانال تلگرامی منتصب به TON نیز لینکی به وب‌سایت test.ton.org منتشر کرده است، اما اصالت فایل‌های موجود در مرکز اطلاعات(Repository) سایت GitHub رسما تایید نشده است. Kiku Reise در مصاحبه‌ای اظهار داشت که وی برای تلگرام کار نمی‌کند.

بر اساس اظهارات وی تنها یک نسخه‌ی پشتیبان از دامنه‌ی test.ton.org بر روی GitHub ایجاد کرده است. با این وجود نتیجه‌گیری می‌کند:

من فکر می‌کنم احتمال اندکی برای جعلی بودن فایل‌های منتشر شده وجود دارد. ما کد‌ها را برای کسب اطمینان بررسی خواهیم کرد.

مرکز اطلاعات GitHub همچنین فایل معرفی زبان برنامه‌نویسی برای ایجاد قرارداد‌های هوشمند در بلاکچین TON را شامل می‌شود که خبر آن در ابتدای هفته‌ی جاری منتشر شده بود.

مایکل نووگراتز(Michael Novogratz)، بنیان‌گذار و مدیرعامل Galaxy Digital اخیرا اظهار داشته است که یکی از ارزهای دیجیتال ایجاد شده توسط شرکت‌های بزرگ فعال در حوزه‌ی شبکه‌های اجتماعی همانند فیسبوک و تلگرام موفق خواهد شد.

درباره نویسنده

ali ahmadi

یک نظر

  • این تلگرام بلاک چین بیاد راحت میشیم میخوای بری تلگرام فقط تبلیغ هست تلگرام بلاک چین اومد
    کسی هم از بلاک چین چیزی نمیدونه ها فقط اسمشو شنیدن

نظر بدهید