بیت کوین خبرها

متی گرینسپن: ۲۱ میلیون بیت‌کوین برای به عهده گرفتن مسئولیت مالی جهان کافی نیست

متی گرینسپن: ۲۱ میلیون بیت‌کوین برای به عهده گرفتن مسئولیت مالی جهان کافی نیست
نوشته شده توسط ali ahmadi

با آینده‌ای که بیت‌کوین بر ارزهای فیات غالب شود و بانک‌های ملی سراسر جهان نیز به پذیرش ارزهای دیجیتال روی بیاورند، تنها چند قدم فاصله داریم.با اینکه بیت‌کوین از لحاظ ارزش و محبوبیت سریعا در حال پیشرفت است، اما یکی از تحلیل‌گران eToro نظر کاملا متفاوتی دارد.

ارز دیجیتال بیت‌کوین در حال تبدیل شدن به انتخاب اصلی اکثریت افراد جامعه است، چرا که بعضی از مشاغل تجاری بزرگ هم اکنون به پذیرش بیت‌کوین در قبال پرداخت هزینه‌ی کالا، روی آورده‌اند. حتی در برخی از نقاط جهان، حقوق کارمندان با استفاده از بیت‌کوین پرداخت می‌شوند.

اینگونه موارد نشان می‌دهدن که بیت‌کوین به دلیل غیرمتمرکز بودن، به هرچیزی که برای سرنگونی بانک‌ها لازم است، مجهز می‌باشد.

همچنین، مردم متوجه شده‌اند که به دلایلی همچون وجود شفافیت و آزادی در تراکنش‌های ارزهای دیجیتال که نیازی به دخالت شخص ثالث در آن‌ها نیست، به ارزهای دیجیتال علاقه‌مند شده‌اند.

با وجود چنین اتفاقاتی که برای صنعت ارزهای دیجیتال رخ داده‌اند، دوستداران این صنعت علاقه‌مند هستند که بیت‌کوین بتواند ارزهای فیات پیشرو در جهان(ارزهایی مانند دلار آمریکا، یورو و دیگر موارد مشابه) را تحت سلطه‌ی خود درآورد.

متی گرینسپن معتقد است که بیت‌کوین جایگزین بانک‌ها نخواهد شد

در هیاهوی این خوش‌بینی‌ها، آقای متی گرینسپن(Mati Greenspan) تحلیل‌گر ارشد پلت‌فرم تجاری eToro در رابطه با شانس بیت‌کوین برای پذیرش مسئولیت‌های بانک‌ها، نظرات متفاوتی دارد.

متی گرینسپن: ۲۱ میلیون بیت‌کوین برای به عهده گرفتن مسئولیت مالی جهان کافی نیست

آقای گرینسپن با اشتراک‌گذاری یک پست توییتری اعلام کرد که او بسیار مطمئن است که بیت‌کوین قادر به سرنگونی بانک‌ها نخواهد بود. وی تاکید کرد که ۲۱ میلیون واحد بیت‌کوین به اندازه‌ی کافی نقدینگی برای پشتیبانی از اقتصاد جهانی ندارد.

این پست توییتری آقای گرینسپن در واقع پاسخی به پست توییتری دیگری بود که تعداد تراکنش‌های بیت‌کوین در ثانیه را به اشتراک گذاشته بود و نشان می‌داد که افراد علاقه‌مند به جایگزینی BTC به جای سیستم بانکداری ملی، در رابطه با تراکنش‌های روزنه‌ی این ارز دیجیتال دروغ می‌گویند.

در این پست توییتری آمده است:

چهار تراکنش در ثانیه. این همان چیزی است که علاقه‌مندان به صنعت ارز دیجیتالی فکر می‌کنند جایگزین بانک‌ها خواهد شد؟

آقای گرینسپن در پست دیگری اعلام کرد که مطمئنا بیت‌کوین در تجارت و بانکداری جهانی نقش مهمی را ایفا می‌کند، اما در ادامه تاکید کرد که این ارز دیجیتال نمی‌تواند به این زودی جایگزین تمام پول‌های موجود در جهان شود.

او در رابطه با این موضوع اظهار داشت:

مجموع پول اقتصاد جهانی در سال ۲۰۱۷ بالغ بر ۹۰/۴ تریلیون دلار بوده است. گرچه من کاملا مطمئن هستم که بیت‌کوین نقش مهمی در تجارت و بانکداری جهان ایفا می‌کند، اما فکر نمی‌کند که بتواند به این زودی جایگزین تمام پول‌های این سیاره شود.

ارزهای دیجیتال آنگونه که انتظار می‌رفت غالب نخواهند بود

در مقاله‌ای که نوامبر ۲۰۱۸ منتشر شد، آقای محمدعلی الاریان(Mohamed Aly El-Erian) اقتصاددان ارشد Allianz(یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های خدمات مالی که بیشتر بر مدیریت بیمه و دارایی تمرکز دارد) اعلام نموده که ارز دیجیتال در واقع وجود خواهند داشت و به طور گسترده‌ای شناخته خواهند شد، اما آنگونه که برخی علاقه‌مندان پرشور این صنعت ادعا می‌کنند، بر سیستم مالی جهان غلبه نخواهد کرد.

وی در رابطه با این موضوع اظهار داشت:

من فکر می‌کند که ارزهای دیجیتال وجود خواهند داشت، آن‌ها به صورت روز افزونی گسترده‌تر خواهند شد اما در نهایت به بخشی از یک اکوسیستم تبدیل خواهند شد. آنگونه که برخی از مالکین اولیه این ارزهای دیجیتال اطمینان دارند، ارزهای دیجیتال غالب نخواهند شد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد که در حال حاضر برای بررسی هرچه بیشتر ارز دیجیتال بیت‌کوین، حدود ۴۰۰ دلار از این ارز دیجیتال را در اختیار دارد. با این حال، او مطمئن است که به دلیل علاقه‌ی زیاد سرمایه‌گذاران سازمانی به این صنعت، ارزهای دیجیتال پیشرفت خواهند کرد.

آقای الاریان در پایان نظرش در رابطه با سقوط قیمت‌ها در بازار ارزهای دیجیتال را به اشتراک گذاشت، اما همانطور که میدانید وضعیت فعلی بازار تغییر کرده و یک روند صعودی مثبت را در پیش گرفته است. در حال حاضر بیت‌کوین به عنوان بزرگ‌ترین ارز دیجیتال بازار تنها چند قدم تا رسیدن به ارزش ۹ هزار دلاری فاصله دارد.

درباره نویسنده

ali ahmadi

یک نظر

  • درخصوص ارزش بیت کوین میتونم بگم که در چند سال آینده به یکی از با ارزش ترین ساخته های بشر تبدیل خواهد شد و سهم بیشتری از بازار جهانی را به دست میگیره

نظر بدهید