خبرها

مواظب تروجان کولاب ها در یوتیوب باشید!!

Trojan Culab
نوشته شده توسط kazem

بارها و بارها پیش آمده است که کاربرانی که مشغول خرید و فروش بیت کوین و ارزهای دیجیتال و همچنین ترید آن ها می باشند از طریق تبلیغات ویدیویی که مشوق استخراج رایگان و بدون هزینه و یا کسب بیت کوین و یا سایر ارزهای دیجیتال هستند قربانی بدافزارها و درنتیجه سرقت اطلاعات و ارزهای دیجیتال شده اند.

سرقت اطلاعات ارز دیجیتال

تروجان سرقت اطلاعات کلیپ بورد به نام کولاب در یوتیوب از طریق ویدیوهای جعلی در مورد ایجاد کننده های بیت کوین رایگان منتشر شده است:

بر اساس گزارش، محقق امنیتی به نام فراست در مورد کلاهبرداری تروجان گزارش داده و گفت که در صورت ارسال گزارش یوتیوب ویدیو های جعلی را حذف می کند اما ویدیو ها و حساب های جدید هم از طریق همان MO ظاهر می شود.

در این ویدیوها ابزارهایی تبلیغ می شود که با ارائه لینک در بخش توصیف ویدیو امکان کسب بیت کوین رایگان برای کاربران را فرام می سازد.این لینک ها کاربر را به آن ابزار موردنظر هدایت می کند که در واقع همان تروجان کولاب است. پس از دانلو این تروجان در نهایت برای استفاده از آن باید آن برنامه را نصب کرد.

تروجان کولاب علاوه بر تلاش برای سرقت اطلاعات از کاربر، به طور رسمی تلاش می کند  از طریق جست و جو برای دسته های کپی شده در کلیپ بورد ویندوز اطلاعات آدرس ارز دیجیتال را شناسایی کرده و سپس آن را با آدرس فرد حمله کننده جایگزین کرده و بدین ترتیب ارزهای دیجیتال افراد را به نفع فرد هکر دزدی کند.

درصورتی که کاربر این آدرس را در یک وبسایت برای تعیین محل مصرف وجوه خود پیست کند این بدافزار آدرس فرد حمله کننده را به جای آن جایگزین می کند.

این یک استراتژی قابل قبول است، زیرا گفته می شود که بعید است که کاربران آن ادرس را به یاد داشته باشند و یا از نظر بصری آن را در خاطر داشته باشند و بدین ترتیب به آسانی با یک آدرس  کاملا متفاوت جایگزین می شود.


cointelegraph

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

8 نظر

نظر بدهید