خبرها

وب سایت هایی که جایگزین وب سایت لوکال بیت‌کوینز برای کاربران ایرانی خواهند شد

نوشته شده توسط ali ahmadi

در این گزارش تقویمی از اتفاقات مهم صنعت ارزهای دیجیتال در ایران مانند منع شدن بانک‌ها از خرید و فروش ارزهای مجازی توسط بانک مرکزی، به رسمیت شناخته شدن ماینینگ در ایران و اعلام توسعه ارز دیجیتال ملی توسط بانک مرکزی آمده است. در آخرین نمونه تحریم‌ها در ۲۴ می، لوکال‌ بیت‌کوینز بزرگترین بازار خرید و فروش فرد به فرد دنیا، خدمات خود را برای کاربران ایرانی قطع کرد. این صرافی دلیل این اقدام را انطباق با قوانین فنلاند که پایگاه خود را در آنجا قرار داده است، اعلام کرد.

آرامه بندری یکی از محققان حوزه بلاکچین در ایران به کوین‌تلگراف می‌گوید، ۱۸ ماه اخیر برای ایرانیان به دلیل افت ارزش ریال بسیار سخت بوده است. او ادامه می‌دهد در این وضعیت ایرانیان با تبدیل سرمایه خود به گزینه‌های امن‌تری مانند ارزهای دیجیتال و یا ارزهای خارجی به دنبال حفظ ارزش پول خود هستند.

بندری توضیح می‌دهد که قطع شدن خدمات لوکال بیت‌کوینز برای کاربران ایرانی ضربه بزرگی به این بخش زد، چرا که لوکال بیت‌کوینز به دلیل گزینه‌های جدیدی که برای پرداخت ارائه کرده توانسته بود در جذب کاربران ایرانی بسیار موفق عمل کند چون ایرانی‌ها به سرویس‌های پرداخت بین‌الملل مانند پرداخت با ویزا یا مسترکارت دسترسی ندارند.

بعد از خروج لوکال بیت‌کوینز از بازار ایران، معاملات از طریق گروه‌های تلگرامی انجام می‌شود و این ریسک معامله را زیاد می‌کند. البته این وضعیت پایدار نخواهد بود و فرصت خوبی برای صرافی‌های دیگر بوجود آمده تا کاربران ایرانی به آنها مهاجرت کنند.

اعلامیه‌های hodlhodl.com و keepchange.io برای دعوت از کاربران ایرانی

در همین راستا صرافی hodlhodl.com بیانیه‌ای برای کاربران ایرانی منتشر کرد و در آن اعلام کرد که علاقه‌مند است از کاربران ایرانی برای انجام معامله بر روی این بستر دعوت کند و زبان فارسی را نیز به زبان‌های وبسایت خود اضافه کرده است.

این وبسایت همچنین از کاربرانی که با کد IRAN ثبت نام کنند، تخفیف در در معاملات در نظر گرفته است تا بتواند انگیزه لازم را به کاربران ایرانی جهت ثبت نام در این وبسایت بدهد.

وب سایت هایی که جایگزین وب سایت لوکال بیت‌کوینز برای کاربران ایرانی خواهند شد

از طرف دیگر وبسایت keepchange.io که فعالیتی مشابه لوکال بیت‌کوینز دارد رویکرد متفاوتی اتخاذ کرد و در پستی بر روی بلاگ خود اعلام کرد به فلسفه بیت‌کوین وفادار می‌ماند و ساختار خود را به گونه‌ای طراحی کرده است که در برابر دخالت دولت‌ها و سانسور مقاومت کند.

این صرافی در بلاگ خود اعلام کرده است که هیچ تفاوتی بین ملیت‌های مختلف وجود ندارد و ایرانیان مانند تمامی ملیت‌های دیگر می‌توانند بدون نگرانی از سانسور و تحریم از این وبسایت استفاده کنند.

در همین راستا keepchange.io از دو امکان جدید برای کاربران خود رونمایی کرد. کاربران می‌توانند اطلاعات معاملات خود در لوکال بیت‌کوینز را به keepchange.io منتقل کنند و به زودی یکپارچه سازی با سرویس‌های دیگری نیز اضافه خواهد شد. همچنین افرادی که تا پایان جولای دوستان خود را به این سایت دعوت کنند برای همیشه درصدی از معاملات آنها را به عنوان پاداش دریافت خواهند کرد.

درباره نویسنده

ali ahmadi

یک نظر

نظر بدهید